Strona Główna » Związki i sex » Jak się masturbować i dlaczego warto się masturbować

Jak się masturbować i dlaczego warto się masturbować

Masturbacja jest tematem szeroko dyskutowanym w mediach społecznościowych, zarówno przez różne środowiska, jak i stowarzyszenia czy organizacje, a nawet władze kościoła katolickiego, z uwagi na przeważającą większość wyznawców tej religii w naszym kraju. Budzi skrajne emocje i odczucia, dylematy moralne, a nawet oburzenie, lecz z biologicznego punktu widzenia pytanie jak się masturbować jest niezwykle ważne.

Natury nie sposób oszukać, dlatego zwłaszcza seksuolodzy oraz inni ludzie świata nauki i medycyny podkreślają, że masturbacja jest jak najbardziej normalnym sposobem na zaspokojenie swoich potrzeb związanych z rozładowaniem napięcia seksualnego.

Jak się masturbować, aby czuć przyjemność?

Kiedy człowiek odczuwa potrzebę jedzenia, sięga po kanapkę, kiedy jest spragniony – przygotowuje sobie jakiś napój. Odpowiadając na sygnały organizmu, który daje nam wyraźne znaki, czego mu brakuje, nie możemy lekceważyć również tych, dotyczących pragnienia seksualnej przyjemności.

Masturbacja, czy inaczej mówiąc onanizm, dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każde z nas znajduje się czasem w sytuacji, gdy nie może zaspokoić się dzięki partnerowi, czy partnerce, a wówczas – jak poradzić sobie z popędem, który narasta coraz bardziej?

Poniższe wskazówki podpowiedzą Ci jak się masturbować, abyś mogła zadowolić się sama:

 1. Przede wszystkim dobrze poznaj własną anatomię – nie każda kobieta reaguje podobnie na te same zabiegi. Dla jednych orgazm jest osiągalny tylko i wyłącznie poprzez stymulację łechtaczki, inne doznają rozkoszy za sprawą pieszczot pochwy, a jeszcze inne najbardziej wrażliwe są na stymulowanie punktu G. Aby zyskać przyjemność z masturbacji, musisz wiedzieć co dla Ciebie jest najlepsze.
 2. Zaopatrz się w niezbędne „pomoce” – są kobiety, którym do całej zabawy wystarczy tzw. „palcówka”, inne rozgrzewają się powoli i za sprawą różnych erotycznych akcesoriów, takich jak wibratory, sztuczne członki, czy kulki gejszy. Pomocne mogą się okazać filmy lub czasopisma erotyczne, gdyż każdą z nas podnieca co innego. (Czytaj też: Wibratory, jak wybrać ten najlepszy?)
 3. Stwórz odpowiednią atmosferę – w takich chwilach z pewnością pomoże intymny klimat relaksującej muzyki, przygaszone światło, a nawet świece zapachowe. Zrób wszystko, by jak najlepiej wykreować atmosferę zbliżoną do tej, gdy jesteście z partnerem sam na sam.
 4. Wygoda i komfort – ważne jest to, aby czuła się po prostu odprężona i rozluźniona, a najlepiej pomogą Ci w tym miękkie, puszyste poduchy, kocyk, czy po prostu wygodne łóżko. Zamknij drzwi i wycisz telefon, aby nikt Ci w tym momencie nie przeszkadzał.
 5. Musisz być podniecona – by wprawić się w odpowiedni nastrój, zamknij oczy i pozwól sobie na odrobinę fantazji. Wasze najbardziej pikantne zbliżenia, niezapomniane noce z wielokrotnym orgazmem, a może po prostu wymyślona historia, w której Twój mężczyzna zamienia się w prawdziwego ogiera – to z pewnością wpłynie na poziom Twojego podekscytowania.
 6. Dotykaj swoich czułych miejsc – my, kobiety, jesteśmy niezwykle czułe na dotyk, a każda z nas wie najlepiej, jaki dotyk sprawia jej największą przyjemność. Począwszy od ust, poprzez szyję, ramiona, piersi i uda. Delikatny dotyk zwilżonej dłoni pomoże Ci w odpowiednim przygotowaniu do tego, co wydarzy się dalej.
 7. To, co najważniejsze – następnie skoncentruj się na swoich najbardziej intymnych miejscach. Próbuj dotykać się na różne sposoby, powoli przesuwając palcem od łechtaczki, poprzez wargi sromowe, aż do miejsca, w którym delikatnie będziesz mogła wsunąć palec do środka.
 8. Nie spiesz się – skup się na dokładnym odczuciu każdej pieszczoty i reakcji, jaką odpowie Ci Twój organizm. Zapamiętaj to, co sprawia największą rozkosz, by później podczas stosunku ze swoim Mężczyzną przekazać mu te wskazówki. Twoje ciało to Twój największy sprzymierzeniec, poznaj je dokładnie i w niczym się nie spiesz. Rozkoszuj się dotykiem, który możesz podarować sobie sama.
 9. Zatroszcz się o „nią” – mowa o łechtaczce, która jest szczególnie wrażliwa na wszelkie ruchy, dotyk i ucisk. Na łechtaczce znajduje się kilka razy więcej zakończeń nerwowych niż na penisie Twojego partnera i to w tak malutkim miejscu. Bądź szczególnie delikatna, gładząc ją okrężnymi ruchami palców. Eksperymentuj z siła nacisku i szybkością ruchu, by odkryć to, co daje Ci najwięcej przyjemności.
 10. Kontroluj stan podniecenia – naucz się w jaki sposób najbardziej wzmaga się Twoje podniecenie, a następnie ćwicz powściągliwość. Nie chcesz przecież dojść od razu. Im częściej robisz przerwy w stymulacji, tym bardziej narasta poziom Twojego pożądania. Obserwuj uważnie w jaki sposób ciało reaguje na takie zmiany tempa.
 11. Poruszaj się – zaimprowizuj sytuację podobną do stosunku z partnerem. Kołysz biodrami, ocieraj się o łóżko, podnoś i opuszczaj biodra, by jak najbardziej zbliżyć się do efektu, jaki daje pełen stosunek.
 12. Twój cel to orgazm – i dlatego staraj się doprowadzić do jak największej rozkoszy. Możesz zamiennie z ręką użyć w tym celu wibratora, którego możliwości są olbrzymie, zarówno bowiem pieści łechtaczkę, jak i wargi sromowe, a poruszanie nim wewnątrz w najlepszym dla Ciebie tempie, sprawi, że stopniowo zaczniesz osiągać pełnię satysfakcji.
 13. pomóż sobie dotykiem – jeśli czujesz, ze orgazm za chwilę zawładnie Twoim ciałem, pomóż sobie dodatkową stymulacją i np. dotykaj swoich piersi, zwracając szczególną uwagę na sutki, najbardziej wrażliwe i spragnione dotyku.
 14. Nie przestawaj – kiedy czujesz, że do największej fali rozkoszy brakuje już niewiele, nie przestawaj się stymulować. To, czego doświadczysz, zależy od siły napięcia i sprawności ruchów. Możesz przeżyć wstrząsający całym ciałem niebywale silny orgazm lub delikatniejszy, lecz równie przyjemny i rozładowujący napięcie. Wszystko w Twoich rękach – dosłownie.
 15. Praktykuj – tylko za sprawą ćwiczeń możesz dojść do perfekcji i osiągać orgazmy, które przeniosą Cię w cudowną krainę erotycznych doznań. Nie szczędź sobie tej przyjemności. Ćwicz kiedy tylko masz na to ochotę. Twoje życie seksualne w związku na pewno wiele na tym zyska.
Dlaczego warto się masturbować?

No dobrze, wiemy już jak się masturbować, a teraz odpowiedzmy sobie na pytanie, co jeszcze, oprócz przyjemności, możemy zyskać dzięki takim praktykom:

 1. Wspaniałe samopoczucie – rozładowanie napięcia seksualnego sam na sam to sposób na relaks i odprężenie, poza tym doskonale pomaga w zasypianiu, jeśli robisz to tuż przed snem.
 2. Odrobina zdrowego egoizmu – czas masturbacji, to Twoje pięć minut. Możesz zadbać tylko o siebie, nie zastanawiając się nad tym, w jaki sposób sprawić przyjemność partnerowi. Daj sobie czas i ciesz się chwilą.
 3. Masturbacja ujędrnia? – jak najbardziej. Każdy orgazm, bez względu na to, jakim sposobem osiągnięty, wpływa pozytywnie na cały Twój organizm, który jest lepiej ukrwiony i tym samym ujędrniony.
 4. Bezpieczna „zabawa” – seks bez żadnych obaw, orgazm całkowicie bezpieczny? Tak! To właśnie zyskujesz.
 5. Im więcej tym lepiej – częstotliwość masturbacji zwieńczonej wspaniałym orgazmem wpływa pozytywnie na umiejętność stymulowania własnego ciała i znacznie ułatwia osiąganie przyjemności podczas stosunku z partnerem.
Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

 1. Ola pisze:

  A ja czasami lubię to robić przed moim partnerem. Mi to sprawia ogromną przyjemność i widzę jak mój facet się wtedy nakręca.
  Tutaj znalazłam fajne sposoby: https://portalkobiet.pl/sposoby-masturbacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *