Strona Główna » Pieniądze » Oszczędzanie » Pomysł na kobiecy biznes – jaką działalność otworzyć?

Pomysł na kobiecy biznes – jaką działalność otworzyć?

Kobieta pracująca to w dzisiejszych czasach standard. Przebojowa, pewna siebie, dumnie krocząca przed siebie z podniesioną głową, by pokazać, że słaba płeć wcale nie musi przegrywać w interesach z mężczyznami. Tak wiele kobiet zajmuje dziś ważne stanowiska w międzynarodowych firmach albo prowadzi własną działalność, która przynosi spore dochody.Każdy pomysł na kobiecy biznes jest dobry, o ile znasz się na rzeczy i wiesz w jaki sposób podejść do tego z głową. Nieraz właśnie taka forma pracy okazuje się zbawienna w sytuacji, gdy przez dłuższy okres kobieta pozostaje bezrobotna. I nagle przychodzi myśl, by wziąć sprawy we własne ręce, zatroszczyć się o samą siebie.

Pomysł na kobiecy biznes – czym mogłabyś się zająć?

Kobiety, nawet te które mają dobrą pracę i zarabiają świetne pieniądze, często miewają problem z powrotem do pracy po ciąży i okresie przysługującego urlopu wychowawczego. Tak być nie powinno, ale niestety nie są to przypadki odosobnione.

I w tej sytuacji pomysł na kobiecy biznes może okazać się dobrym sposobem na wyjście z trudnej sytuacji. Podpowiadamy, jakie formy samozatrudnienia lub własnej działalności gospodarczej można rozkręcić niewielkim kosztem oraz na jakiego typu usługi wciąż jest duże zapotrzebowanie. Może odnajdziesz wśród nich coś dla siebie?

  1. Profesjonalna opiekunka – któż lepiej zajmie się opieką nad dzieckiem, niż kobieta, która sama jest matką i zna ten fach od podszewki? Wiele kobiet zakłada dziś agencje opiekunek do dzieci. Zyski z tej działalności polegają na czerpaniu z prowizji z umów zawieranych między rodziną a opiekunką.
  2. Pieczenie na zamówienie – słodkości to mocna strona wielu kobiet. Pieczemy dla własnej przyjemności i satysfakcji oraz po to, by sprawić radość rodzinie, która z apetytem zjada każde ciasto, czy deser, jakie jej zaserwujemy. Dlaczego nie wykorzystać tych umiejętności do celów zarobkowych? Domowe wypieki cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wybierz się do kilku cukierni czy kawiarni w twoim mieście i przedstaw swoją ofertę. Jeśli posiadasz własne koncepcje i oryginalne przepisy – tym lepiej. Może uda się w ten sposób nawiązać bardzo dochodową współpracę?
  3. Rękodzieło – wiele osób posiada ukryte talenty, o których przekonuje się przypadkiem, próbując zrobić coś dla samego siebie. Biżuteria wykonywana samodzielnie z koralików i innych elementów, które można dostać w sklepach pasmanteryjnych, jest wciąż na topie. Jeśli masz do tego smykałkę, spróbuj pokazać swoje wyroby znajomym i zdobyć wśród nich klientów. Kolejnym krokiem może być uruchomienie własnego sklepu internetowego.
  4. Kinderbale – również w Polsce jest to coraz bardziej popularna forma organizowania przyjęć dla dzieci na różne okazje. Urodziny, imieniny, dziecięcy Sylwester itd. – jeśli czujesz się dobrze w zarządzaniu czasem, masz w głowie mnóstwo pomysłów na dziecięce zabawy i gry, warto podjąć próbę stworzenia własnej firmy zajmującej się taką działalnością.
  5. Własny butik – a może twoim marzeniem od zawsze było posiadanie własnego sklepu z oryginalna odzieżą? Jeśli tak, spróbuj wreszcie zrealizować swój plan. Owszem, konkurencja na rynku jest duża, ale od czegoś trzeba zacząć. Własna działalność gospodarcza to inwestycja, na którą corocznie przyznawane są spore dotacje. Aby móc się o nie ubiegać, trzeba stworzyć dobry biznesplan. Wybierz się do osoby, która pomoże ci w profesjonalny sposób przygotować wymagane dokumenty i… próbuj szczęścia.
Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. mała napisał(a):

    Do rozwijania własnego biznesu czasem potrzebne jest wsparcie. Warszawskie Centrum Kreatywności znajdujące się przy Targowej 56 oferuje powierzchnie biurowe oraz doradztwo zwłaszcza młodym kreatywnym twórcom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *