Strona Główna » Dom i Rodzina » Tanie loty to nie tylko Europa

Tanie loty to nie tylko Europa

Tanie linie lotnicze okazały się sukcesem na krajowym rynku. Dzięki nim wielu Polaków może podróżować w szybki i wygodny sposób, udając się do państw Europy za pracą, w odwiedziny do krewnych i znajomych czy też po prostu w celach turystycznych. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tanie loty możliwe są nie tylko w obrębie naszego kontynentu, ale również i poza niego – na przykład do Ameryki Północnej.

Podróż do Ameryki – gdzie i jak?

Oczywiście koszt podróży do tak odległego miejsca nie zalicza się do najtańszych, jednak bilety lotnicze oferowane przez tanich przewoźników i tak kosztują mnie niż w droższych liniach lotniczych. Samoloty z Polski do USA startują najczęściej z lotniska Chopina w Warszawie. Podróż zajmuje od dwunastu do nawet czterdziestu godzin – wszystko zależy od tego, gdzie nastąpi przesiadka na samolot kursujący między dwoma kontynentami. Tanie loty do USA nie mają, niestety, opcji połączenia bezpośredniego. Oczywiście informacje o miejscu przesiadki oraz czasie oczekiwania na kolejny samolot podane są przy ofertach biletów. Samoloty z Europy w większości lądują w USA na lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku. Są także połączenia z Chicago, Dallas, Houston i Waszyngtonem.

Ile kosztuje taki lot?

Aby wybrać się na zwiedzanie Stanów Zjednoczonych, potrzebna jest kwota ok. 2 tysięcy złotych na bilety lotnicze tam i z powrotem. Choć najtańsze połączenie Warszawa – Nowy Jork to wydatek niecałych 1,6 PLN, należy jednak pamiętać, że ceny biletów nie zawsze obejmują takie rzeczy jak opłaty transakcyjne, opłaty za bagaż czy też ubezpieczenie (jest ono dobrowolne). Jednak te 2 tysiące złotych to i tak tani koszt w porównaniu z ofertami droższych przewoźników, u których taka podróż to wydatek co najmniej dwukrotnie większej kwoty. Dlatego też tanie loty do USA cieszą się coraz większą popularnością. Należy jednak pamiętać o restrykcjach związanych z odwiedzaniem Stanów Zjednoczonych – wizę należy wyrobić sobie jeszcze przed zakupem biletów.

Gdzie kupić bilety?

Bilety na tanie loty do USA można zarezerwować w serwisach zajmujących się sprzedażą biletów na tanie loty. Warto odwiedzać je regularnie, ponieważ od czasu do czasu trafiają się promocje, dzięki którym da się nabyć bilety za bardzo niskie kwoty i zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Loty z Polski do lotniska pośredniego obsługują popularne firmy, jak Ryanair czy Wizz Air. Choć tania podróż to nieco niższy standard niż lot drogim przewoźnikiem, to jednak oszczędność pieniędzy jest na tyle duża, że warto skorzystać z tej właśnie oferty i postawić stopę na amerykańskiej ziemi.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *