Strona Główna » Blogostrefa » Jak szybko znaleźć pracę? 7 sposobów

Jak szybko znaleźć pracę? 7 sposobów

Jak szybko znaleźć pracę i nie zwariować? Z popularnym hasłem „w tym kraju nie ma pracy dla osób z moim wykształceniem…” utożsamiają się aktualnie nie tylko młode osoby szukające pierwszego zatrudnienia. Oto kilka rad, które pomogą Wam się odnaleźć na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

Jak szybko znaleźć pracę?

1. Działaj systematycznie i konsekwentnie

Niestety, ale specjaliści są co do tego zgodni. Szukanie pracy z doskoku i w wolnym czasie, często nie przynosi upragnionych rezultatów. Jeśli jesteś osobą bezrobotną musisz poświęcić temu zajęciu tyle godzin, ile zabrałaby ci etatowa praca zarobkowa (średnio 8 godzin). Najlepiej robić to codziennie, aby nie przegapić jakichkolwiek ciekawych informacji i trzymać „rękę na pulsie”. Trzymaj się wcześniej opracowanego planu i działaj systematycznie.

2. Jak i gdzie szukać pracy?

Miej oczy i uszy szeroko otwarte i wykorzystuj zdobyte znajomości i kontakty. Ważne jest nie tylko to gdzie szukasz pracy, ale również jak. Czasem ciekawe ogłoszenie może znaleźć się w miejscu, którego najmniej się spodziewasz. Może stary znajomy słyszał o jakiejś ofercie pracy lub u niego w firmie właśnie ruszyła rekrutacja na interesujące stanowisko? Nie zamykaj się w czterech ścianach, ale pytaj, słuchaj, bądź zainteresowany i korzystaj z doświadczenia innych. Da Ci to większe poczucie kontroli nad swoim życiem i tym samym dodatkowo zmotywuje.

3. Wzbogacaj swoje doświadczenie

Nawet jeśli skończyłeś już studia podyplomowe, a swojej przyszłości nie wiążesz z karierą naukową, nie zamykaj tej ścieżki swojego rozwoju. Może w okolicy organizują ciekawe kursy językowe lub warsztaty komputerowe, które pomogą na biegłe opanowanie wybranego programu? To ważne aby nie zamykać się na nowe doświadczenia i wzbogacać swoje CV. Poza tym, na takie kursy również uczestniczą osoby zatrudnione, które może akurat słyszały o rekrutacji w miejscu, które mogłoby wydać Ci się interesujące.

4. Bądź otwarty na propozycje

Padła propozycja wstępna, ale nie odpowiadają Ci warunki zatrudnienia? A kto powiedział, że zostaniesz w tym miejscu do emerytury? Podejmij wyzwanie i pokaż się z jak najlepszej strony. Jeszcze wszystko może się zmienić na Twoją korzyść, ale czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zdobyte doświadczenie, nawet w miejscu dla Ciebie mało atrakcyjnym może zaprocentować w momencie, którego najmniej się spodziewasz.

5. Daj się odnaleźć

Jak szybko znaleźć pracę za pomocą mediów elektronicznych? Zarejestruj się na popularnym profilu biznesowo-zawodowym i nawiązuj nowe kontakty. Bądź na bieżąco z przeprowadzanymi tam rekrutacjami, rozmawiaj, pytaj i pokaż się z jak najlepszej strony. To nic nie kosztuje, a zdobyte w ten sposób znajomości mogą okazać się tymi decydującymi.

6. Pamiętaj o tym, że sukces tkwi w szczegółach

Lepiej wysłać mniej CV w odpowiedzi na ogłoszenia, ale takich, które będą niepowtarzalne i mogą zainteresować potencjalnego pracodawcę. Przed wzięciem udziału w procesie rekrutacji, dokładnie sprawdź potencjalnego pracodawcę, dowiedz się czym się zajmuje i co może Ci zaoferować. Przemyśl również, co Ty możesz zaoferować w ramach swoich obowiązków i nie zapomnij o dobrych manierach. Nie jesteś anonimowy. Wrażenie jakie po sobie pozostawisz może okazać się źródłem niepowodzeń podczas kolejnych rekrutacji.

7. Nie zniechęcaj się

Każda rozmowa kwalifikacyjna, mimo niepowodzenia, może wzbogacić nas o cenne doświadczenia na rynku pracy. Uwierz w siebie, a sprawę potraktuj jako kolejne zadanie do wykonania. Może na następnej łatwiej będzie opanować drżenie rąk lub zwerbalizować myśli, które w szalonym tempie galopowały w kluczowych momentach spotkania? Nie dowiesz się tego póki nie spróbujesz.

Autor: Edyta Mencnarowska

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *