Strona Główna » Pieniądze » Jak szukać pracy, by ją znaleźć?

Od jakiegoś czasu – bezskutecznie poszukujesz pracy? Odpowiedziałeś na dziesiątki ogłoszeń, a mimo to nie znalazłeś zajęcia dla Ciebie? Podpowiemy Tobie gdzie, i jak szukać pracy. by ja znaleźć!

jak szukać pracy

To nie takie trudne, jakby się mogło wydawać. Jednak zanim w ogóle rozpoczniesz swoje poszukiwania KONIECZNIE musisz przemyśleć jakie są Twoje ambicje. Czy zależy Tobie na jakimkolwiek, opłacalnym stanowisku, czy praca ma być dla Ciebie czymś więcej, niż tylko możliwością zarobienia pieniędzy. Szukaj zajęcia, kierując się swoimi ambicjami. A gdzie zacząć?

Portale ogłoszeniowe

Internet jest skupiskiem wiedzy wszelakiej. Kiedy mamy jakiś problem, zawsze to wujka Google pytamy najpierw o radę. I z pracą jest podobnie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, by znaleźć mnóstwo portali ogłoszeniowych, które aż pękają w szwach od ogłoszeń z propozycjami różnych stanowisk pracy. Przejrzyj je dokładnie, i odpowiedz na wszystkie, które przykuły Twoją uwagę. Nawet jeżeli uważasz, że „za wysokie progi” – SPRÓBUJ. Nic nie tracisz, a możesz zyskać ciekawą pracę.

W internecie możesz szukać również zleceń zdalnych, i zarabiać na przykład na marketingu szeptanym. Albo założyć własnego bloga, który po jakimś czasie także zacznie przynosić Tobie korzyści finansowe. Na forum Pozycjonowanie i Optymalizacja lub portalu Zlecenia przez net także znajdziesz mnóstwo propozycji jednorazowych współprac, które mogą się skończyć poważną umową – na stałe.

Poczta pantoflowa

Wiesz… a Stasiek mówił, że ten biznesmen nowy, co to niedawno dopiero zacząć u nas interesy kręcić, potrzebuje kogoś do pomocy. Coś Tobie to zdanie przypomina? Jeżeli często bywasz w gronie znajomych, odwiedzasz rodzinę, wychodzisz w różne miejsca to na pewno niejednokrotnie miałeś okazję usłyszeć co nieco, na temat różnych ofert pracy.

Praca z polecenia to dobry wybór, sprawdzony. Ponadto w tych czasach – niestety – najważniejsze są znajomości. Dlatego jeżeli tylko jakiś „gołąbek” przyniósł Tobie tego typu wieści NIE CZEKAJ.. przygotuj sobie CV, krótką pogadankę w  ramach listu motywacyjnego i wybierz się na rozmowę kwalifikacyjną. Kto wie? Być może dzięki temu już jutro nie będziesz bezrobotny?

Patrz pod.. nogi – i na słupy

Tak, tak.. Słupy ogłoszeniowe, uliczne lampy, a nawet przystanki autobusowe- tak naprawdę wszędzie tam możesz znaleźć swoją wymarzoną pracę. Jeżeli któreś ogłoszenie zwróciło Twoją uwagę, od razu spisz numer- nie czekaj na później.. Być może, kiedy będziesz wracał tą samą drogą, kartki z ogłoszeniem już nie będzie.

Odwiedź okoliczne firmy

Nie zaszkodzi wejść do każdej z nich, i zapytać, czy przypadkiem nie poszukują pracowników. Zostaw swoje CV z danymi kontaktowymi. Jeżeli zrobisz dobre wrażenie jest szansa, że wkrótce otrzymasz informacje zwrotne

Nie siedź z założonymi rękoma

SZUKAJ! Jeżeli masz wrażenie, że wyczerpałeś już wszystkie możliwości, znów zapytaj o radę Wujka Google. Znajdź firmy z pobliskich miast i zrób bazę ich maili, a później rozsyłaj wiadomości wraz z dołączonym CV. Czekaj cierpliwie. Nawet, jeżeli dziś otrzymasz od kogoś negatywną odpowiedź, być może za miesiąc zwolni się u niego miejsce na etacie, które będzie czekało właśnie na Ciebie.

A może własny biznes?

No bo niby dlaczego nie? Przecież masz świetne pomysły, zapał do ich realizacji. Brakuje Tobie tylko odrobiny pieniędzy. Ale i na to jest rada. Możesz starać się o unijne granty, lub dofinansowania z urzędu miasta. Zawsze jest jakiś sposób, by stanąć bliżej swoich marzeń.

Urząd pracy

Zarejestrowałeś się jako bezrobotny? W tym przypadku czasem nawet nie trzeba się zastanawiać jak szukać pracy, bo może znaleźć Cię sama.

Prasa

W niektórych gazetach znajdziesz ogłoszenie o pracę codziennie – są na bieżąco aktualizowane. W innych za to, pojawia się na przykład cotygodniowy cykl, na który wydawca przeznacza znaczą część miejsca w gazecie.

Facebook

Media społecznościowe są świetne w przetwarzaniu informacji. Jeżeli skomponujesz ciekawe CV i dorzucisz do niego list motywacyjny a później podzielisz się tym ze swoimi znajomymi na fb możesz mieć pewność, że  w krótkim czasie zdobędziesz sporo udostępnień. I tym sposobem, być może za jakiś czas, Twoje CV dotrze do potencjalnego pracodawcy?

 

Jak widzisz, pracę możesz znaleźć tak naprawdę wszędzie.. a to tylko część możliwości. Wykorzystaj wszystkie.

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. Anna Wiśniewska napisał(a):

    Każdy sposób jest dobry. Z mojej strony polecam nie tylko Facebooka, ale i pozostałe portale społecznościowe, warto również zaglądać na fora branżowe. A jeżeli szukamy pracy w danej lokalizacji – na lokalne serwisy ogłoszeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *