Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Pielęgnacja » Łysienie leczenie i przyczyny

Łysienie leczenie i przyczyny

Mocno wypadające włosy to coraz częstszy problem, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. Jeśli chodzi o łysienie leczenie nie należy do najprostszych, ale jest możliwe. Dowiedz się jak przyspieszyć porost włosów i zahamować ich wypadanie.

Rodzaje łysienia i jego przyczyny

Rodzajów łysienia jest bardzo dużo, tak jak i czynników, które mogą się do niego przyczynić. Najczęściej spotykane rodzaje łysienia to m.in.

  • łysienie androgenowe, spotykane szczególnie u mężczyzn, ale nie tylko. Łysienie androgenowe przyczyny ma w związku chemicznym, który jest pochodną testosteronu.
  • łysienie spowodowane czynnikami genetycznymi
  • łysienie wywołane przyjmowaniem niektórych leków
  • łysienie po ciąży
  • łysienie wywołane złą dietą i zaniedbaniem włosów
  • łysienie spowodowane innymi chorobami np. niedoczynnością tarczycy lub anemią
  • łysienie plackowate, najczęściej występujące łysienie w młodym wieku

Łysienie leczenie

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na leczenie łysienia, by jednak przebiegało ono skutecznie, bardzo ważne jest zdiagnozowanie swojego problemu. Jeśli za naszym zmartwieniem kryją się problemy hormonalne np. te związane z tarczycą, nie damy rady zwalczyć łysienia bez wizyty u lekarza i uregulowania gospodarki hormonalnej.

Jeśli jesteśmy pewni, że za naszym problemem nie kryje się żadna choroba czy przyjmowane leki, możemy spróbować alternatywnych metod leczenia.

Wypadanie włosów dieta

To co jemy ma ogromne znaczenie dla kondycji naszych włosów. Przyczyną ich osłabienia i wypadania są często niedobory wynikające właśnie z kiepskiej diety. Zadbaj o to by w Twojej diecie znajdowało się dużo produktów bogatych w żelazo, cynk, witaminy C i A oraz biotynę.

Produktów których nie może zabraknąć w Twoje diecie to:

ryby, orzechy, warzywa szczególnie te o zielonych liściach, jak np. szpinak i brokuły, ale też te pomarańczowe i żółte, bogate w betakaroten np. papryka i marchewka. Pij też dużo wody, herbatki ze skrzypu polnego i pokrzywy. Wypróbuj także kurację drożdżową.

Czytaj też: Dieta na piękne włosy

W razie potrzeby możesz również wspomóc się suplementami diety.

Łysienie leczenie laserowe

W przypadku łysienia androgenowego, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, bardzo skuteczne jest leczenie laserowe. Niestety, takie zabiegi są dość drogie, a wymagają regularnego stosowania. Alternatywą jest ViviComb, grzebień laserowy, który stosować możemy w domu. Według badań klinicznych i opinii konsumentów na wszelkiego rodzaju forach internetowych, ta metoda cieszy się bardzo dużą skutecznością. Nie jest to mały wydatek, ale za to jednorazowy, w przeciwieństwie do np. drogich suplementów diety czy specjalistycznych szamponów, które kupować trzeba co miesiąc.

Laser ma istotny wpływ na cykl życia włosa, wzmacnia go i przyśpiesza wzrost, przyczyniając się do zagęszczenia włosów. Kiedyś, stosowanie takich zabiegów możliwe było jedynie w najdroższych salonach, dziś możemy przeprowadzić go bezpiecznie w domu. To najlepsza opcja dla osób, dla których łysina stanowi duży problem i kompleks, ale też dla tych, które zastanawiają się jak przyśpieszyć porost włosów i sprawić, by stały się grubsze.

Łysienie – inne metody leczenia

W zależności od przyczyny naszego problemu, łysinę leczy się też stosując kuracje hormonalne, które zapisać może wyłącznie lekarz. Osoby dla których problem łysienia jest szczególnie uciążliwy często decydują się też na przeszczep włosów.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *