Strona Główna » Blogostrefa » Niechciany prezent pod choinką? Jak wybrnąć z sytuacji?

Niechciany prezent pod choinką? Jak wybrnąć z sytuacji?

Święta to taki czas, kiedy wszyscy obdarowujemy się prezentami. Zakup upominku nie zawsze jest przemyślany, przez co zdarza się, że osoba obdarowana nie jest zadowolona ze swojego giftu. Otrzymałaś kiedyś od kogoś niechciany prezent? Czy wiedziałaś, jak zachować się w takiej sytuacji?

Zazwyczaj to, że upominek, który otrzymujemy od drugiej osoby zupełnie nas nie cieszy jest wynikiem tego, iż ta osoba nie wie jakie mamy potrzeby, czy zainteresowania. W takiej sytuacji należy kulturalnie się zachować nie okazując niechęci drugiej osobie i grzecznie dziękując za upominek. Co zrobić, by nie urazić naszego darczyńcy?

Nie pokazuj, że się zawiodłaś

Nawet jeżeli jesteś przekonana, że do niczego się Tobie nie przyda, możesz mieć z niego jakiś pożytek. Podziękuj, nei okazuj niezadowolenia. O tym, że darczyńca niekoniecznie trafił w Twój gust, możesz poinformować go po Świętach, i najlepiej na osobności.

Niechciany prezent- co z nim zrobić?

Może… sprzedać? Na allegro ludzie szukają wszystkiego. Może ktoś zainteresuje się Twoją, świąteczną zdobyczą. Jeżeli nie chcesz, by osoba, od której ją dostałeś zauważyła, że się jej pozbywasz, poproś o użyczenie konta kogoś z rodziny albo ze znajomych. Możesz również sprzedać prezent bezpośrednio – popytaj wśród najbliższych, czy ktoś go nie potrzebuje. Jeżeli darczyńca już wie, że nie sprostał Twoim oczekiwaniom, być może zgodzi się na wymianę prezentu w sklepie, w którym go zakupił- oczywiście jedynie pod warunkiem, że zachował paragon.

Co zrobić, by nie kupować niechcianych prezentów?

Przede wszystkim, należy poznać preferencje osoby, którą chcemy obdarować. Wystarczy ją tylko dyskretnie podejść, by otrzymać od niej cenne informacje. Jeżeli jednak nie jesteś mistrzynią w wyciąganiu informacji, możesz zapytać znajomych czy najbliższych osoby, którą masz zamiar obdarować o to, co sprawiłoby jej najwięcej radości.

Warto zadbać o to, by prezent cieszył obdarowanego. Dla tych kilku chwil radości, warto rozporządzić nawet wszystkie swoje oszczędności. A żeby kupić trafiony prezent, najlepiej zacząć jego poszukiwania na długo przed Świętami. Zakupy na ostatnią chwilę to naprawdę zły pomysł.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 3 komentarze

 1. retro-moderna napisał(a):

  Ciekawe propozycje. Ja stawiam na spódnicę w tym roku 😉
  U mnie też kilka propozycji na Wigilię i święta 😉

  http://retro-moderna.blogspot.com/2014/12/3-zestawy-na-wigilie-i-spotkania_67.html

 2. Spinki napisał(a):

  Czysty dom lub mieszkanie to nasza wizytówka. W tym wszystkim najważniejsze to nie dać się zwariować przed Świętami… Ważne, by kroczek po kroczku dbać o porządek każdego dnia 😉 Powodzenia w ostatnich porządkach przedświątecznych!

 3. Bartek napisał(a):

  Nienawidzę dostawać perfum :/ dostałem kiedyś od mamy tak brzydki zapach ze nawet nie potrafilem ukryć niezadowolenia .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *