Strona Główna » Blogostrefa » Przesądy noworoczne

Przesądy noworoczne

Podobno jaki Nowy Rok, taki cały rok warto więc uporządkować tuż przed nim wszystkie swoje sprawy. Jakie są najpopularniejsze przesądy noworoczne? Czy warto w nie wierzyć?

Pozbądź się długów

Zarówno tych na koncie, jak i wszelkich przyjacielskich pożyczek. Od dłuższego czasu wisi w Twojej szafie pożyczona sukienka? Koniecznie oddaj ją przed sylwestrem. Tylko z czystym ( nie chodzi tutaj o puste) kontem nie będziesz musiała obawiać się w przyszłym roku dłużników, którym nie będzie się spieszyło do oddawania pieniędzy.

Pożegnaj się z problemami

Mówi się, że w ostatnim dniu roku powinni się pozbyć wszystkich problemów, jak tego dokonać? Symbolicznie. Na białej kartce wypisz je wszystkie a następnie spal jak najszybciej.

Banknot w prawym bucie

Oczywiście chodzi tutaj o magiczną moc. Dlatego właśnie ważne jest to, by banknot miał jak największy nominał. Jeżeli włożysz go w sylwestra do prawego buta, nie będzie brakowało Tobie gotówki w nowym roku.

Załóż nową bieliznę!

Co ma piernik, do wiatraka – mogłabyś powiedzieć. W dodatku ta bielizna powinna mieć kolor czerwony. Przesąd mówi, że doda ona kobiecie energii i pozwoli się bawić do białego rana, a w dodatku po sylwestrowej zabawie, łatwiej będzie nabrać sił.

W Sylwestra nie myśl o diecie

Chcesz, by nowy rok przyniósł dobrobyt? Jedz do do syta i zapomnij o diecie. Wiesz, że sylwestrowych potraw nie można mrozić? Możesz w ten sposób zamrozić swoje szczęście!

Porządki rób po Nowym Roku

Wraz z sylwestrowymi fajerwerkami, przybyła do naszych domostw pomyślność i  dobry los. Daj mu chwilę, by się u Ciebie rozgościł. Nie wyrzucaj tego dnia śmieci  jeżeli nie chcesz wynieść go razem z nimi.

Sylwestrowe wróżby:

KIELISZEK SZAMPANA prawdę Ci powie. Kiedy już będziesz wznosiła toast, spójrz na dno kieliszka. Jeżeli bąbelki będą duże, i będą się poruszały  w jakiś nieuporządkowany sposób oznacza to, że będzie to rok wielu zmian, podróży, a może i romansów?

Jeśli pojawią się tylko drobne, wywróżą Tobie spokój i zdrowie.

Zaopatrz się w szklankę – przyłóż ją do podłogi;) Ale tylko jeśli szukasz miłości. Podobno pierwsze, męskie imię, które usłyszysz tuż po północy, będzie imieniem Twojego lubego.

PAMIĘTAJ SNY – jeżeli nie chcesz by uleciały z pamięci tuż po przebudzeniu, nie patrz w okno.Najważniejsze są sny z dwunastu pierwszych nocy – symbolizują one dwanaście miesięcy Nowego Roku.

WYWRÓŻYSZ TEŻ AURĘ NA CAŁY ROK, obserwując pogodę pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a 6 stycznia. Każdy kolejny dzień, oznacza następny miesiąc Nowego Roku.

 

A Wy, wierzycie w przesądy noworoczne?

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *