Strona Główna » Pieniądze » Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu?

Gdybyśmy zadali Tobie pytanie – dlaczego blogujesz – z pewnością wymieniłabyć kilka różnych powodów. Ale jednym z nich była by możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Odeszły w niepamięć czasy, kiedy to blogi zakładało się wyłącznie z pasji. Teraz większość blogerów robi to właśnie dla pieniędzy. A jak zarabiać na blogu?

Możliwości jest wiele. Można sobie generować dochód pasywny, albo wciąż wykonywać jakieś działania, by zyskiwać coraz to nowsze współprace. Prawda jest jednak taka, że nawet przy tak zwanym dochodzie pasywnym będzie nam ciężko wygenerować większe pieniądze, jeżeli nie będziemy wkładać pracy i czasu w prowadzenie naszego bloga. Regularna aktualizacja naszej strony jest zatem bardzo istotna.

Jak zarabiać na blogu?

  • reklamy Google. To chyba najpopularniejsza opcja nie tylko w śród blogerów, ale również u osób, które prowadzą portale internetowe. To ile zarobisz na AdSence zależy głównie od tego, ile osób trafia miesięcznie na Twoją stronę. Reklamy są dopasowane do ich zainteresowań ale także do tematyki Twojego bloga czy portalu dlatego jest spora szansa, że odwiedzający ją będą w nie klikać.
  • Bannery – można nimi zastąpić reklamy AdSence. Ustal sobie dzienną stawkę za wyświetlanie banera i pobieraj opłaty od firm, które będą chciały się u Ciebie reklamować. Koszt powinien być zależny od tego, jak duży będzie sam banner oraz w jakim miejscu będzie się znajdował. Możesz go umieścić jedynie na stronie głównej, lub na każdej z podstron.
  • Wpisy sponsorowane – i tutaj również otwierają się drzwi do reklamodawców, którzy prędzej czy później przyjdą do Ciebie sami. Jeżeli nie masz ochoty czekać na to później, możesz samodzielnie skonstruować ofertę i rozsyłać ją do agencji reklamowych – te często pośredniczą pomiędzy firmami i poszukują serwisów, na których mogłyby publikować choćby treści z linkami pozycjonującymi. Można sobie dzięki temu całkiem ładnie zarobić. Fajną opcją jest też platforma White Press, która zleca umieszczenie gotowego tekstu na naszym portalu czy blogu. Możesz sobie samodzielnie ustalić stawkę – jeżeli reklamodawca będzie zainteresowany umieszczeniem artykułu na Twojej platformie to system Cię o tym powiadomi.
  • Kampanie sponsorowane – czyli grubsza sprawa. Jeżeli jakaś marka chce przeprowadzić promocję swojej usługi czy swojego produktu na większej ilości blogów często zleca przygotowanie niestandardowej kampanii reklamowej – to bardzo interesująca propozycja, która pozwala podjąć się nowych wyzwań i zyskać ciekawy punkt do portfolio, ale jest to również propozycja dobrze płatna, o ile zadziała Twoja wyobraźnia i przekonasz reklamodawcę, że Twoja kampania ma sens.

Są blogerzy, którzy na pytanie jak zarabiać na blogu wciąż nie znają odpowiedzi. Tkwią w tak zwanym barterze, i biorą od reklamodawców wszystko co się da, reklamując to później na swojej platformie. Cóż. To też pewnego rodzaju zarobek. Ale czy warto psuć sobie opinię tego typu współpracami? Jeżeli będziesz cierpliwa, kiedyś w końcu zapuka do Ciebie reklamodawca z prawdziwie opłacalną ofertą. Warto czekać na ten moment.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *