Strona Główna » Blogostrefa » Uzależnienie od facebooka – jak się z tego wyleczyć?

Uzależnienie od facebooka – jak się z tego wyleczyć?

Ile razy w trakcie porannej toalety trzymałaś w ręku telefon i przeglądałaś nowe posty na facebooku? Nie przeszkodziła Tobie w tym również jazda autem? W dodatku nie potrafisz też sobie odmówić wrzucania na ścianę fb fotek z rodzinnego spotkania? Robisz to nałogowo, przynajmniej kilka razy dziennie. Tak, to zdecydowanie uzależnienie od facebooka.

Co by się stało, gdybyś pewnego razu zapomniała telefonu wychodząc na zakupy? Nawet jeżeli będzie Cię gonił czas, z pewnością po niego wrócisz, bo nie będziesz mogła regularnie kontrolować sytuacji. Spanikujesz, zaczniesz histeryzować. Poczujesz wielką, wszechogarniającą pustkę! Co to oznacza? Jedną, prostą rzecz – jesteś uzależniona od facebooka. I to nie tylko Twój problem, ale też wielu najbliższych Tobie osób i jedyną, skuteczną metodą, dzięki której możesz się od tego uzależnienia uwolnić, jest prawdziwy detoks.

Wyloguj się

Nawet jeżeli dalej się Tobie wydaje, że nie masz nic wspólnego z  tym uzależnieniem, poczujesz jak bardzo się myliłaś, kiedy tylko zrezygnujesz na jakiś czas z telefonu i internetu, które dają Tobie możliwość bezpośredniego połączenia z internetem. Uzależnienie od facebooka to problem, z którym można walczyć, jeżeli będziemy się trzymać ustalonego wcześniej planu. Na początku możesz skrócić czas przebywania na fb do minimum, a po jakimś czasie spróbować zupełnie zrezygnować z tej rozrywki.

Uprzedź znajomych

Bo nawet jeżeli wylogujesz się na dłuższy czas, nadrobisz wszystko po kilku dniach, kiedy po włączeniu komputera dosłownie zaleje Cię fala wiadomości od znajomych. Koniecznie uprzedź ich o tym, że zamierzasz zrobić sobie wolne od facebooka i poproś ich, by uszanowali Twoją decyzję.

Coś, za coś

Nawet kiedy rzucasz palenie, szukasz jakiegoś zamiennika. Czasem, decydujesz się na  „magiczne plastry”, innym razem po prostu wybierasz coś słodkiego. Tak samo możesz zrobić z facebookiem. Godziny rozmów w świecie wirtualnym, zamień po prostu na spotkania w realu, być może dzięki temu uda się Tobie odnowić jakieś stare znajomości? W realnym świecie możesz spędzać czas z przyjaciółmi znacznie przyjemniej niż poprzez internet.

Nie trać czasu

Uświadom sobie, jak wiele czasu tracisz przeglądając godzinami facebooka. Nie musisz wiedzieć codziennie o tym, co zjedli dziś na obiad Twoi znajomi i jaki film obejrzeli w wieczornym kinie. Nie marnuj czasu na głupoty. Ogranicz korzystanie z facebooka tylko do minimum.

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

I ustal zasady, a później się ich trzymaj. Szybko zauważysz, jak wiele czasu traciłaś codziennie logując się na facebooku.

Media społecznościowe są pożyteczne i coraz bardziej ciekawe, jednak łatwo się od nich uzależnić, a to bywa naprawdę kłopotliwe. Walcz z uzależnieniem, nie pozwól facebookowi objąć kontroli nad Twoim życiem.
Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *