Strona Główna » Blogostrefa » Fakty o mężczyznach, które nie koniecznie znałaś

Fakty o mężczyznach, które nie koniecznie znałaś

Mężczyzna, i kobieta.. Jedno z Marsa, drugie z Wenus. Że niby jak ogień, i woda. Że dwa żywioły. Że różnic tak dużo – a jednak nas do siebie ciągnie. Z kobietą trudniej się dogadać – podobno. Z mężczyzną łatwiej, bo niby on zawsze mówi o wszystkim otwarcie i często stawia wszystko na jedną kartę. Ale są fakty o mężczyznach, których być może nie znasz. Jesteś ciekawa, co mówią statystyki?

Fakty o mężczyznach

Podobno facet myśli o łóżku przynajmniej dwa razy częściej niż kobieta. Ile w tym prawdy, tak naprawdę nie wie nikt, bo przecież wszystko zależy od temperamentu. A są i tacy panowie, którzy zniechęceni wydarzeniami z przeszłości, wolą odstawić temat seksu na dalszy plan. W końcu radzić sobie w tej kwestii można też inaczej. Ale odstawmy póki co ten temat, i zajmijmy się innymi faktami, które mogą Cię zaskoczyć.

  • z powodu nieszczęśliwej miłości, cierpią tak samo jak kobiety. Jednak to ich cierpienie trwa dużo krócej. Wyobraź sobie, że wypłakujesz oczy w poduszkę lub jego koszulkę, która dalej nim pachnie przez blisko dwa miesiące. On, już po miesiącu, może być szczęśliwy z inną kobietą. A to też dlatego, że oni potrafią zakochać się dużo szybciej niż Ty. Czasami to wręcz niewyobrażalne. Spotykasz kogoś po raz pierwszy – nieważne, że wcześniej spędziliście długie godziny na rozmowach internetowych czy telefonicznych. Widzisz go jednak pierwszy raz, a on już po jednym spotkaniu jest w stanie powiedzieć, że chciałby spędzić   z Tobą resztę życia. Myślisz sobie – no dziwak.. ale prawda jest taka, że facet wcale nie jest taki prosty w obsłudze, jak by się mogło wydawać. Do nich uczucie przychodzi wcześniej. Jeśli zatem go zauroczysz możesz się spodziewać, że już całkiem nie długo przybiegnie, by wyznać Tobie miłość.
  • a teraz zabawny fakt – dotyczący całowania. Podobno jeśli facet całuje na powitanie – co rano – swoją wybrankę (nieważne, czy jest już żoną, czy dziewczyną) żyje dłużej od tego, który takich rzeczy nie robi. Ciekawe, czy to działa też w przypadku samych kobiet.
  • a co z szykowaniem się do wyjścia? Kobieta potrafi siedzieć w łazience i 2 godziny. Do tego dwie kolejne spędzić w garderobie, poszukując odpowiedniego stroju i przeglądając się przy okazji w lustrze w każdej z możliwych kreacji. Ale czy Wiesz, że taki przeciętny facet, szykuje się do wyjścia zaledwie dwadzieścia minut krócej od kobiety? WOW! A jednak!
  • a co z ich romantyzmem? Różnie to bywa, i tutaj też nie ma reguły, jednak jeśli chodzi o wyznawanie uczuć – przynajmniej pierwszy raz – to faceci zwykle robią to właśnie jako pierwsi, i to aż w 70 procentach przypadków. Może chodzi właśnie o tą bezpośredniość. A może o odwagę? Kto wie? W każdym razie, fakty są właśnie takie.
  • trzeba też przyznać, że matka natura kocha ich bardziej niż kobiety. No bo nawet jeśli facet jest starszy, i tak zwykle wygląda młodziej. Starzeje się wolniej, i włosy później mu siwieją. I twarzy pod makijażem chować nie musi. Ehh.. życie! Ale jest też pewna pociecha w tej sytuacji. Bo choć zmarszczki na ich czołach pojawią się później, to po pojawieniu się pierwszej będzie ich przybywać z prędkością światła. Co zatem lepsze?
  • wolą pokazywać, niż gadać. I chodzi tutaj głównie o okazywanie uczuć. Kobiety uwielbiają słowa. Można je nimi wręcz nakarmić i sprawić im nieopisaną radośc, gdy usłyszy choć raz dziennie ” kocham Cię”. Ale Panom te słowa nie często przechodzą przez gardło. Oni wolą to pokazać. Z każdym spojrzeniem, gestem. Wolą zabrać cię na romantyczną randkę, przykryć kocem, gdy zaśniesz na kanapie czytając książkę. Zakochany mężczyzna będzie sprawiał Tobie niespodzianki, trzymał za rękę, i chętnie zasypiał wtulony w ciebie. Pokocha wspólne milczenie, i dzielenie swojej przestrzeni. Będzie się przyglądał jak śpisz. Obejrzy też z tobą serial, którego nie znosi, i podzieli się ostatnim , ulubionym cukierkiem. To takie banalne przykłady , ale dość wymowne.
  • facet, często poważniej traktuje swój związek od kobiety. Dopóki czuje, że potrzebuje jeszcze czasu na zabawę, i nie chce stabilizacji, to bawi się na całego. Bo może. Ale przychodzi taki czas, gdy zaczyna się zastanawiać dla kogo to wszystko. Pieniądze, prawie wybudowany dom, auto, awanse. Możliwość zwiedzania, podróżowania. Z kim? To czas, kiedy ma ochotę założyć rodzinę. Gdy spotka w tym czasie odpowiednią kobietę, odda się jej w pełni, i nie potraktuje jej jak zabawę.
  • facet to świetny słuchacz- choć to również może być dla ciebie zaskoczeniem. To Ty zwykle jesteś jego wsparciem. Wsłuchujesz się w jego ciche wołanie o pomoc i radę, a tymczasem, Twój facet też tak potrafi, i chce, może po prostu nie dajesz mu szansy, by mógł się w tej kwestii wykazać.
  • ich czas, jest dla nich bardzo ważny. Ty, jako kobieta, szczególnie na początku znajomości, masz ochotę spędzać z nim każdą chwilę. A tymczasem on potrzebuje raz na jakiś czas pobyć po prostu sam, ze sobą. Albo z kolegami. Niech sobie pójdzie pograć w golfa, albo pojeździć rowerem. Pospacerować po lesie – wprawdzie robienie wspólnie takich rzeczy zbliża Was mentalnie do siebie, ale nie możesz być z nim przez 24 h na dobę.
  • mów mu często jaki jest cudowny – ile potrafi, że bez niego nie dałabyś rady, a okręcisz go sobie wokół paluszka raz dwa. Oni wręcz kochają takie komplementy. Karmisz je nimi, a oni mają wtedy więcej sił, i pewności siebie. A dodatkowo -czują się potrzebni. To chyba ich największa słabość. Potrzeba bycia potrzebnym.

Czy znałaś te fakty o mężczyznach? Oni pewnie mogli by zrobić taką samą listę faktów o kobietach. Przeczytaj ją jeszcze raz – uważnie. Może dzięki temu łatwiej zrozumiesz teraz swojego partnera.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *