Strona Główna » Dom i Rodzina » Dom » Kilka sposobów na zimę

Kilka sposobów na zimę

Zbliżają się miesiące zimowe. Choć jeszcze nie ma śniegu, z pewnością zaraz się pojawi jak zimny wiatr. Efektem tego są przemarznięte ręce i stopy, katar, a na koniec przeziębienie. Kiedy wejdzie się do domu, każdy czuje, że już nigdy nie zazna ciepła. Skostniałe palce pod rękawiczkami odczuwają ból, kiedy wkraczamy do ciepłego pomieszczenia. Jeszcze przez chwile będą doskwierać. Nos zrobił się cały czerwony. Nadeszła pora, aby walczyć z zimą.

 

Jednym z najprzyjemniejszym sposobem walki z chłodem jest gorąca kąpiel. Zwłaszcza dla kobiet. Nie ma bowiem nic lepszego niż ciepła woda z bąbelkami, w której można się zanurzyć i powoli czuć, jak zimno opuszcza nasze ciało. Najprzyjemniejszy, ale jednocześnie nie jest to sposób najwygodniejszy. Kto ma bowiem godzinę czasu, aby zaraz po powrocie zanurzać się w wannie?

Drugim, bardzo praktycznym sposobem są ciepłe napoje, które z pewnością rozgrzeją od środka. Wystarczy zagotować wodę i zalać herbatę, kawę lub czekoladę- Voilà! Już po chwili poczujemy, że zaczyna nam być wręcz za gorąco. Dodatkowym atutem tej metody walki z zimnem jest to, że wystarczy mieć odpowiedni termos lub kubek trzymający ciepło, aby z tym działająca cudem napojem wyjść do pracy, do autobusu lub samochodu. Istnieje również możliwość kupienia na wynos ciepłej kawy, ale jest to, oczywiście, o wiele droższe.

Nie ma też nic lepszego niż leżenie pod ciepłym kocem i delektowanie się ciepłem pod nim, które wytworzy przecież nasze własne ciało. Istnieją takie z rękawami, aby móc czytać, pić lub jeść. Dużo to wygodniejsze niż ciągłe próby wydostania się spod grubego materiału. Dla wyjątkowo zmarzniętych i potrzebujących szybkiego rozgrzania idealny jest koc elektryczny. Kupić je można wszędzie od sklepów z elektroniką po internet oraz telezakupy jak np. Mango. Wystarczy włączyć odpowiednią temperaturę i czuć, jak krew wraca do stóp. Zupełnie jak kąpiel, ale bez potrzeby zanurzania się w wodzie.

Proponowane trzy sposoby są bronią przeciw zimie, ale każda metoda, aby rozgrzać ciało jest dobra. W końcu należy przetrwać do lata.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *