Strona Główna » Pieniądze » Programy partnerskie – jak, i ile można dzięki nim zarobić?

Programy partnerskie – jak, i ile można dzięki nim zarobić?

Od kiedy ludzie wiedzą, że zarabianie przez internet jest możliwe, szukają najlepszych dla nich rozwiązań. Wertują książki poradnikowe, doszukują się informacji na forach internetowych, i nie zawsze trafiają dobrze. Wciąż sporo jest w internecie wyłudzaczy danych, i pieniędzy, którzy dążą tylko do tego, by pozyskać dobra majątkowe, a nie pomagać osobom, które naprawdę chcą się szkolić. Jeżeli chcesz zarabiać w internecie, postaw na działalność na własną rękę, a pomóc Tobie mogą w niej programy partnerskie.

Jak działa program partnerski?

Istota rzeczy jest naprawdę prosta. Choć musiało minąć sporo czasu, zanim ktoś wpadł na genialny pomysł założenia pierwszego takiego programu. Otóż – sprzedawcom zależy na tym, by oddawać w ręce klientów jak najwięcej produktów. Czy to wirtualnych, czy realnych – nie ma znaczenia. Mają się sprzedawać. A skoro sklep internetowy nie łatwo jest wypozycjonować tak, by znalazł się na pierwszej stronie wyszukiwarki internetowej, a najlepiej na jej szczycie, to ktoś poszedł o krok dalej i stwierdził, że może warto byłoby proponować promocję produktów właścicielom innych stron. Nawet takim, którzy nie szybują gdzieś wysoko w wynikach wyszukiwania, ale jednak mają swoich stałych czytelników  – idealnie w tym przypadku sprawdziły się blogi. Bloger jest opiniotwórczy, i wpływowy, bo zyskuje zaufanie czytelnika, który chętnie korzysta z pokazywanych przez niego produktów czy usług. Idealny biznes? Tak jest! I to nie tylko dla samego sprzedawcy, ale również dla osoby, która jest tak zwanym promotorem.

No dobra- ale co dalej?

Sprawa jest łatwa. Właściciel (na przykład) sklepu internetowego, buduje tak zwany system partnerski, który pozwala na otrzymanie unikalnego linku partnerskiego dla każdego promotora. Od teraz, wszystko co podlinkujesz, będzie przekierowywało użytkownika do sklepu, a jego właściciel będzie widział, że nie jest to ruch organiczny, a Tobie należy się prowizja za sprzedaż, jeśli klient dokona zakupu.

I tak to działa. Jeżeli chcesz zarabiać niezłe pieniądze w internecie, w dodatku budując biznes, który będzie na Ciebie zarabiał nawet wtedy, gdy Ty jesteś na wakacjach, koniecznie wybierz programy partnerskie. Roi się wręcz od ich mnogości i różnorodności, dlatego każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Niezależnie od tego, w jakiej branży działa.

Jeżeli prowadzisz stronę dotyczącą zdrowia czy urody, sięgnij po produkty wspomagające odchudzanie. Pamiętaj, że im bardziej wartościowa i naturalna będzie Twoja strona, tym większa szansa na to, że potencjalny klient Tobie zaufa, i kupi proponowane przez Ciebie produkty. A jeden taki zakup – w przypadku dobrej marży – to dla Ciebie przynajmniej 50 zł. Jednak tak jest akurat w przypadku produktów dotyczących zdrowia, urody czy odchudzania. Są programy partnerskie, które mają dość niskie marże, i produkty są tanie. Teoretycznie łatwiej jest wtedy zarobić, bo klient chętniej zainwestuje małe pieniądze, ale trzeba tych produktów sprzedać o wiele, wiele więcej.

Program partnerski – jak go wybrać?

To bardzo istotne pytanie. Od którego tak naprawdę wszystko powinno się zacząć. Jeżeli prowadzisz już stronę, czy bloga, z jakimś tam ruchem, wystarczy, że zastanowisz się jaka tematyka na niej króluje.

Proponujemy jednak budować serwisy typowo pod programy partnerskie. Załóżmy, że stawiamy jednak na odchudzanie. Warto zainwestować w serwis, który będzie prawdziwą bazą wiedzy na temat odchudzania: diety, ćwiczenia, zdrowe przepisy, jakieś historie osób, które schudły. A może i własne forum internetowe? Wprawdzie to rozwiązanie staje się coraz mniej popularne, ale kto powiedział, że na tym forum muszą wypowiadać się realni użytkownicy?

Kiedy serwis będzie już bogaty w merytoryczną treść, a jego fikcyjni użytkownicy zaczną wychwalać wybrane przez Ciebie do promowania produkty, lawina ruszy. Możesz teraz publikować linki partnerskie, które przeniosą potencjalnego klienta na stronę. Nawet jeśli nie kupi nic od razu, to tak zwane ciasteczka zadziałają w ten sposób, że kiedy klient wróci na stronę poprzez wyszukiwarkę  z tego samego komputera – prowizja i tak zostanie Tobie naliczona w razie zakupu produktów. Sprytne, prawda? Niektóre programy partnerskie przechowują ciasteczka nawet przez trzy miesiące, albo pół roku, dzięki czemu otrzymujesz prowizję nawet od klienta powracającego. To prawdziwa lawina, która działa niczym kula śnieżna.

Prowizja jest ważna. Mimo wszystko, łatwiej jest sprzedać jeden produkt za 500 zł i otrzymać za niego 150 zł prowizji, niż kilkaset za dziesięć złotych żeby dostać te same pieniądze. Dlatego, tak jak wspomnieliśmy, warto celować w programy partnerskie z wysoką prowizją, i budować serwisy specjalnie pod nie. Istotną kwestią jest to, by pamiętać, że mają wyglądać naturalnie. Jeżeli każdy artykuł będzie na szprycowany reklamami prawie pewne jest to, że nikt nie klinie w linki, na których nam zależy.

Czy coś ryzykujesz?

Jedynie swój czas. Dołączenie do programów partnerskich jest bezpłatne. Promować produkty możesz już od pierwszej chwili, choć istnieją programy, w których konieczna jest weryfikacja. Pieniądze, wypłaca się po przekroczeniu wymaganego progu finansowego, który jest ściśle określony w regulaminie, a przelewów dokonuje się nie częściej, niż raz w  miesiącu.

Zarabianie przez programy partnerskie pozwala w pewnym sensie na budowanie własnej sieci biznesowej. Dlaczego? W związku z tym, iż można dzielić się linkami polecającymi, poprzez które zapisują się nowe osoby, jeśli prężnie działają, i wypłacają pieniądze, my otrzymujemy określony procent z ich sprzedaży w ramach bonusu za polecenie.

Chcesz zarabiać nieograniczone pieniądze nawet wtedy, gdy wyjeżdżasz na wakacje? Skorzystaj z programów partnerskich. To biznes dla każdego. Nie musisz tworzyć swoich produktów, a możesz zarabiać na prowizjach ze sprzedaży w naprawdę prosty sposób.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *