Techniki świadomego snu
Czy zdarzyło się Tobie choć raz w życiu świadomie śnić? Wiedziałeś, że śnisz, ale wszystko było tak bardzo realne, że mogłeś swój stan pomylić z rzeczywistością? To zjawisko dość powszechne, które pozwala nam robić wiele rzeczy, których w rzeczywistości nigdy byśmy nie zrobili. Dzięki niemu możemy rozwiązywać problemy, a nawet pozbywać się koszmarów. Jakie są techniki świadomego snu?
Czy świadomy sen ma jakieś skutki uboczne?
Nie ma informacji na temat szkodliwości świadomego snu. Należy jednak pamiętać, że jeżeli sen wywoła się nieodpowiednią techniką, mogą pojawić się skutki uboczne typu zmęczenie ale w niektórych przypadkach może dojść nawet do zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu, a wtedy mogą się pojawić nawet halucynacje senne.
Jakie są techniki świadomego snu?
Jest ich dość sporo ale trzeba pamiętać, że każda z nich wymaga odpowiedniego przygotowania. Przy każdej również przyda się pozytywne myślenie i spora dawka cierpliwości.
Najprostszą techniką świadomego snu, jest po prostu autosugestia. Wystarczy, że położysz się spać myśląc wyłącznie o tym, że chcesz przeżyć świadomy sen.
- prowadź dziennik snów – bo to pierwszy krok do opanowania świadomego snu. Staraj się zapamiętywać co się Tobie śniło. Musisz jednak wiedzieć, że nawet jeżeli uda się Tobie odświeżyć pamięć tuż po przespanej nocy, to jest ona ulotna, i lepiej mieć wszystko na piśmie.
- Obudź się, i wróć do łóżka – to technika, która wymaga przerywania snu w odpowiednim momencie cyklu. Po jakimś czasie od zaśnięcia należy się przebudzić po to tylko by po koło 60 minutach położyć się ponownie jednak intensywnie myśląc o pojawieniu się świadomego snu.
- świadomy sen w trakcie drzemki? jest większa szansa na jego pojawienie w ciągu dnia, niż w nocy
- ziele snu – jeżeli nie boisz się metody szamanów, zaparz sobie ziółka i wypij je tuż przed snem
- nie ruszaj się po przebudzeniu – podobno kiedy zostaniemy wyrwani ze świadomego snu i nie poruszymy się po tym powinno nam się udać powrócić do stanu świadomości we śnie
- patrzenie na dłonie – chociaż brzmi to co najmniej dziwnie to jest to kolejna technika świadomego snu. Tuż przed snem, powinniśmy przyglądać się intensywnie swoim dłoniom. Jest to ćwiczenie, do powtarzania po kilka razy dziennie oraz tuż przed snem.
- świadomy sen można przywołać również dzięki medytacji
Czy techniki świadomego snu są dla każdego?
Świadomy sen może być niebezpieczny dla wszystkich osób, które mają problemy z krążeniem. Muszą one szczególnie uważać, by we śnie nie prowokować sytuacji, które mogłyby stać się przyczyną wywołania ataku serca.
Świadomy sen nie jest również dobrą metodą dla schizofreników, którzy i tak mają problem z odróżnieniem jawy od snu.
Autor: mamnatosposob
Tagi