Strona Główna » Blogostrefa » Jak zwiększać zasięgi w mediach społecznościowych?

Jak zwiększać zasięgi w mediach społecznościowych?

Czasami to zaczyna się z przypadku. Chcesz pokazać swoje zdjęcia światu, więc otwierasz profil na Instagramie czy Facebooku i bez innego celu rozpoczynasz regularne działania. Z każdym dniem, zdobywasz coraz większą społeczność, która nie tylko obserwuje twoje poczynania  w sieci, ale także staje się ich częścią. I wtedy dociera do ciebie, że tak naprawdę, to możesz zrobić ze swojej pasji biznes, i zaczynasz zgłębiać ten temat. Zastanawiasz się jak jeszcze bardziej zwiększać zasięgi na swoich kanałach? Pewnie tak! My, doskonale wiemy jak to zrobić, i z przyjemnością tobie podpowiemy.

Jak zwiększać zasięgi na swoich kanałach?

Ostatnio, coraz bardziej popularne staje się prowadzenie kont na Instagramie. Dużo łatwiej można tam znaleźć osoby, które lajkują twoje zdjęcia i pozostawiają po sobie komentarz, czego nie można już powiedzieć o facebooku. Tam również można zastosować pewne triki, które pozwolą zwiększyć zasięg, ale będzie to już dużo trudniejsze niż na instagramie. Jak zwiększać zasięgi? Mamy dla ciebie kilka niezwykle skutecznych rad:

  • dbaj o dobry kontent. To jest rada najważniejsza. Bo choćbyś stosował się do wszystkich innych trików, niestety żaden obserwator nie zostanie z tobą na dłużej, jeśli go do tego nie zachęcisz. Dlatego to, co dodajesz na swoje kanały, jest niezwykle ważne. Ale co to znaczy dobry kontent? Przede wszystkim ciekawe zdjęcia. Instagram, „mówi” do nas obrazami. I to pierwsza rzecz, na jaką obserwator zwraca uwagę. Jeżeli coś tą jego uwagę przykuje, zdecyduje się pewnie nie tylko zostawić serduszko, w ramach polubienia, ale również otworzy dany post, i przeczyta opis. No właśnie  opis. NO bo jak zwiększać zasięgi na swoich kanałach? Zachęcać, do komentowania swoich postów. I już samo zdjęcie może wywołać falę komentarzy, ale jeśli dodatkowo do tego dorzucimy dobry opis, który opowie jakąś historię, i pozostawi konkretne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć, to przynajmniej co 20 osoba, która zostawiła lajka, wypowie się w temacie, jeśli naprawdę będzie ją interesował.
  • grupy, wymieniające się komentarzami – to coraz bardziej popularne wśród osób, które rozwijają swoje kanały w social media. Okazuje się, że Instagram pozwala na znacznie większe zasięgi osobom, które mają pod swoimi postami nie tylko dużo serduszek, ale również komentarzy. Aby komentarz był atrakcyjny dla IG, musi zawierać przynajmniej 3 słowa. Ale mogą to być na przykład wyłącznie 3 emotikony. Aby zdobyć więcej komentarzy, możesz odwiedzać profile innych Influcenerów, i komentować ich posty – zdecydowana większość zajrzy do cienie i pozostawi po sobie swój ślad – a kto wie, może i zaobserwuje twój profil? Jeśli jednak nie masz czasu na takie działania marketingowe, to załóż grupę, do której będą należały osoby, którym także zależy na komentowaniu ich zdjęć. I wymieniajcie te komentarze za każdym razem, kiedy pojawi się u was coś nowego. Wymiana barterowa, z obustronną korzyścią, która dodatkowo często sprawia, że zupełnie przypadkiem rozpoczynacie z kimś współpracę – wystarczy, że któraś z osób należących do grupy wypowie się pozytywnie na temat proponowanego w poście produktu, a może odezwać się do niej firma, która zaoferuje jego przetestowanie – na takich zasadach, jakie sobie między sobą ustalicie.
  • publikuj posty w dobrej porze – trudno jest określić, jaka pora będzie najbardziej odpowiednia na tego typu działania. A to przecież klucz do sukcesu. Ale tak – na zdrowy rozum. Jeżeli jesteś mamą, i twoje konto obserwują głównie mamuśki, pewnie będą bardziej aktywne w mediach społecznościowych, kiedy ich dzieci pójdą do przedszkola, szkoły, czy urządzą sobie popołudniową drzemkę. Publikuj zatem w tych godzinach, w których sama jesteś najbardziej aktywna.
  • dziel się z obserwatorami ciekawymi informacjami – na przykład przepisami na przepyszne potrawy. Dorzucić do tego piękne zdjęcie, i każdy będzie chciał znać przepis. Oczywiście możesz zapytać najpierw, czy twoi obserwatorzy sobie tego przepisu życzą. Jeśli odpowiedzą, że tak, to zedytujesz post, i masz dwa w jednym. Nie dość, że zaczną zapisywać i udostępniać twój przepis, to jeszcze zdobędziesz dzięki pierwszemu pytaniu trochę komentarzy.
  • zasięgi zwiększają się wraz z przybywającymi obserwatorami – a jak ich zdobyć? Sposobów jest przynajmniej kilka. Pierwszym, jest oczywiście dobry content, ale po samej treści nikt do ciebie nie przyjdzie, bo zwyczajnie cię nie znajdzie. Na instagramie nie szukamy po frazach, ale po hashtagach. Dlatego musisz nauczyć się je odpowiednio dobierać, co pozwoli tobie wykorzystać ich potencjał. Korzystaj z tej opcji za każdym razem. Do każdego swojego postu, możesz dorzucić aż 30, różnych hastagów. Ale pamiętaj, że musisz wykorzystywać tylko te, które faktycznie pasują do zdjęcia. Jeśli na fotce jest kot, a Ty piszesz pies, to Instagram nie uzna twojego postu za atrakcyjny. Istnieje jeszcze inna metoda na zdobycie fanów, dość kontrowersyjna. Jest to metoda follow/unfollow, z której korzystały, bądź dalej korzystają, nawet największe gwiazdy internetu. Sprawdź, zauważysz jak szybko zacznie przynosić efekty. Żeby było bezpiecznie, polubiaj po 50 osób jednocześnie, nie częściej niż co dwie godziny. I tak z  5 razy dziennie. Przynajmniej 10 procent odda polubienie – a czasem zdarza się, że więcej. Dzięki temu trikowi bardzo szybko rozbudujesz swoje konto.
  • staraj się przechytrzyć algorytm – otóż od jakiegoś czasu Instagram nie wyświetla postów na tablicy użytkowników w poprawnej kolejności. Oznacza to tylko tyle, że nie pokazuje na niej postów najnowszych, a najbardziej atrakcyjne. Zatem jeśli zadbasz o to, by twoje posty miały dużo polubień i komentarzy to istnieje większa szansa, że IG wyświetli je na tablicy twoich obserwatorów a co za tym idzie, że zalajkują dane zdjęcie i tym samym znów zwiększą jego zasięg. Dodatkowo, zdjęcia które cieszą się największym zainteresowaniem, są w pewien sposób promowane przez intstagrama. I kiedy użytkownik wpisze sobie jakąś frazę, najbardziej popularne fotki wyświetlą mu się jako pierwsze. To kolejny powód, dla którego warto dobrze dobierać hashtagi.

Jak widzisz, sposobów na zwiekszenie zasięgów twoich profili w mediach społecznościowych jest całkiem sporo. Najważniejsze jednak jest to, by to co wrzucasz na swoje kanały, było naprawdę ciekawe. Tylko wtedy, twoi fani chętnie z tobą pozostaną.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *