Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Pielęgnacja » 4 domowe sposoby na oparzenia słoneczne

4 domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Latem, nie trudno jest narazić skórę na silnie działanie promieni słonecznych. Po długim przebywaniu na słońcu, często pojawiają się zaczerwienienia, i stan zapalny. Na szczęście istnieją domowe sposoby na oparzenia słoneczne, które pomogą ukoić ból i wspomóc gojenie ran.

Zimny prysznic – najlepsze lekarstwo

Nawet jeżeli jesteś wielbicielką kąpieli w gorącej wodzie, tym razem weź zimny prysznic. uważaj jednak, by nie doprowadzić do termicznego szoku. Zacznij od letniej wody, i systematycznie, powoli obniżaj jej temperaturę. Wystarczy około kwadrans pod prysznicem, by poczuć znaczną ulgę.

domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Miód, lekarstwem na wszystko

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne, to także miód, który choć jest dość tłusty, ma przeciwzapalne, ale również przeciwbakteryjne właściwości, dzięki czemu gojenie poparzonej skóry ulega przyspieszeniu. Jak go stosować? Wystarczy zaopatrzyć się w sterylną gazę, którą posmarujemy sporą ilością miodu, a następnie przyłożymy ją do miejsca, poparzonego przez słońce. Ulgę poczujesz dość szybko.

domowe sposoby na oparzenia słoneczne

A może by tak maślanka?

Albo zsiadłe mleko czy kefir? Wszystkie te, nabiałowe produkty, pomogą Tobie zregenerować zniszczony przez słońce naskórek. Tym razem również wykorzystaj gazę, mocno nasączoną którymś z tych produktów. Zwróć uwagę na to, by wykorzystany przez Ciebie nabiał nie miał w składzie cukru, który może jeszcze bardziej podrażnić skórę.

domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Ziemniak, lekarstwem na oparzenia słoneczne

Kto by pomyślał, prawda? A tymczasem ziemniaki zawierają substancje, które prawie natychmiast łagodzą ból. W jaki sposób wykorzystać w tym celu ziemniaka? Można robić okłady z jego plasterków, lub zmielić ziemniaki na tzw. puree a nawet wykorzystać ich skórki. Niezależnie od tego w jakiej postaci ziemniaka wybierzemy, powinniśmy przyłożyć go do poparzonego miejsca i na około pół godziny przykryć gazą. Po tym czasie powinniśmy odczuć wyraźną ulgę.

domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Choć domowe sposoby na oparzenia słoneczne są skuteczne, to lepiej starać się im zapobiegać. Nie wystawiajmy skóry na słońce w trakcie największych upałów a kiedy istnieje taka konieczność, zadbajmy o odpowiedni strój.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *