Plus 1: Niezależność
Z racji tego, że kurierzy zatrudniani są na nieco mniej tradycyjnych warunkach, mogą oni pochwalić się sporą samodzielnością. Aby zostać kurierem, należ bowiem założyć własną działalność gospodarczą. Kurier działa w danej firmie niczym podwykonawca. Choć ma nad sobą odpowiednio postawione osoby, to sama wysokość zarobków w dużej mierze zależy od tego, ile przesyłek w ciągu dnia postanawia rozwieźć. Kurier sam również planuje sobie trasę do wykonania na dany dzień. Zawód ten cechuje się sporą samodzielnością i niezależnością.
Minus 1: kosztowna inwestycja
Aby zacząć pracę w charakterze kuriera, nie tylko należy w większości przypadków założyć własną działalność gospodarczą, ale również posiadać swój samochód. Dla niektórych kwestia ta może spowodować, że praca kuriera będzie nieosiągalna. Tego typu inwestycja na start bywa kosztowna i z pewnością należy zaliczyć ją po słabszych stronach zawodu kuriera.
Plus 2: jest zapotrzebowanie
Doba sklepów internetowych sprawiła, że zapotrzebowanie na kurierów utrzymuje się na stosunkowo wysokim poziomie. Ktoś w końcu musi przecież dowieźć do naszych domów rzeczy zakupione w Internecie. Nic nie wskazuje na to, by zawód kuriera miał w tym względzie stracić na wartości. Co więcej, zapotrzebowanie na dostarczycieli paczek może wzrosnąć!
Minus 2: ciężka praca fizyczna
Z jednej strony praca kuriera to głównie kilometry przemierzone za kierownicą samochodu. Brzmi całkiem sympatycznie? Niby tak, ale nie należy zapominać, że kurier musi również zmagać się z noszeniem przesyłek, a niektóre z nich potrafią być ciężkie. Tak więc praca kuriera to nie byle bułka z masłem. Krzepa i sprawność fizyczna z pewnością się przydadzą.
Plus 3: całkiem niezłe zarobki
Choć początkowe inwestycje mogą wystraszyć adeptów zawodu kuriera, to przy odrobinie cierpliwości oraz konsekwencji, zakup samochodu dość szybko się zwróci. Mówi się, że zarobki kuriera wahają się około 3000 złotych. Oczywiście sporo zależy od zaproponowanej przez firmę stawki za dostarczoną paczkę oraz ilości przesyłek, jaką w danym dniu postanawia dostarczyć kurier.
Minus 3: zdany na siebie
Praca na specyficznych warunkach, a nie na tradycyjnym etacie ma sporo minusów. Zepsuł Ci się samochód? Musisz poradzić sobie samemu. Co prawda nikt nie goni Cię do pracy, ale nie masz co liczyć na pomoc firmy kurierskiej, by szybko zreperować usterkę. Działasz sam, w końcu prowadzisz własną działalność gospodarczą – dla firmy kurierskiej liczą się tylko dostarczone na czas paczki.
Artykuł został przygotowany przez firmę europepacket.pl – Paczka do Niemiec
Jestem kurierem i wiem jak ciężka jest ta praca i często bardzo niewdzięczna.