Strona Główna » Blogostrefa » Przesądy studniówkowe

Przesądy studniówkowe

Zanim zasiądziemy do egzaminu maturalnego, czeka nas jeszcze studniówka, czyli przedmaturalny bal. Czy wiesz jakie są przesądy studniówkowe? Co powinnaś zrobić, by zapewnić sobie szczęście na maturze? Poznaj studniówkowe zwyczaje!

Czerwona bielizna

Drogie Panie, planując studniówkową stylizacje, nie zapomnijcie o bieliźnie, koniecznie czerwonej! By na maturze dopisało Wam szczęście, bieliznę założoną w dniu studniówki, załóżcie ponownie w dniu matury. To samo tyczy się czerwonej podwiązki, która jest już stałym elementem studniówkowych kreacji. Pamiętajmy jednak, że czerwoną podwiązkę zakładamy na LEWĄ nogę!

Włosy

Spokojnie, przesądy studniówkowe nie zabraniają Wam uczesań zgodnych z najświeższymi trendami. Przed studniówką możecie u fryzjera poszaleć, ale później… omijajcie fryzjera szerokim łukiem, aż do końca egzaminów maturalnych! Inaczej, wraz z ściętymi włosami, umknie Wam cała mądrość, niezbędna do zdania egzaminu maturalnego.

Coś pożyczonego

Tak jak na ślubie, na studniówkę (i późniejszą maturę) warto założyć coś pożyczonego. Zwróćmy jednak uwagę na to, OD KOGO pożyczamy. Pożyczona rzecz jest bowiem symbolem użyczonej mądrości jej właściciela.

Przesądy studniówkowe dla chłopaków

Okej, czerwona bielizna i podwiązka mają zapewnić powodzenie dziewczynom. A co z przedstawicielami płci męskiej? Im szczęście zapewni krawat i garnitur, koniecznie ten sam, zarówno na studniówce, jak i maturze. Uwaga panowie! Bez względu na to jak szalona będzie zabawa studniówkowa, krawatów nie ściągamy! Inaczej… pech murowany!

Buty

Planujesz założyć na studniówkę wysokie i niewygodne szpilki, a potem zrzucić je podczas tańca? To duży błąd! Podczas studniówki nie powinno się zdejmować butów, gdyż to przynosi pecha! Wybierając studniówkowe buty kieruj się nie tylko trendami, ale i wygodą, byś mogła w nich tańczyć całą noc. Pastując buty przed studniówką, pamiętajcie o tym, by robić to tylko w jednym kierunku.

Oczko w rajstopach

Biorąc pod uwagę rajstopowe przesądy… na studniówkę najlepiej będzie przyjść bez rajstop czy pończoch. Oczko w rajstopach wróży bowiem wielkiego pecha, a podczas tańców trudno go uniknąć. Niestety… w praktyce, rajstopy mogą okazać się niezbędne, w końcu studniówka odbywa się w sezonie zimowym.

Pamiętajcie, że przesądy studniówkowe należy traktować z przymrużeniem oka, możecie się natknąć na różne ich odmiany, bowiem przekazywane z ust do ust, wciąż zmieniają swoją formę.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *