Strona Główna » Blogostrefa » Jak zrobić bukiet ślubny? Najpiękniejsze kwiaty dla panny młodej

Jak zrobić bukiet ślubny? Najpiękniejsze kwiaty dla panny młodej

Jedną z wielu ozdób panny młodej jest bukiet ślubny. Jest on symbolem radości, powodzenia i dostatku. W dawniejszych czasach wplatano w niego kłosy zbóż, aby na nowej drodze życia nigdy nie zabrakło dostatku. Obecnie kwiaciarnie prześcigają się w kolorystykach i rodzajach kwiatów, z których tworzą bukiety ślubne. Warto jednak kierować się kilkoma wskazówkami, które pomogą rozstrzygnąć problem, jak zrobić bukiet ślubny .

  • Wiązanka ślubna jest dopełnieniem wizerunku panny młodej. Dlatego, jeśli zdecydowałaś się na sukienkę bogato zdobioną koronką lub innym wzorem, warto postawić na delikatny bukiet z tulipanów lub kalii. Dzięki temu unikniesz wrażenia przesytu i kiczu.

jak zrobić bukiet ślubny

  • Ciekawym pomysłem jest dobranie kolorystyki bukiety pod kolor na przykład butów. Zdecydowałaś, że przełamiesz stereotypy i do ołtarza pójdziesz w różowych szpilkach? Idealnie będzie się z nimi komponowała wiązanka z goździkami lub różami.

jak zrobić bukiet ślubny

  • Do prostych, klasycznych sukienek idealnie będzie pasował bukiet wiszący. Jest on niezwykle efektowny, ale trzeba pamiętać o zachowaniu umiaru w doborze kwiatów. W innym wypadku efekt będzie przytłaczający. Jest to jedna z podstawowych wskazówek, jak zrobić bukiet ślubny.

jak zrobić bukiet ślubny

Czytaj też: Jak zaoszczędzić na weselu?

  • Jeżeli natomiast chcesz by Twój bukiet wyglądał nowocześnie, możesz go urozmaicić różnorodnymi ozdobami, jak cyrkonie, pióra i innego rodzaju dodatki.

jak zrobić bukiet ślubny

  • Warto jednak skłonić się ku tradycji i skomponować wiązankę z kwiatów, które najbardziej lubisz. Czy wiesz, że każdy kwiat ma swoją własną symbolikę? Zapoznaj się z kilkoma przykładami:

Kalie — imponujące piękno;

Goździki — śmiałość (różowe), miłość (czerwone), uznanie (białe);

Narcyzy — szacunek;

Frezje — niewinność;

Hortensje — zrozumienie;

Lilie — majestat, prawda, honor;

Róże — miłość, radość, piękno;

Tulipany — miłość, pasja;

Chryzantemy — dostatek, obfitość, prawda.

jak zrobić bukiet ślubny

  • Nie tylko kwiaty mają swoją własną symbolikę — kolory również! Czerwony bukiet ślubny oznacza namiętną miłość. Jednak kolor ten jest również przypisywany złości. Kobiety, które decydują się na ten kolor są skłonne do podejmowania szybkich decyzji, cechują się intensywnymi emocjami. Żółty bukiet ślubny wybierze osoba towarzyska i otwarta. Warto łączyć żółte kwiaty z innymi kolorami. Ten kolor symbolizuje również strach. Granatowy bukiet ślubny idealnie będzie pasował do osoby samowystarczalnej i władczej. Tak jak w przypadku koloru żółtego, granat należy łączyć z innymi barwami by uniknąć przesytu. Fioletowy bukiet ślubny odzwierciedli duszę kobiety uczciwej. Fiolet to również barwa bardzo elegancka i dostojna. Białe kwiaty to symbol niewinności i lekkości. Aby jednak uniknąć monotonii należy zadbać o dodatki w innym kolorze. Pomarańczowy bukiet ślubny symbolizuje energię a zielony to symbol ekologii, świeżości i młodości.
Jednak najistotniejszą wskazówką, jak zrobić bukiet ślubny jest własne uznanie. Wiązanka musi wyglądać niepowtarzalnie. Ma być ona zaprojektowana przez tylko i wyłącznie przez Ciebie, ponieważ symbolika kwiatów będzie odzwierciedlała Twoje wnętrze.

Autor: Malwina Witasińska

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *