Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Zdrowie » Jak polepszyć pamięć – dieta dla mózgu

Jak polepszyć pamięć – dieta dla mózgu

Miewasz kłopoty z koncentracją i coraz częściej zapominasz co powinnaś zrobić? Zastanawiasz się jak polepszyć pamięć? Opcje są trzy. Suplementy diety, ćwiczenia lub/i dieta dla mózgu. Dziś omówimy sobie opcję trzecią. Co jeść, by poprawić pracę naszego mózgu?

Swoją dietą dostarczasz organizmowi składników odżywczych. Odżywiasz całe ciało: włosy, skórę, paznokcie, ale i poszczególne narządy, w tym mózg. Tak jak Twoje włosy czy paznokcie, dla lepszego wyglądu, potrzebują dostarczenia określonych witamin czy składników mineralnych, tak swoje określone zapotrzebowanie na pewne składniki ma mózg. Dowiedz się jakie i zwiększ swoją koncentrację i pamięć, w naturalny sposób!

 

Orzechy

dieta dla mózgu

Orzechy zawierają bardzo dużo ważnych dla organizmu witamin i minerałów, a także cennych kwasów tłuszczowych. Wszystko to w znaczący sposób wpływa na pracę naszego mózgu. Szczególnie silne właściwości mają orzechy włoskie. Jak polepszyć pamięć? Wprowadź orzechy na stałe do swojej diety, np. w formie przekąski. Są dużo lepszą opcją niż chipsy czy batoniki. Za tę zmianę odwdzięczy Ci się cały Twój organizm, nie tylko mózg. Zajadaj orzechy włoskie, nerkowce, migdały, orzechy laskowe… na zdrowie! To potwierdzone: orzechy wzmacniają mózg, zwiększają pamięć i koncentrację.

Więcej o tym dlaczego warto jeść orzechy i które są najlepsze,przeczytasz tutaj.

Warzywa i owoce

salad-791643_1920

Cenne źródła przeciwutleniaczy i witamin, które niezbędne są dla sprawnej pracy mózgu. Nasz mózg, a konkretnie budujące go komórki, są bardzo podatne na szkodliwe działanie wolnych rodników. Jaka na to rada? PRZECIWUTLENIACZE! Gdzie znajdę ich najwięcej? Oczywiście w warzywach i owocach! Dieta dla mózgu nie może obyć się bez dużej ilości warzyw i owoców. Szczególnie zbawienny wpływ na działanie mózgu wykazuje… szpinak. Smacznego :)!

Produkty pełnoziarniste

musli

Ciemny makaron, pełnoziarniste pieczywo, owsianka… wybieraj takie produkty zamiast tych przetworzonych, a dostarczysz swojemu organizmowi sporo cennego błonnika i składników odżywczych. Według naukowców, osoby, które spożywają produkty pełnoziarniste cieszą się dużo lepszą pamięcią!

Tłuste ryby

salmon-560987_1920

Wbija się nam do głów, że tłuste to złe, ale to nie do końca prawda. Tłuste ryby, np. łosoś, mają bardzo dobry wpływ na pracę naszego mózgu. Co się za tym kryje? Oczywiście cenne kwasy tłuszczowe Omega 3, które są jednym z elementów budulcowych komórek mózgowych. Osoby, których dieta bogata jest w kwasy omega 3, rzadziej cierpią na objawy otępienia starczego, problemy z koncentracją czy pamięcią. Chcesz zachować sprawny mózg na dłużej? Zajadaj ryby!

Źródła cennych przeciwutleniaczy:

red-417104_1920

Wspomnieliśmy już, że warzywa, owoce i orzechy to cenne źródła przeciwutleniaczy, ale są takie, które z racji naprawdę silnych właściwości, zasługują na szczególną wzmiankę.

Dieta dla mózgu, nie może obyć się bez:

  • czosnku
  • jabłek
  • warzyw strączkowych
  • warzyw liściastych
  • bananów
  • oliwek
  • herbaty

Pamiętajcie, to jak się odżywiamy ma ogromny wpływ zarówno na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie, ale i koncentrację i pracę mózgu. Co więcej, to jak odżywiamy się TERAZ, w dużej mierze determinuje to, jak przebiegać będzie nasza starość i na jak długo zachowamy sprawność myślenia. Warto odżywiać się zdrowo, zwłaszcza, że każdy z powyższych produktów jest po prostu… pyszny!

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. marta napisał(a):

    Warto taką dietę uzupełnić odpowiednim suplementem diety. Ostatnio zaczęłam stosować Revitalum Mind Plus i muszę przyznać że nie spodziewałam się aż tak dobrych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *