Strona Główna » Pieniądze » Jak zwiększyć ruch na stronie?

Zarabianie w internecie jest możliwe, o czym pisaliśmy już TUTAJ . Jednak żeby zarobić, musimy na swoje strony przyciągnąć odpowiednią ilość użytkowników- UNIKALNYCH! Jak zwiększyć ruch na stronie, by dawała nam ona jak największe możliwości zarobkowe?

Optymalizacja treści

Najbardziej wartościowy ruch jest zawsze z google. Ale żeby użytkownicy do nas tędy trafiali, musimy odpowiednio optymalizować treści po to, aby wujek google je pokochał. Przede wszystkim, trzeba pisać tekst pod dobrane frazy – w tym pomoże nam planer słów kluczowych, który wskaże miesięczną ilość wyszukań danej frazy. Należy wybierać te, które cieszą się sporym powodzeniem ale jednocześnie mają jak najniższą konkurencję.

Kiedy już opanujesz to narzędzie, zadbaj o przygotowanie dobrej treści. Wybrane słowo kluczowe umieść w danym tekście około 4-5 razy. Po raz pierwszy już w tytule, następnie we wstępie a później też w poszczególnych nagłówkach. Pamiętaj, aby również odpowiednio tytułować zdjęcia -najlepiej tą samą frazą. Zastanawiasz się dlaczego? Wyobraź sobie, że ktoś szuka danej frazy właśnie po fotografiach. Być może trafi akurat na Twoją?

Pozycjonuj

Wprawdzie sama optymalizacja daje naprawdę wiele, i często wystarcza – o ile znalazłeś niszę, którą wypełniasz swoją treścią – jednak jeżeli masz środki na profesjonalne pozycjonowanie, zatrudnij firmę, która zadba o to, abyś znajdował się na szczycie wyszukiwarek. Możesz również skorzystać z automatycznych programów pozycjonujących, które będą dodawał Twoje strony do precli oraz katalogów- wszystko to możesz robić również samodzielnie, ręcznie.

Korzystaj z mediów społecznościowych

Wprawdzie facebook ostatnio bardzo ogranicza zasięg, jednak jeżeli zbierzesz na profilu kilka tysięcy fanów i będziesz regularnie udostępniał swoje treści za jego pośrednictwem, zyskasz stałych czytelników, którzy będą zaglądać na Twoje strony. Warto także dzielić się treścią przez google plus, dzięki czemu wspomagamy pozycjonowanie. Popularny – i przydatny – jest również pinterest, instagram czy twitter. Zadbaj więc o założenie profili na tych portalach już na samym początku.

Korzystaj z wymiany treści

To tak zwane wpisy gościnne. Przygotowujesz post na temat związany z Twoją stroną, i umieszczasz go na blogu czy stronie o podobnej tematyce. W zamian za to właściciel drugiego bloga czy portalu prosi Cię o umieszczenie jego treści u Ciebie. Warto również prosić o udostępnienia na facebooku innych użytkowników, którzy potraktują ten ruch jak handel wymienny.

Przygotuj e-kurs

Jak zwiększyć ruch na stronie, a w dodatku zdobyć kilka nowych maili do listy mailingowej? Wystarczy przygotować e-kurs i wydać w formie ebooka. Musi to być treść, zgodna z profilem Twojej strony, w przeciwnym razie użytkownik zniknie, po otrzymaniu ebooka i więcej się na Twojej stronie nie pojawi.

Mailuj!

Przygotuj ciekawy newstseller i opłać reklamę wysłaną za pomocą mailingu. Prowadzisz portal dla kobiet? Znajdź kobiece forum, które zrzesza sporą ilość użytkowników i zapytaj moderatora o możliwość rozesłania do nich newstsellera. Jeżeli odpowiednio trafisz w target, trafi do Ciebie tą drogą mnóstwo nowych, unikalnych czytelników.

Adsence

Możesz wykorzystać te reklamy nie tylko do zarabiania, ale również do rozpromowania swojej strony. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie frazy – w czym pomoże Tobie planer słów kluczowych – ustalisz limit kosztów i… będziesz zacierał ręce obserwując wzrastające regularnie statystyki.

Reklama na portalach

Działa w zasadzie tak, jak wymiana treści z blogerami czy właścicielami innych portali. Jednak Ci, o dużym zasięgu, nie często zgadzają się na współpracę na zasadzie barteru. Wtedy możesz zaproponować wpis sponsorowany. Czasami będziesz miała okazję przygotować go sama, innym razem treść zostanie napisana za Ciebie. Za publikację takiego wpisu sponsorowanego zapłacisz od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych.

Bądź widoczny!

Użytkownicy mogą trafiać do Ciebie nie tylko przez wyszukiwarkę. Dlatego pojawiaj się na innych blogach i portalach, i aktywnie komentuj wpisy, które się tam pojawiają pozostawiając jednocześnie namiary na siebie – i zdobywając cenne do pozycjonowania linki. Fajnym pomysłem jest także pojawianie się na forach internetowych. Może wykupisz „stopkę” u jakiegoś aktywnego użytkownika forum, które idealnie pasuje pod Twój target? Albo zlecisz marketing szeptany?

Organizuj konkursy

To również cenna rada, jednak należy przyznać, iż ruch, którzy generują konkursowicze jest zwykle mało wartościowy. Większość z nich znika zaraz po tym, gdy podaje się wyniki i pojawia się dopiero przy okazji następnego konkursu.

Unikalne treści, ciekawe grafiki

Są osoby, które uwielbiają poradniki w formie treści. Inni natomiast szukają szybkich odpowiedzi na nurtujące ich pytania najlepiej podanych na talerzu w pigułce. Grafika jest w tym wypadku bardzo odpowiednia, i rzuca się w oczy. Dlatego treść pisaną, najlepiej zawsze łączyć z nieskomplikowaną, i zapadającą w pamięć grafiką. Dodatkowo trzeba również pamiętać, żeby nasze treści był unikalne.

 

Na pytanie jak zwiększyć ruch na stronie, nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ sposobów jest mnóstwo. Jeżeli jednak zastosujesz się choćby do części z tych, które Tobie przedstawiliśmy już niedługo będziesz się cieszyć szybującymi w górę słupkami statystyk. Bądź cierpliwy!

 

 

 

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *