Strona Główna » Blogostrefa » Jak zrobić selfie? Kilka dobrych rad!

Jak zrobić selfie? Kilka dobrych rad!

Jak zrobić selfie, by dobrze na nim wyjść? Jakich błędów nie popełniać przy jego robieniu? Selfie, to najpopularniejszy sposób pokazywania siebie – najczęściej w mediach społecznościowych, i choć zwykle nie przedstawia nic, poza twoją postacią, to ludzie bardzo lubią takie zdjęcia, i należą one do najczęściej likowanych postów na Instagramie, czy Facebooku. Ale jak zrobić takie idealne selfie, by nie odebrać sobie urody, a może nawet trochę jej dodać? Czy to w ogóle możliwe? Czy potrzebujemy zaawansowanego sprzętu? Czy też wystarczy, jeśli wykonamy zdjęcie podstawowym aparatem w  telefonie? Czy selfie, jest dla każdego? Na te pytania postaramy się teraz odpowiedzieć.

Jak zrobić selfie, by zostać instagirl?

Podstawą jest naturalność. Wprawdzie ludzie lubią wszystko co pozytywne, a Instagram ma pomóc im zachować dobry nastrój, jednak tak naprawdę, to najważniejszą kwestią jest bycie sobą, ponieważ prawda i tak zawsze wyjdzie na jaw. Jeśli instagramowa publiczność pokocha cię za to, że jesteś nieprawdziwa, to stracisz wszystkich fanów w momencie, gdy pokażesz swoją prawdziwą twarz. Ale jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać robiąc sobie selfie – czy w ogóle pokazując się na instagramie. Nie są one w zasadzie związane z żadnymi przekłamaniami. Ale są istotne. O czym należy pamiętać zatem?

  • światło! Musisz pamiętać o dobrym świetle. Nigdy, przenigdy, nie rób sobie selfie, gdy jest ciemno. Kiedy światło masz gdzieś z tyłu, albo to zwykła lampka, a nie światło dzienne. Wprawdzie istnieje cały ogrom różnego rodzaju programów, które pomogą tobie uwydatnić na zdjęciu to, co ważne, nawet jeśli światło zawiedzie, ale fotki robione w naturalnym świetle, są duże lepsze, i bardziej przyciągną oko obserwatorów co sprawi jednocześnie, że zasypią cię lajkami.
  • masz być głównym punktem zainteresowania. Dlatego do zrobienia selfie, wybierz sobie jakieś fajne tło. Absolutnie nie ma mowy o żadnych mistrzach drugiego planu. Więc jeśli niespodziewanie, ktoś tam tobie za plecami wyskoczył, a  dodatkowo zrobił nieciekawą minę, to odpuść sobie taką fotkę, i zrób kolejną. Chyba, że dana sytuacja jest naprawdę zabawna, i może się spodobać obserwatorom. Trudno jest mówić o idealnym tle do selfie. Natomiast warto zwracać na nie uwagę.
  • zdjęcia z profilu, lub półprofilu. Tak podobno najlepiej, i będziesz wyglądać najbardziej korzystnie.
  • bądź inna niż wszyscy – selfie są fajne, ale jeśli ogląda się milion takich samych w ciągu godziny, to trudno przyciągnąć odbiorcę. Dlatego warto najpierw zastanowić się co można zrobić, by zacząć się różnić od innych, internetowych twórców.
  • twórcza bądź. I baw się tymi selfiakami. Bo przecież to ma być zabawa. Oczywiście, jeżeli chcesz mieć profil z tysiącami obserwatorów, to musisz o niego dbać, i dostarczać swoim odbiorcom regularnie treść – dobrej jakości. A żeby ta jakość była dobra, i ciekawa, powinnaś traktować robienie zdjęć jak zabawę. Kombinować, przestawiać, ustawiać, dorzucać dodatki. Malować usta na niebiesko, lub zielono (żart – chociaż czasem taki efekt też przyciąga obserwatorów). Zdjęcie – to na instagramie podstawa. Musi przyciągnąć użytkownika, i dopiero wtedy otworzy stronę z opisem. Wówczas, będzie liczyła się również treść – o nią także zadbaj. Zadawaj pytania, by toczyła się dyskusja. Bez tego nie będziesz miała aktywnej społeczności. Ale zawsze pamiętaj, że podstawą jest właśnie zdjęcie. Staraj się za każdym razem zrobić je w taki sposób, by różniło się od innych fotek dostępnych na instagramie.
  • zrób sobie idealny makijaż – wprawdzie telefony mają już takie funkcje, że same mogą tobie ten makijaż dorysować, ale lepiej zrobić sobie samemu – profesjonalny. Dobrze ukryjesz wtedy niedoskonałości. Użyj rozświetlacza, pudru, korektora, a jeśli nie masz wielkich umiejętności, to skorzystaj z kremu BB. Umaluj oko, zrób coś z rzęsami- i będzie idealnie.
  • baw się włosami – bo to może być bardzo ważny element twojego selfie. Upnij sobie koka, zrób kitkę, puść kosmyki włosów na policzki. Albo po prostu je rozpuść – to zawsze będzie jeden z głównych elementów, przyciągających wzrok twoich obserwatorów. No i oczywiście nie pozwalaj sobie w przypadku robienia selfie na bad hair day.
  • uważasz, że jesteś za gruba? Oj tam! Dobrze zrobione selfie sprawi, że schudniesz! Oczywiście tylko wizualnie. Wystarczy unieść telefon do góry, spojrzeć w obiektyw, i pyknąć sobie taką fotkę od góry właśnie. Ukryjesz dzięki temu wszelkie niedoskonałości. Wydasz się bardziej atrakcyjna nie tylko sobie, ale również twoim odbiorcom.
  • zmruż oczy, i delikatnie się uśmiechnij – podobno to jest patent, na najlepsze selfie, jednak zdjęcia bez uśmiechu też mają w sobie pewnego rodzaju magię.

Czym robić selfie?

Wydaje się tobie, że aby mieć fajny profil na instagramie, musisz mieć dobrej jakości aparat? Owszem! Ale zdecydowanie wystarczy ten w telefonie. I nie musi on być wcale jakiś mocno zaawansowany. Wystarczy, że będzie posiadał podstawowe funkcje. Jest wiele profili na Instagramie, które robią prawdziwą furorę, i obserwują je setki a nawet miliony osób, a jednak wcale nie mają zdjęć robionych profesjonalnym aparatem. Telefon ma w tych czasach każdy, A IG to też aplikacja typowo na telefon, wystarczy dokupić obiektyw – jeśli czujesz taką potrzebę – i możesz robić naprawdę profesjonalne zdjęcia. Dodatkowo, korzystaj też z aplikacji, które pozwolą tobie na obróbkę zdjęć, oraz z filtrów, dostępnych na instagramie. Są świetne, i dają naprawdę nieograniczone możliwości!

Teraz już wiesz jak zrobić dobre selfie. Weź więc do ręki swój telefon, i nie czekaj na lepszy moment. Idź ćwiczyć. Bo przecież to właśnie trening, czyni mistrza. Zostań instagirl. Zarabiaj na instagramie!

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *