Strona Główna » Dom i Rodzina » Dom » Dlaczego plisy okienne to dobry wybór?

Dlaczego plisy okienne to dobry wybór?

Przy aranżacji okien w domu mamy do wyboru mnóstwo rozwiązań zapewniających prywatność i chroniących przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Jednym z najbardziej uniwersalnych są rolety lub żaluzje plisowane. W jakich przypadkach rzeczywiście będą one najlepszym wyborem dla klienta?

Czym są plisy okienne?

Mianem plis okiennych określa się przysłony okienne, które z uwagi na charakterystyczny, plisowany kształt, można dopasować w praktyce do każdego okna – bez względu na jego umiejscowienie w domu, wielkość czy kształt. Plisy okienne nazywane są również roletami lub żaluzjami plisowanymi. Mają postać regularnie zaginanego materiału – plis, które po rozciągnięciu zakrywają całe lub wybrany fragment okna.  Jeśli nie wiecie jeszcze jak wyglądają plisy okienne, Warszawa ma wiele budynków – prywatnych i biurowych, w których na własne oczy można sprawdzić, jak one wyglądają i jak z nich korzystać.

Bezdyskusyjne zalety plis

Plisy rozwiązują problem przysłaniania okien o niestandardowym rozmiarze – całkowicie, bez konieczności stosowania zasłon wieszanych na karniszach nad oknem. Dzięki plisom okiennym można przysłonić okna okrągłe, półokrągłe, w kształcie wycinka koła, okna trapezowe i inne, które zastosowane zostały w bryle budynku. Co więcej, taka przysłona jest po prostu estetyczna i wygodna w zastosowaniu.

Plisy można zamówić pod konkretny wymiar okna – u producenta, który doradzi, jaki materiał wybrać i jaki tryb regulowania rolet plisowanych będzie najlepszy w przypadku klienta. Atutem takich przysłon okiennych jest to, że można nimi zasłonić nie tylko całe okno – od góry do dołu, jak mamy w przypadku rolet tradycyjnych, ale także tylko dolny fragment okna lub jego środkową część. Unikalny system sterowania żaluzjami plisowanymi nadaje im uniwersalność zastosowania w każdej sytuacji. Już nigdy więc nie będziemy musieli przejmować się oślepiającym słońcem, które nie pozwala nam prowadzić konwersacji przy stole w pomieszczeniu domowym. Możemy zasłonić tą część okna, na którą akurat padają promienie słoneczne stosując plisy okienne.

Systemy żaluzji plisowanych mogą być wykonane z plamoodpornych materiałów, które w szczególności są polecane do kuchni i pokoi dziecięcych, gdzie nie trudno o ich zaplamienie. Materiały te posiadają powłokę zmywalną, co oznacza, że można je z powodzeniem czyścić na mokro, szybko usuwając zabrudzenia i przywracając im dawny, idealny wygląd.

Plisy okienne można zastosować dosłownie wszędzie – zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i w budynkach firmowych lub w instytucjach, bez względu na wymiary i kształt okna, co jest ich największą zaletą.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *