Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Pielęgnacja » Skuteczny sposób na wągry

Czy istnieje skuteczny sposób na wągry? W końcu nieskazitelna, gładka cera to pragnienie każdej kobiety, bez względu na to czy jest to nastolatka, świeża dwudziestka czy dojrzała kobieta. Jednakże wiele z nas zmaga się z dość kłopotliwym i wcale nie małym problemem – wągrami. Mogą świadczyć o złej diecie czy problemach z hormonami. Sposób na wągry? Zamiast tej jednej złotej rady mamy dla Was kilka mniejszych!

 

Skąd się to bierze?

Patrzysz w lustro i zastanawiasz się, skąd te okropne wągry na nosie? Te niezbyt eleganckie, ciemne punkciki, znane również jako zaskórniki, powstają wskutek kilku czynników. Pierwszym, a zarazem najistotniejszym z nich jest naturalne wydzielanie i gromadzenie się sebum, czyli łoju, w porach skóry. O ile łój sam w sobie jest nam potrzebny, gdyż stanowi naturalne nawilżenie i barierę ochronną dla naszej skóry, jego nagromadzanie się niekoniecznie nam służy. Zbierany w porach łój ubija się z czasem, tworząc gęste czopy i tym samym zatykając je. Sposób na wągry zatem mógłby wydawać się prosty – usuwać regularnie nadmiar łoju. Tu zatem pragniemy wspomnieć o drugim czynniku powstawania wągrów, a mianowicie złej higienie. Bagatelizując codzienną i odpowiednią pielęgnację cery szybko możesz nabawić się nieładnych wągrów. Inną zależną od nas również przyczyną jest zła dieta. Jeśli zatem zauważyłaś, że masz skłonności do cery tłustej i niekoniecznie dajesz sobie z tym radę, przy pomocy kosmetyków i preparatów, spróbuj zmienić dietę. Jedz więcej ryb, pełnoziarnistego chleba, razowych makaronów, brązowego ryżu czy kasz. Polecana jest tu również dieta wegetariańska oparta na białkach roślinnych pochodzących z roślin strączkowych, przede wszystkim soi. Spróbuj także produktów bogatych w witaminy z grupy B. Nie trzeba wspominać chyba, iż tłuste i wysoko przetworzone pokarmy wpływają niekorzystnie na naszą cerę. Sposób na wągry – zbilansowana dieta!

Jak walczyć?

Domowy sposób na wągry wcale nie musi być żmudny i czasochłonny. Wystarczy poświęcić regularnie kilka chwil by zaskórniki na nosie zniknęły. Przede wszystkim do codziennej pielęgnacji i higieny, cery o skłonnościach do przetłuszczania się i co za tym idzie tworzenia się zaskórników, idealnie nadają się lekkie peelingi, które dzięki swojemu działaniu skutecznie usuwać będą nadmiar łoju z powierzchni skóry, a także z porów. Płyn do mycia twarzy zatem powinien mieć w swoim składzie drobne ziarenka i struktury pozwalające na dogłębne oczyszczenie. Zwrócić należy jednak uwagę na intensywność działania preparatu – zbyt inwazyjny bowiem zamiast oczyścić skórę może ją tylko podrażnić! Delikatny peeling to doskonały sposób na zaskórniki, o ile jest odpowiednio dobrany.

Maseczka? To też doskonały sposób na wągry! Jedną z najpopularniejszych jest ta z żelatyny i mleka. Nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych (która bowiem z nas nie ma w domu odrobiny żelatyny? ) Mieszamy oba składniki w proporcji 2:1 (2 łyżki mleka, łyżka żelatyny) i podgrzewamy do całkowitego rozpuszczenia. Przed nałożeniem dobrze jest umyć twarz ciepłą wodą, by skóra zmiękła i otworzyła pory. Po 20 minutach zastygłe płatki z żelatyny delikatnie ściągnąć z twarzy. Ta maseczka na wągry to szybka i mało inwazyjna metoda na to, jak pozbyć się zaskórników. Inne domowe sposoby na wągry? Dobrą opcją jest białko kurze zmieszane z miodem. Białko oczyści skórę i zapobiegnie gromadzeniu się sebum na jakiś czas, a miód dodatkowo odżywi skórę.

Dobry sposób na wągry to także odpowiednia ilość spożywanych płynów. Powszechnie wiadomo, iż zalecaną dzienną dawką wody są 2 litry. I tak jak ma ona zbawienny wpływ na cały nasz organizm, również w przypadku zaskórników ma ona istotne znaczenie. Nawilża skórę i sprawia, że gruczoły łojowe lepiej pracują. Mówiąc o płynach, prócz wody, dobry sposób na wągry to wszelkiego rodzaju herbatki ziołowe, które pomagają oczyścić organizm z toksyn, co w przypadku cery jest bardzo ważne.

Jeśli natomiast podstawowe zabiegi higieniczne nam nie pomagają, a naszym utrapieniem dalej są wągry i tłusta skóra twarzy, warto przyjrzeć się naszej gospodarce hormonalnej. Zaburzenia hormonalne w naszym organizmie są powodem wielu problemów, również tych ze skórą. Zanim jednak zaczniemy na poważnie obawiać się o nasze zdrowie i biec w popłochu do dermatologa czy endokrynologa uzmysłowić musimy sobie, że tak jak inne mankamenty urody typu cellulit czy rozstępy, tak zaskórniki na nosie czy w innych miejscach posiada większość z nas.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *