Strona Główna » Dom i Rodzina » Nad polskie morze z maluszkiem – na co zwrócić uwagę, wybierając hotel

Nad polskie morze z maluszkiem – na co zwrócić uwagę, wybierając hotel

Twoje dziecko w tym roku po raz pierwszy zobaczy morze? Chcesz mu zapewnić bezpieczeństwo, a sobie – udany i spokojny urlop? Decydując się na nocleg, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii po to, abyście oboje czuli się komfortowo, a Twoja pociecha miała zagwarantowane odpowiednie atrakcje. Dowiedz się, czego warto dopilnować, zanim rozpoczniesz swoje rodzinne wczasy nad morzem.

40% Polaków wybierających się na wakacje w kraju, decydują się na urlop nad Bałtykiem (raport KPMG 2015). Taki wybór jest popularny zwłaszcza wśród rodzin z małymi dziećmi, którzy chcą uniknąć stresującego lotu czy długich podróży samochodowych. Nawet jeśli nie wybierasz się za granicę, do wyjazdu z maluchem warto dobrze się przygotować.

1. Nie odkładaj wyboru hotelu na ostatnią chwilę

Oferty last minute są bardzo kuszące – atrakcyjne lokalizacje, zaskakujące miejsca i przede wszystkim cena. Wyjeżdżając z dzieckiem, warto zastanowić się jednak nad wcześniejszym zakupem wycieczki. Musisz mieć pewność, że kiedy nadejdzie dzień urlopu, wyjedziecie do miejsca, o którym wszystko wiesz i które spełnia oczekiwania Twoje oraz malucha. Przejrzyj dostępne placówki i zarezerwuj hotel przynajmniej na kilkanaście dni.

2. Łóżko dla dziecka – w osobnym pokoju czy dostawka?

Liczba wynajmowanych pokoi to podstawowa kwestia do rozważenia przed wykupieniem miejsca hotelowego. Dotyczy ona przede wszystkim wieku – najmniejsze dzieci do ok. 2–3 lat powinnaś mieć zawsze na oku. W tym wypadku dobrym wyjściem okaże się dostawka łóżeczka do Waszego pokoju. Poszukaj promocji skierowanych do rodzin z dzieckiem. Niektóre hotele, np. te oferowane przez AccorHotels, nie wymagają dopłat za malucha.
Jeśli Twoja pociecha jest trochę starsza, bardzo prawdopodobne, że będziesz chciała odpocząć w nocy bez obecności dziecka. Poza tym twoja latorośl z pewnością zechce mieć własny pokój, tak jak dorośli. W tej sytuacji wybierz osobny, najlepiej zamykany, pokój dla malca. Zdecyduj się na hotel, w którym za nocleg dla dziecka zapłacisz mniej. Na przykład w hotelach AccorHotels osobny pokój dla malucha jest tańszy o 50%.

3. Miejsca do zabaw dla dzieci w hotelu

Wybierając hotel, zwróć uwagę na to, czy Twoja pociecha będzie miała miejsce do zabawy, kiedy wcześniej wrócicie z plaży przed obiadem. W takim wypadku trzeba się upewnić, czy hotel dysponuje placem zabaw i terenem zielonym. Warto dopytać, czy plac był modernizowany i czy jest bezpieczny dla małych dzieci.
Hotel przystosowany dla rodzin z maluchami powinien zapewniać także oddzielny pokój zabaw, gdzie dzieci mogą spędzać czas, w przypadku gdy pogoda nie dopisze.

4. Basen z brodzikiem na niepogodę

Oczywiście liczysz na idealną letnią aurę, ale musisz być przygotowana także na mniej optymistyczny scenariusz. Nawet jeśli temperatura powietrza sięga 28 stopni, woda w Bałtyku może mieć tylko kilkanaście. W takiej sytuacji warto skorzystać z hotelowego basenu. Zanim zarezerwujesz hotel, upewnij się, czy wybrana placówka dysponuje takim obiektem – i to dostosowany do potrzeb dziecka.

5. Integracja, czyli z innymi raźniej

Czas spędzony z mamą poza domem to dla malucha nie tylko frajda, lecz także poczucie bezpieczeństwa. Czasem jednak dziecko – im starsze, tym częściej – wolałoby bawić się z rówieśnikami. Jeśli Twoja pociecha nie ma rodzeństwa, warto, by podczas wakacji poznała inne dzieci.
Niektóre hotele organizują kluby zarówno dla maluchów, jak i starszaków. Część z nich oferuje także pomieszczenia, które warto zagospodarować do zapewnienia malcom nietypowych rozrywek. Możesz zaprosić wszystkie dzieci i ich mamusie do wieczornego maratonu bajek lub zorganizować tematyczną zabawę, np. w piratów. Zaproponuj również kilkulatkom, by wspólnie przygotowali sałatki z owoców podanych na kolację lub podczas śniadania zróbcie konkurs na najładniejszą kanapkę.
Takie rozwiązanie pozwala dziecku otworzyć się na rówieśników, uczy współpracy i empatii. Czas spędzony z innymi kilkulatkami może być przede wszystkim zabawą, o której chętnie opowiedzą kolegom po powrocie do domu.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *