Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Zdrowie » Implanty piersi – czy można zauważyć, że piersi były powiększane

Implanty piersi – czy można zauważyć, że piersi były powiększane

Wiele kobiet niezadowolonych z wielkości oraz kształtu swoich piersi, decyduje się na powiększenie ich implantami – zabieg jest jednym z najpopularniejszych w chirurgii plastycznej. Ważne! Poprzez umieszczenie implantów można nie tylko poprawić kształt biustu, ale również powiększyć rozmiar bądź skorygować asymetrię.

Obecnie stosowane implanty różnią się od siebie:

– kształtem (okrągłe lub anatomiczne)
– teksturą (porowate lub gładkie)
– rodzajem wypełnienia (sól fizjologiczna lub silikon)

Wybór kształtu protezy piersiowej uwarunkowany jest wieloma czynnikami – nie zależy tylko i wyłącznie od preferencji pacjentki. Wpływ na decyzję ma tu budowa anatomiczna a także rozmiar piersi kobiety.
Według opinii wielu chirurgów plastycznych implanty okrągłe wybierają te kobiety, które nie chcą ukrywać faktu, że ich biustom pomogła „ręka chirurga” – nie chodzi tu o widoczne blizny, tylko o idealny kształt piersi bez nadawania im wyglądu zbliżonego jak najbardziej do naturalnego.

Czy piersi były powiększane implantami okrągłymi można dostrzec na pierwszy rzut oka – kształt jest idealny, piersi są okrągłe niczym piłki, często o zbyt szerokim rozstawie (więcej o tych implantach tutaj).
Implanty anatomiczne nadają piersiom bardziej naturalny wygląd (zachowują lekką linię opadania). Mają postać łzy, dzięki czemu przypominają naturalny kształt gruczołu piersiowego. Ten rodzaj protez wybierają kobiety, które chcą powiększyć piersi dyskretnie – efektem jest biust wyraźnie większy, ale wyglądający jak prawdziwy.

Ważne! Implanty anatomiczne zdecydowanie lepiej sprawdzają się przy zabiegach korekcji piersi obwisłych, a także operacjach niwelujących asymetrie lub deformację biustu.
Co ciekawe, mówiąc o temacie naturalności poszczególnych implantów – okazuje się, że implant okrągły (choć mniej naturalny) wygląda bardziej naturalnie w pozycji leżącej. Implanty anatomiczne zaś nadają piersiom sprężystości oraz sztywności do tego stopnia, że biust w tej pozycji nie zmienia swojego kształtu.
Ważne! Proces dobierania implantów piersiowych jest jednym z najważniejszych etapów, który decyduje o powodzeniu zabiegu powiększania piersi.

Dzięki programom komputerowym jest obecnie możliwy niezmiernie precyzyjny wybór implantów piersiowych – uwzględniający pełną gamę parametrów anatomicznych pacjentki oraz jej oczekiwań estetycznych. Bardzo pomocne jest zastosowanie systemu trójwymiarowej, komputerowej analizy budowy klatki piersiowej i piersi połączonego z możliwością wszechstronnej stymulacji. Dzięki dokładnej analizie kształtu oraz wymiarów klatki piersiowej i piersi można zdecydowanie lepiej zaplanować zabieg operacyjny.

Zdecydowana większość kobiet ma różnego stopnia asymetrię klatki piersiowej i piersi. Czasem dopiero badanie trójwymiarowe pozwala im uświadomić sobie występowanie takich defektów. Wymiarowa oraz objętościowa analiza tych parametrów umożliwia znaczną poprawę jakości pracy chirurga, który dokładniej może dobrać odpowiednie implanty piersiowe.

W bazie danych Vectry 3D znajduje się kilkaset rodzajów implantów okrągłych i anatomicznych. Program Vectra 3D sugeruje implanty, które są zalecane u konkretnej pacjentki (na jej oczach można przeprowadzić symulację spodziewanych efektów w formacie trójwymiarowym).
Bardzo istotnym elementem potrzebnym do zaplanowania operacji jest szczegółowe poznanie oczekiwań pacjentki – trójwymiarowa analiza jest bardzo pomocna w tym temacie. Daje unikalną możliwość pacjentce zweryfikowania własnych oczekiwań z efektami, jakie przyniesie planowany zabieg operacyjny.

Decydując się na operację należy mieć świadomość, że powiększone piersi mogą być twardsze niż piersi bez implantów – wpływ na to ma konsystencja implantów (częściej występuje u bardzo szczupłych pacjentek). Po powiększeniu piersi tworzy się naturalna otoczka łącznotkankowa, która w niektórych przypadkach może ulec pogrubieniu (daje efekt twardych piersi). Ponadto piersi wyglądają na bardziej zaokrąglone bądź zniekształcone. W takich przypadkach może być konieczne wykonanie kolejnej operacji, która polega na nacięciu i częściowym bądź całkowitym wycięciu torebki (taka sytuacja występuje sporadycznie u 1,5 – 3,5% pacjentek).
Doświadczony chirurg plastyczny posiada niezbędne umiejętności potrzebne, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takiej sytuacji.

Źródła: webmd.com, piersi.info.pl

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 2 komentarze

  1. Natalia napisał(a):

    Oczywiście, że można poznać niezależnie od kształtu implantu.. Mam dwie koleżanki, które robiły i widać zwłaszcza w sukniach z gorsetem jak implant się odcina..

    • Daniel napisał(a):

      A ja uwielbiam małe piersi. Teraz idąc ciągle widzę efekty chirurgów plastycznych, a gdzie są te malutkie piersiątka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *