Strona Główna » Blogostrefa » Najlepsze imprezy na świecie – 7 miejsc na dobrą zabawę

Najlepsze imprezy na świecie – 7 miejsc na dobrą zabawę

Party Time na całym świecie obchodzony jest w inny sposób. Każdy kraj ma imprezy, które diametralnie się od siebie różnią. Jedno jest wspólne: zabawa, życzliwość ludzi, uśmiech, taniec i pozytywna energia. Przyłącz się do nich i wybierz zabawę, którą w tym roku odwiedzisz.

Dzień Królowej w Holandii

Holandia oferuje nam imprezy niezapomniane oraz oryginalne. Dzień Królowej był obchodzony w dniu 30 kwietnia. Nastąpiła zmiana, gdy królem został Aleksander Wilhelm, który urodziny obchodzi 27 kwietnia. I od tego czasu bawimy się pod hasłem Dzień Króla. W tym czasie na ulicach Amsterdamu dzieje się wszystko co jest szalone, frywolne i wesołe. Kramiki umieszczone na ulicach przypominają niekończący się targ. W ten jedyny dzień każdy może handlować bez opłat                   i podatków. Obowiązkowy strój musi być w kolorze pomarańczowym na znak królewskiej rodziny. Zabawa, koncerty, pokazy taneczne, parady na tle rozległego targu z pełną ofertą nietypowych produktów i pamiątek.

dzień królowej

Notting Hill Carnival

Przenosimy się do Wielkiej Brytanii. Któż nie zna słynnej dzielnicy Notting Hill? To właśnie tam trwa dwudniowy festiwal. Zabawa odbywa się na cześć imigrantów             z Karaibów, którzy zapoczątkowali tę imprezę w latach 50. Dążyli do zjednoczenia karaibskich mieszkańców Notting Hill. I tak oto od lat możemy świętować razem         z nimi. Karnawał rozciąga się na długości 5 kilometrów. Bawimy się i tańczymy wraz z zespołami. 45 scen oferuje etniczną muzykę, najlepsze orkiestry i muzyków. Pod wieczór tłum przenosi się do klubów. Początek imprezy 30 sierpnia.

największe imprezy

Tomorrowland

Każdy fan muzyki elektronicznej musi być na tym wydarzeniu. Jedno z najbardziej spektakularnych widowisk muzycznych na świecie. Odbywa się w Belgii, a po raz pierwszy wystartował w roku 2005. Gwiazdy takie jak David Guetta, Steve Aoki, Benny Benassi to stali artyści tego miejsca. Klimat imprezy nadaje bajkowa sceneria. Na każdym kroku spotkamy tu oprawę baśni i legendy. W tym roku niespodzianką jest organizowanie festiwalu w dwóch miejscach – Belgia i Brazylia! W Sao Paulo możemy bawić się 1 – 3 maja. Z kolei w Belgii 24 – 26 lipca.

największe imprezy

 Tortuga Music Festival

To kilkudniowe wydarzenie, które gości największe gwiazdy rocka i różnych pokrewnych gatunków muzycznych. Odbywa się na Florydzie. Podczas koncertów przeprowadzane są składki na Rock The Ocean Foundation. Poruszane są zagadnienia związane z wpływem środowiska na ocean, wspieraniem badań naukowych, ochrony oceanu. Muzyka na żywo oraz akcja uświadamiająca o ochronie oceanów to połączenie dobrego celu z pozytywną zabawą. Floryda zaprasza 11-12 kwietnia.

największe imprezy

Festiwal Ozora

Ta impreza łączy w sobie magiczną muzykę, przy której zaznasz chill – out’ui tranc’u. Kompletnie inny niż Tomorrowland, przyciąga swoją odmiennością. Osadzony jest w wiosce położonej na Węgrzech. Spotkamy tu ludzi, którzy cenią odrębność, zarówno w muzyce, ekspresji, jak i w wyglądzie. Organizatorzy przygotowują dla nas spektakularne namioty, w których można szaleć do białego rana, a nawet dłużej. Słyszałeś o zespole Shpongle? Nie? To jeden z większych artystów, na których czeka ozorska publiczność. Poznaj ich już 3 – 9 sierpnia.

największe imprezy

Oktoberfest

Któż nie słyszał o imprezie, która odbywa się w Monachium. Bawaria oferuje nam dożynki chmielowe. Największe Święto Piwa to najpopularniejszy festyn ludowy. Tylko tam zasmakujesz różnych odmian piw, podawanych w litrowych kuflach. 200- letnia tradycja, bawarskie stroje, niespotykany smak piwa i dobra muzyka. Oktoberfest zaprasza w terminie 19 września – 4 października.

oktoberfest

Open’er Festiwal

Nie sposób nie wspomnieć o polskim wydarzeniu, które odbywa się co roku na Lotnisku Gdynia – Kosakowo. Czeka na nas duża dawka muzyki z artystami polskimi i zagranicznymi. Event połączony ze sztuką, gromadzi tysiące widzów. Zagrali tu Prince, Coldplay, Bjork. Sponsorem festiwalu jest firma Heineken, dlatego pełna nazwa imprezy to Heineken Open’er Festiwal. Spotkamy tu wydarzenia teatralne, muzyczne, pokazy modowe. Koncerty oraz pokazy artystyczne odbywają się pod namiotami. Niezliczona ilość scen, miasteczko festiwalowe, pokazy sztucznych ogni a nawet Diabelski Młyn. Nie przegap daty 1 – 4 licpca!

największe imprezy

Autor: Agata Krawczyk

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *