Strona Główna » Blogostrefa » Noworoczne postanowienia – czy warto je robić?

Noworoczne postanowienia – czy warto je robić?

Odchodzący, stary rok, zawsze skłania nas do podsumowań. Myślimy o tym, co nam się udało, i którego celu nie osiągnęliśmy jednocześnie przerzucając go na nowy rok. Noworoczne postanowienia to pewnego rodzaju tradycja, która zmusza nas do refleksji. Czy warto robić takie podsumowania?

Co najczęściej postanawiamy?

Ponad połowa planów na przyszły rok dotyczy zmiany stylu życia. Chodzi tutaj przede wszystkim o zdrową dietę, która pozwoli poprawić nasz wygląd i zgubić zbędne kilogramy. Wiele osób ochoczo podchodzi do planowanych zmian, wykupując miesięczne karnety na basen, czy siłownię po czym stwierdza po kilku pierwszych wyjściach, że to jednak nie dla nich.

Lodówka pełna warzyw i owoców zamiast nutelli. Cukier zastąpiony słodzikiem. Codzienny spacer zamiast jazdy tramwajem do pracy. A może warto kupić bieżnię? Co by i zimą móc zadbać o sylwetkę. Jednym się udaje, inni szybko rezygnują i noworoczne postanowienia przestają się dla nich liczyć.

Przyszłoroczne plany często dotyczą także weryfikacji znajomości. Są związane z pracą, z finansami. Czasami stawiamy sobie za cel wymarzoną wycieczkę, innym razem zakup jakiegoś przedmiotu, o którym myślimy od dawna.

Wszystkie noworoczne postanowienia będzie łatwiej spełnić, jeżeli dobrze się zmotywujemy.

Wizualizuj

Chcesz schudnąć? Obierz sobie zatem konkretny cel. Znajdź postać, która ma wg. Ciebie idealną figurę, a później powieś sobie jej zdjęcie na.. LODÓWCE. i zerkaj na nie zawsze, kiedy zapach wędzonej kiełbasy wodzi Cię na pokuszenie.

A może marzysz o zagranicznej wycieczce, tylko jakoś ciężko Tobie odłożyć na nią pieniądze? Które miejsce najbardziej chcesz odwiedzić? Kup korkową tablicę i powieś ją nad swoim łóżkiem, a później zawieś ją zdjęciami pięknych widoków, wycinkami z gazet i motywuj się jeszcze bardziej. Gdzieś w bezpiecznym miejscu postaw skarbonkę, do której będziesz wrzucać pieniądze na wymarzoną wycieczkę.

Jak się skutecznie zmotywować?

By noworoczne postanowienia miały szansę spełnienia, musisz się skutecznie zmotywować do ich realizacji. Przede wszystkim jeżeli coś planujesz, zacznij działać natychmiast. Nie odkładaj planów na jutro, pojutrze, czy na za miesiąc. Myśl o tym co jest teraz, nie o przeszłości czy o tym, co wydarzy się jutro.

Wyobraź sobie, jak wiele może się zmienić kiedy dopniesz swego. Trwaj przy swoich decyzjach i nie zniechęcaj się, kiedy coś pójdzie nie po Twojej myśli. Zawsze możesz zacząć od początku i to nie koniecznie czekając na nowy rok. Każdy dzień jest dobry, na nowe postanowienia i o ile będziesz wytrwale dążyć do ich wypełnienia już za rok, Twoje podsumowanie ostatnich miesięcy będzie obfitować w wiele pozytywnych zdarzeń.

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *