Strona Główna » Blogostrefa » Jak poznawać nowych ludzi? Nasza lista TOP miejsc

Jak poznawać nowych ludzi? Nasza lista TOP miejsc

Człowiek, to istota stadna. I chociaż czasem lubi pobyć sam ze sobą, to jednak szuka nowych wrażeń. Jesteśmy odkrywcami, ciekawymi świata, ciekawymi innych ludzi. Dlatego wciąż szukamy kontaktu w nimi. Jednak czasami trudno jest trafić na bratnią duszę, z którą możemy porozumieć się bez słów. Jest to jednak możliwe. Wystarczy dobrze poszukać. Lub dać się odnaleźć. Jak poznawać nowych ludzi? Oto nasze pomysły!

Praca!

Przecież to nie tylko miejsce, do którego idziesz odwalać obowiązki. Jeśli masz to szczęście, że nie pracujesz zdalnie, z pewnością codziennie masz kontakt z ludźmi. Czy znasz wszystkich współpracowników? Albo chociaż część? Czy zamieniłeś z nimi więcej, niż jedno słowo? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to pora to zmienić. Możesz zacząć od tematów, ściśle związanych z pracą, i skończyć na prywacie. Kto wie. Może okaże się, że przy biurku obok siedzi Twoja bratnia dusza, a Ty zmarnowałeś już tyle czasu nie nawiązując ją kontaktu?

Jeśli nie masz na tyle dużo odwagi, by pozwolić sobie zagadać do współpracownika, to skorzystaj przynajmniej z okazji, gdy firma zorganizuje zapoznawcze przyjęcie integracyjne. Często, jest to zabawa gdzieś poza firmą, ciekawy sposób spędzania czasu. Bywaj na takich imprezach, a jeśli masz zmysł organizatora, to zaproponuj pomoc przy samej organizacji. To na pewno też zaprocentuje. I nie tylko w nowe znajomości.

Spacer z dzieckiem, lub psem

Byłeś kiedyś na placu zabaw? No.. jeśli nie masz dziecka, to raczej trudno tego od Ciebie oczekiwać. Ale jeśli to dziecko posiadasz, to zdecydowanie warto, byś przyjrzał się ludziom, którzy tam na ten plac przychodzą razem z Tobą. Często są to znudzone mamuśki, lub tatusiowe, którzy mają dość jedynie wpatrywania się w to, jak dziecko bawi się grzecznie w piaskownicy. Wystarczy, że zagadasz, niekoniecznie od razu się przedstawiając, a zapewne nawiążesz nową znajomość.

Jak poznawać nowych ludzi? W internecie

To chyba najprostsza z możliwych opcji, która daje jednocześnie pole do popisu także osobom bardzo nieśmiałym. Łatwiej jest nawiązywać początkowy kontakt z osobą, której nie patrzymy w oczy. Wtedy można rozmawiać nawet na tematy tabu – zupełnie bez wstydu.

No dobrze.. ale gdzie szukać odpowiednich miejsc w internecie, do poznawania nowych osób? Zdecydowanie sprawdzą się internetowe czaty. Choć działają już trochę inaczej niż kiedy powstały. Teraz jest to siedlisko ludzi szukających różnego rodzaju okazji. Mimo to, można poprzez te aplikacje trafić na kogoś ciekawego. Czas daje możliwość umieszczenia swojego mini ogłoszenia na głównej tablicy – poprzez nią zgłoszą się do Ciebie potencjalni zainteresowani znajomością z Tobą.

Jeśli szukasz nie tylko przyjaźni, ale też związku, możesz zajrzeć na portale typu sympatia.pl . Portal ten może pochwalić się sporą ilością zeswatanych par. Ale prócz męża, czy żony,można tam też poznać przyjaciela, czego dobrym przykładem może być relacja, która rozwija się od lat między pewnym panem, a koleżanką z naszej redakcji.

Portale ogłoszeniowe też są świetnym miejscem do poznawania ludzi. Oczywiście w tym przypadku trzeba wykazać się kreatywnością. No.. chyba, że masz ochotę postawić wyłącznie na urok osobisty i specjalnie się nie rozpisywać, a jedynie pokazać swoje zdjęcie. Jeśli natomiast zależy Tobie na ciekawej znajomości, koniecznie napisz w takim ogłoszeniu kilka słów o sobie, dodając jednocześnie jasną informację, czego szukasz, i czego oczekujesz, oraz co możesz zaoferować. Koniecznie zostaw maila, lub numer telefonu, i oczekuj na kontakt.

Odwiedzaj miejsca pełne ludzi

Nawet jeśli się ich boisz, bo jesteś nieśmiały. Wybierz się czasem na jakąś masową imprezę. Niekoniecznie sam. Zabierz koleżankę/kolegę i nastawcie się na poznawanie nowych osób. Zagadujcie, wypijcie razem piwo czy drinka, poruszajcie różne tematy w trakcie wymiany zdań. Jeżeli Wasz pierwszy „traf” okaże się mało ciekawy, polujcie dalej. Wśród dziesiątek, czy setek ludzi na pewno jest ktoś, z kim będziecie nadawać na tych samych falach. Wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła.

Fajnym miejscem na poznanie nowych osób, są też imprezy rodzinne. Na przykład wesela. Gdzie przecież zazwyczaj znamy tylko połowę gości, co stoi na przeszkodzie, by poznać się z resztą? Wesela to tak wdzięczne imprezy, że gdy się kończą, wszyscy goście traktują się już jak jedna, wielka rodzina.

Podobnie jest z imieninami, urodzinami, czy rocznicami. Warto korzystać z zaproszeń na takie imprezy, jeśli są organizowane na większą skalę, bo to zawsze kolejny sposób na poznanie nowych osób.

Każde miejsce jest dobre

Bo tak naprawdę może się okazać, że swojego najlepszego przyjaciela poznasz wyprowadzając na spacer swojego psa. Albo na wakacjach. Na plaży, czy na górskim szlaku. Jeżeli jednak zamkniesz się w sobie i nie odezwiesz do nikogo, odbierzesz sobie szansę na nowe znajomości zwłaszcza, jeśli Twoja postawa wyrazi, że nie masz ochoty z nikim rozmawiać.

Grupy Mastermind

Absolutna rewelacja, która przyszła do nas ze Stanów, a Polsce dopiero raczkuje. Wyobraź sobie, że w całym kraju, w różnych miejscach, są realizowane spotkania osób z pasją. Takie spotkania branżowe, które mają na celu wymianę kontaktu, i zawarcie nowych znajomości. Powiedzmy, że masz jakieś nietypowe hobby, które Cię w pełni pochłania, ale czujesz się niezrozumiany przez społeczeństwo, bo nikt, kogo masz w zasięgu Twojej ręki nie ma podobnej pasji .Wykorzystaj moc internetu. Znajdź ludzi, z pasjami takimi jak Twoje, i zorganizujcie sobie zlot/spotkanie. Możesz mieć pewność, że to będzie jedna z najlepszych decyzji Twojego życia. Może założycie wspólny portal? Albo bloga? Który po odpowiedniej optymalizacji treści wypozycjonuje się w wyszukiwarce na tyle dobrze, że będą do Was przychodzić inne osoby, bardzo podobne do Was. a Ty wreszcie poczujesz, że nie jesteś sam.

Poznać drugiego człowieka można tak naprawdę wszędzie. Zastanów się, ile obcych osób codziennie mijasz na ulicy. Jeśli tylko się odezwiesz, uśmiechniesz, dasz sobie szansę, na nową znajomość.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *