Strona Główna » Blogostrefa » Romantyczne książki na Walentynki – 5 tytułów, które musisz znać

Romantyczne książki na Walentynki – 5 tytułów, które musisz znać

Z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych miłość przepełnia każdego z nas. Witryny sklepowe dekorowane są pluszowymi sercami, czerwonymi balonikami i słodkimi amorkami, które łączą ludzi w pary, niczym dwie idealnie pasujące do siebie połówki pomarańczy. Zakochani chłopcy obsypują kwiatami wybranki serca, a kobiety silniej niż zawsze marzą o spotkaniu idealnego partnera, księcia na białym koniu. W tym szczególnym dniu częściej niż zawsze sięgamy po romantyczne książki. Lubimy czytać o idealnej miłości i marzyć, że może pewnego dnia również nas dosięgnie strzała Amora. Oto lista książek o miłości, które musisz przeczytać na Walentynki

Jane Austen „Duma i uprzedzenie” – KUP TUTAJ

Akcja powieści dzieje się na przełomie XVIII i XIX wieku w angielskiej prowincji. Nie oznacza to, że sposób przedstawienia miłości jest nieaktualny. Autorka porusza aspekt małżeństwa, które postrzegane było jako interes mający przynieść korzyści. Kwestia uczuć spychana była na dalszy plan. Wchodzimy w świat balów, zabiegania o najlepszą partię, dumy i uprzedzeń. Czytelnik jest prowadzony poprzez sieć skomplikowanych wydarzeń, które sprawiają, że z niecierpliwością oczekuje rozwiązania akcji. Jest to również opowieść o pokonywaniu własnych słabości, dojrzewaniu prawdziwego uczucia. Poprzez główną bohaterkę — Elizabeth Bennet — Jane Austen uświadamia każdej kobiecie, że nie trzeba być bogatą i piękną, aby kochać i być kochaną. Aby znaleźć szczęście wystarczy poczucie humoru, szczerość, inteligencja i naturalny wdzięk a przede wszystkim warto dać drugą szansę osobie  (na której nam zależy), aby móc zmienić zdanie o niej, które często wyrabiamy zbyt pochopnie. Lekcja płynąca z tej lektury: Nie piękno i bogactwo czynią Cię piękną, lecz to, co ozdabia Cię od wewnątrz. Dlatego daj się poznać od tej lepszej strony.

Federico Moccia „Trzy metry nad niebem” KUP TUTAJ

Dwójka bohaterów – Babi i Step – to postaci z całkiem odmiennych światów. Ona – szesnastoletnia dziewczyna z dobrego domu, wzorowa uczennica. On – agresywny chuligan, dla którego najważniejsze są wyścigi na motorze, rzeźbienie muskulatury i bójki. Za sprawą nieprzewidywalnego losu, a może raczej przeznaczenia, poznają się a ich znajomość bardzo szybko przeradza się w piękne, młodzieńcze uczucie. Na drodze ich szczęścia stają rodzice Babi, dla których związek córki ze Stepem jest pasmem nieszczęść i schodzenia dziewczyny na złą drogę. Ale czego nie robi się w imię miłości. Zakochani bez pamięci pędzą ciemną nocą na motorze, a ich skórę muska ciepły, śródziemnomorski wiatr. Uczucie, jakie ich połączyło sprawia, że oboje dojrzewają, zmieniają się. Młodzieńczy bunt, ból dorastania i problemy rodzinne — to wszystko jest niczym w obliczu miłości, która sprawia, że przeciwieństwa się przyciągają i są w stanie znieść wszystko, aby być razem. Przeczytaj i dowiedz się, jak to jest, kiedy w wirze miłości znajdujesz się „Trzy metry nad niebem”.

Gabriel Garcia Marquez „Miłość w czasach zarazy” KUP TUTAJ

Historia dwóch rodzajów namiętności tak od siebie różnych. Młodzieńczych porywów serca i statecznego małżeństwa. Pierwsza — gorąca, pełna obietnic i niezliczonej ilości wymienionych listów, która kończy się rozczarowaniem. Druga, oznacza ustatkowanie, przywiązanie, miłość ukrytą w codziennej rutynie, opiera się na przyjaźni, sentymencie, sympatii i zrozumieniu. Historia o uczuciu, które na zawsze zostawia ślad w naszych sercach. Refleksja nad urazami, które nie pozwalają zbliżyć się do drugiej osoby. Trudność poradzenia sobie w sytuacji, w której nie potrafimy się odnaleźć. Zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest, aby w ciężkich chwilach mieć przy boku kogoś, kto pomoże nam znieść troski i cierpienie. Pozwól, aby życie toczyło się dalej i nie chowaj urazy dla osoby, która jest dla Ciebie ważna. Florenitno Ariza, Fermina Daza i doktor Juvenal Urbino to trójka bohaterów, których perypetie życiowe uczą, że „miłość jest łańcuchem wielu miłości, tak jak natura jest łańcuchem życia”.

Nicholas Sparks „Pamiętnik” KUP TUTAJ

Dzieje miłości, która jest w stanie przetrwać wszystko. Nawet czternastoletnią rozłąkę. Co sprawia, że ta jedna jedyna osoba, jest przeznaczona nam na całe życie? Jak głęboka potrafi być siła namiętności? Ile jesteśmy w stanie poświęcić w jej imię? Na te i wiele innych pytań odpowiada autor przytaczając romantyczną opowieść z kartek wytartego pamiętnika, którą Noah Calhoun odczytuje kobiecie cierpiącej na Alzheimera. Bohater co wieczór przeżywa na nowo cudowne chwile szczęścia, które dzielił w młodości z Allie Nelson. Co wieczór czeka na cud. Zagłębiając się w fabułę powieści, przekonaj się, że stara miłość nie rdzewieje. Dowiedz się, czemu ma służyć bezustanne powracanie do najlepszych chwil w życiu. Pochylając się nad losem bohaterów utwierdź się w przekonaniu, że prawdziwa miłość jest w stanie pokonać wszystko. Zatrzymaj się dłuższą chwilę nad opisami piękna tkwiącego w uczuciu, które zwykle nam umyka. „Pamiętnik” jest romantyczną książką o miłości trwałej, silnej i wiecznej, łączącej dusze na zawsze. To opowieść o czekaniu, wytrwałości, nadziei, tęsknocie, cierpieniu i poświęceniu. Daj się unieść poetyckiemu uczuciu, obok którego na co dzień przechodzimy obojętnie, nie doceniając tego, co mamy.

Cecelia Ahern „P.S. Kocham Cię” KUP TUTAJ

Utrata ukochanej osoby jest ciosem, z którym wiele osób nie jest w stanie sobie poradzić. Holly Kenenedy po śmierci męża Gerry’ego znajduje się w takiej sytuacji. Nie może sobie wyobrazić życia bez niego i nie potrafi pogodzić się ze stratą, dopóki mąż nie zaczyna kontaktować się z nią. Gerry wiedząc, że jest ciężko chory, zanim odszedł przygotował dla Holly serię listów, które mają jej pomóc przetrwać ciężki okres i otrząsnąć się z otępienia i bólu. Chciał ją na nowo nauczyć, jak cieszyć się życiem. Listy zawierają zadania, które bohaterka musi wykonać. Holly krok po kroku oswaja się z sytuacją, w jakiej musi żyć, otwiera się na marzenia, przyjaźń… Książka jest opowieścią o miłości, która pozostaje w naszym sercu, nawet po stracie osoby, którą kochaliśmy. Paradoksalnie dzięki miłości i trosce tej osoby, jesteśmy w stanie wrócić do normalnego życia. Nie jest to typowa historia dwóch zakochanych osób, które żyją razem długo i szczęśliwie. Mowa jest o uczuciu, które pozwala zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze. Romantyczna historia, która porusza i podnosi na duchu.

Po romantyczne ( i nie tylko) Lektury, zapraszamy do księgarni MATRAS. Największy wybór książek, zabawek, filmów i artykułów szkolnych!

Romantyczne książki sprawią, że w ciągu zabieganych dni przystaniesz na chwilę i zastanowisz się, jaką rolę ma dla Ciebie miłość? Ile potrafisz poświęcić dla ukochanej osoby? Uzmysłowisz sobie wtedy, że miłość nie jedno ma oblicze i jest ukryta w najprostszych codziennych rzeczach: spojrzeniu, wspólnym milczeniu, przywiązaniu, porannych sprzeczkach. Docenisz szczęście, które Cię przepełnia mając u swego boku osobę, którą kochasz. Wyciągając wnioski z romantycznych książek spraw, aby osoba którą kochasz, obchodziła Walentynki przez 365 dni w roku.

Autor: Malwina Witasińska

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 2 komentarze

  1. Aniela napisał(a):

    bardzo fajna książka idealna dla kobiety na walentynki „Moje życie bez ciebie” i tytuł by pasował polecam http://bonito.pl/k-90484633-moje-zycie-bez-ciebie – warto się zainteresować

  2. Mariela napisał(a):

    Dość interesująca lekturka, ja również polecę swoją Myślę, ze książki Marty W. Staniszewskiej będą doskonałym prezentem dla zaczytanych w romansach z dreszczykiem kobietach.

    Ponadto bardzo fajna książka idealna dla kobiety na walentynki „Moje życie bez ciebie” Wysocka-Kalkowska Anna i tytuł by pasował polecam – warto się zainteresować a dla facet hm….. lubi facet humor i chce się pośmiać – to polecam książki pełne humoru przykład Janek herbu pół krowy – Michała Krupy – trudno dać facetowi o miłości romanse jeśli interesuje przykładowo historia to coś w tej tematyce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *