Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Zdrowie » Piwo a zdrowie, dlaczego warto je pić?

Piwo. Ulubiony, mocniejszy trunek wielu panów, ale ukochany też przez niektóre kobiety. Jest dodatkiem do kiełbaski z grilla, innym zaś razem dodaje odwagi podczas wieczornej imprezy. Jego nadmiar prowadzi do takich samych skutków, jak inny alkohol spożyty w zbyt dużej ilości. Ale spożyty w niewielkiej ilości na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc. Piwo a zdrowie – dlaczego warto je pić?

Odchudzanie!

Tak, to prawda.. piwo ma właściwości odchudzające, chociaż kojarzy się nam głównie z panami, którzy mają tak zwany „mięsień piwny”. Odchudza, ponieważ odwadnia tkanki ale też wspomaga proces spalania tłuszczów a także węglowodanów, dzięki temu ma ogromny wpływ na przyspieszenie przemiany materii.

Witaminy i mikroelementy

Kolejna rzecz, która przemawia za piciem piwa to ilość witamin i mikroelementów, która się w nim znajduje. Dzięki nim, nasz organizm może pozytywnie funkcjonować a do tego mamy mnóstwo energii.

Zapobiega cukrzycy!

Co potwierdzają badania holenderskich lekarzy. Wzięło w nich udział prawie 40 tysięcy mężczyzn, którzy od zawsze prowadzili wyłącznie zdrowy tryb życia. Panowie, którzy przez kolejne 4 lata pili niewielkie ilości piwa byli mniej narażeni na występowanie cukrzycy. Działa? DZIAŁA! Tak więc można pić NA ZDROWIE!

Sposób na kamienie nerkowe!

Tutaj piwo również idealnie się sprawdza. Wystarczy pić butelkę piwa dziennie, by zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych o czym świadczą przeprowadzone w Finlandii badania, które wykazały, że ta „kuracja” zmniejsza ryzyko wystąpienia tej dolegliwości aż o 40 procent!

Idealnie nawadnia!

To również potwierdzone badaniami słowa. Wystarczyło, że pewna grupa osób poddała się eksperymentowi. Ćwiczyli dość intensywnie  -tak długo, aż temperatura ich ciała nie osiągnęła odpowiedniej temperatury. Kiedy się to stało, podzielono tą grupę mężczyzn na pół, jednej z nich podano do wypicia piwo, drugiej wodę. Kto szybciej zregenerował sił i był lepiej nawodniony? Oczywiście grupa PIWOSZY!

Poprawia wzrok?

Naukowcy z Kanady są pewni, że tak. W dodatku żeby móc zapomnieć o wizytach u okulisty, wystarczy pić jedno piwo dziennie ( dużo, czy mało?).

Piwo na podwyższone ciśnienie!

Tutaj, wypowiedzieli się naukowcy z Harvardu. Podobno osoby, które wybierały piwo za miast wina czy innych, mocniejszych trunków, nie miał problemów z podwyższonym ciśnieniem.

Walka z infekcjami..

Kolejna rzecz, która przemawia za piciem piwa. Bo rzekomo jedno dziennie, pomaga zwiększyć odporność a co za tym idzie również walczyć z infekcjami.

Nie łam się – wypij piwo!

Jaki cudem? A no taki, ze piwo NAPRAWDĘ wzmacnia kości. Abstynent, ma o prawie pięć procent mniejszą gęstość kości aniżeli jego kolega, który codziennie pozwala sobie na jedno piwko.

 

Drogie Panie, widzicie, że zależność piwo a zdrowie naprawdę istnieje? Pozwólcie więc swoim Paniom zawsze mieć zapas tego trunku w lodówce. Zwłaszcza, że Wam również może się ono przydać – nie tylko do picia, ale na przykład do przygotowania domowego kosmetyku. Tak więc , NA ZDROWIE!

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. Wojtek napisał(a):

    Piwo to raczej srednio i niskoprocentowy trunek, anizeli mocny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *