Strona Główna » Dom i Rodzina » Co można zabrać do samolotu?

Co można zabrać do samolotu?

Od dawna czekasz na ten wyjazd. Wszystko dokładnie zaplanowałaś, bilety też już dawno kupiłaś, ale kiedy zbliża się czas pakowania walizek zaczynasz się zastanawiać, co można zabrać do samolotu ? Z naszym krótkim poradnikiem, na pewno zabierzesz ze sobą tylko te rzeczy, które są dozwolone.

Nasz bagaż lotniczy, dzieli się na dwa rodzaje, na ten podręczny – który możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu oraz na ten, który odbierzemy dopiero w miejscu docelowym. W przypadku bagażu rejestrowanego, nie ma większych ograniczeń. Te pojawiają się natomiast przy bagażu podręcznym. Chcesz wiedzieć co można zabrać do samolotu?

Ograniczenia w przewożeniu płynów

Choć to może zaskakiwać, to takie ograniczenia niestety istnieją. Dlatego jeżeli będziesz chciała kupić sobie drogie perfumy, które swoją pojemnością przekroczą 100 ml, niestety nie będziesz mogła zabrać ich na pokład samolotu. Podobnie będzie z wodą mineralną – wyłącznie małe buteleczki.

Dodatkowo każda buteleczka z jakimkolwiek płynem, musi być umieszczona w przezroczystej torbie. zamykanej na zip. Taka torba też nie może przekroczyć odgórnie ustalonych wymiarów – dokładnie jest to 20 na 20 centymetrów. Jej objętość, nie powinna być większa niż jeden litr.

Musisz pamiętać, że chodzi tutaj również o wszelkiego rodzaju kosmetyki, takie jak żel pod prysznic, szampon do włosów czy pasta do zębów, ale też płynne jedzenie – na przykład jogurt. Niestety nie będziesz mogła zabrać na pokład samolotu wszystkiego, czego twoim zdaniem będziesz potrzebowała.

A co z jedzeniem?

Tutaj już nie ma większych ograniczeń, i jeżeli nie jest ono w postaci płynnej, to możesz zabrać ze sobą prawie nieograniczoną ilość jedzenia – oczywiście w granicach rozsądku.

Elektronika

Jeżeli zabierasz ze sobą na wakacje aparat, czy komputer albo tablet z pewnością wolałabyś, aby mogły lecieć z tobą na pokładzie samolotu. Na szczęście urządzenia elektroniczne czy elektryczne można przewozić w bagażu podręcznym – chociaż nie wszystkie, bo jeżeli zabierasz ze sobą np, wiertarkę, będzie musiała znaleźć się w bagażu rejestrowanym.

Pamiętaj, że w trakcie lotu samolotem ZABRANIA się używania telefonów komórkowych. Innych urządzeń elektronicznych używać można, ale wyłącznie wtedy, gdy kontrolka” zapnij pasy” jest wyłączona.

UWAGA! na pokład samolotu nie wolno Tobie zabierać ŻADNYCH ostrych przedmiotów typu pilnik, scyzoryk czy korkociąg!!!

Dodatkowy bagaż

Wszystko, co nie zmieści się Tobie w bagażu podręcznym, zostanie potraktowane jako dodatkowa sztuka bagażu, za którą trzeba będzie dopłacić : może to być na przykład damska torebka czy sporych gabarytów aparat fotograficzny, w oddzielnej torbie. Zawsze warto spróbować zapakować wszystkie niezbędne rzeczy do jednej torby, bo na lotnisku może okazać się, że nie zezwala się na zabranie dodatkowych sztuk bagażu.

A jakie wymiary może mieć Twoja torba?

Co można zabrać do samolotu? Wszystko, co nie znajduje się na liście zakazanej, i zmieści się do twojego podręcznego bagażu. A bagaż ten nie może przekroczyć odgórnie ustalonych wymiarów:

50 x 40 x 20 cm

Za to jego waga nie powinna być większa niż 10 kg. Jednak zanim wybierzesz się w podróż, zapoznaj się koniecznie z ustaleniami konkretnych linii lotniczych bo każda z nich może wprowadzać własne zasady.

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze (1)

  1. Ewiczka napisał(a):

    Co do płynów to nie do końca się zgodzę…odnośnie perfum, naturalnie jeśli zakupimy je w strefie bezcłowej to bez problemu można przewieść je w bagażu podręcznym. Tak samo jest z wodą mineralną – można ją wnieść na pokład samolotu jedynie jeśli zakupiona po odprawie osobistej. Z jedzeniem półpłynnym i piciem dla dziecka (nie było w woreczku) nigdy nikt nie robił problemu. Poodbnie leki. Należało wszystko wyjąć i pokazać. Kiedyś zapomniałam w bagażu podręcznym wodę morską do nosa dla dziecka, zapytali ale przepuścili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *