Strona Główna » Pieniądze » Nie mogę znaleźć pracy ! A może źle szukasz?

Nie mogę znaleźć pracy ! A może źle szukasz?

Ciepła posadka to marzenie każdego człowieka. Jednak nigdy nie można mieć pewności, że raz zdobyte stanowisko będzie naszym zabezpieczeniem w kwestii pracy już na zawsze. Nawet najlepiej prosperująca firma, może w końcu paść – z różnych powodów. Może też pojawić się redukcja etatów, lub zwyczajnie ktoś inny wskoczy na twoje miejsce- niezależnie od tego jak dobrze pełniłeś swoje obowiązki. I nagle znów będzie trzeba szukać, a ty możesz nawet już nie pamiętać jak to jest. W końcu pracowałeś w tej korporacji od kiedy pamiętasz, i nie zastanawiałeś się nawet nad tym, czy to kiedyś może się zmienić. A teraz ponownie musisz szukać zajęcia. Szukasz.. szukasz.. i nic. Nie mogę znaleźć pracy – powtarzasz wciąż coraz bardziej się załamując. A może tak naprawdę wcale nie chodzi o ciebie? Może po prostu źle szukasz?

Nie mogę znaleźć pracy – dlaczego?

Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwań, pewnie mocno się tym stresujesz. W końcu w tym czasach trudno jest oszczędzać,a nawet jeśli się to udaje, to to, co uzbierasz na czarną godzinę, raczej nie wystarczy na długo. Oszczędności zatem się kończą, a ty dalej nie masz nowej pracy co sprawia, że czujesz się przytłoczony całą tą sytuacją i powoli skrzydełka tobie opadają, bo przestajesz widzieć rozwiązanie sytuacji. Ale najważniejsze jest to, żeby się nie załamywać. Bo tak naprawdę to może właśnie przez to, że odpuszczasz, nie możesz znaleźć zajęcia. Pomyśl tylko – ile czasu poświęciłeś wczoraj i dziś na szukanie pracy? No właśnie. Więc weź głęboki oddech i usiądź przed komputerem.

A później przyjrzyj się swojemu CV. Przecież wiesz, że najważniejsze- i to w każdej sytuacji – jest pierwsze wrażenie. Jeśli będzie dobre, wszystko się uda. Jeśli złe, możesz zapomnieć o nowym stanowisku pracy. W poszukiwaniu zajęcia to pierwsze wrażenie robi zawsze CV. Staraj się więc być niestandardowy. I zamiast przygotować oklepany dokument, spraw, że Twoje CV będzie wyjątkowe, i będzie można je czytać obrazami. Kreatywność jest bardo lubiana u pracodawców. Jeżeli nie masz taki zdolności, opracuj tekst, który powinien znaleźć się na CV – infografice – i podeślij go osobie odpowiedzialnej za jej przygotowanie. Sprawdźcie, by Twój potencjalny pracodawca już spoglądając na sam dokument wiedział, że chce mieć cię w swoim zespole.

A kiedy twoje wyjątkowe CV jest już gotowe, możesz zacząć je rozsyłać. Nie wystarczy jedna oferta dziennie, każdego dnia na portalach ogłoszeniowych pojawia się cała masa nowych informacji i propozycji współprac, korzystaj z każdej z nich, jeśli tylko odpowiada twoim preferencjom, i umiejętnościom. Czasami niepozornie opisane stanowisko pracy może tak naprawdę dać tobie ogromne możliwości rozwojowe. Zdarza się przecież, że osoba odpowiedzialna za publikację ogłoszenia, zwyczajnie nie ma polotu pisarskiego. Dlatego rozsyłaj CV w ogromnych ilościach, i chodź na rozmowy kwalifikacyjne. Nawet jeśli nic z nich nie wychodzi, możesz je traktować jako zdobywanie wprawy, i nowe doświadczenie.

Gdzie jeszcze szukać pracy? Jeśli ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych nie wystarczą, możesz sam zapukać do drzwi potencjalnego pracodawcy. Kto wie, może jakaś agencja marketingowa chętnie skorzysta z twojego wsparcia? Albo wydawnictwo, bo pracownikom brakuje mocy przerobowych a właścicielom czasu, by dodać ogłoszenie. Jeśli masz CV, które wywołuje efekt WOW to możesz być prawie pewien, że etat się dla ciebie znajdzie.

Może też warto zastanowić się nad tym, czy oby na pewno zbytnio nie wybrzydzasz, hm? Wiadomo, że każdy chciałby od razu pracować na umowę o pracę, a dodatkowo – przy okazji, zarabiać całkiem niezłe pieniądze, jednak nie możesz oczekiwać od pracodawcy, że będzie tobie ufał w stu procentach już na początku. Nawet, jeżeli jesteś w stanie przedstawić wyjątkowo pozytywne referencje możesz być pewien, że to nie wystarczy. Że twoje wynagrodzenie, będzie zależne głównie od tego, jak będzie cię postrzegał twój nowy szef, i jak bardzo wpasowujesz się w jego obraz idealnego pracownika. Dlatego jeśli naprawdę nie możesz znaleźć pracy, postaraj się stawiać sobie nieco mniejsze wymagania. Wykaż się, że na pewno zyskasz w oczach szefa, i zaczniesz otrzymywać takie wynagrodzenie, z jakiego będziesz zadowolony.

Nie mogę znaleźć pracy – pomyśl o własnym biznesie

Tak naprawdę, to każdy z nas powinien mieć gdzieś tam z tyłu głowy myśl, że warto budować sobie jakiś własny biznes tak w razie czego. W razie niespodziewanej sytuacji, która być może przytrafiła się właśnie tobie. Warto wybrać sobie taką opcję, która początkowo będzie dla nas tylko dodatkiem do codziennych działań, a jednak po jakimś czasie stanie się jakimś dodatkowym zapleczem finansowym, które sprawdzi się w przypadku takich niespodziewanych sytuacji. Wszelkie programy MLM, które pozwalają na budowanie struktur, dają jednocześnie możliwość uzyskiwania dochodu pasywnego, i tak naprawdę po jakimś czasie nie trzeba robić już nic, a pieniądze i tak się zarabiają. Tak samo jest z programami partnerskimi, które wykorzystać można na stronach internetowych czy blogach. I to również świetna opcja. Bo jeśli jesteś w czymś dobry, jeżeli masz wiedzę, czy umiejętność, którymi mógłbyś się dzielić ze światem, to posiadanie własnej strony jest idealnym rozwiązaniem, bo tak naprawdę to każda osoba, która do ciebie zagląda, jest twoim potencjalnym klientem. A jeśli dodatkowo wzbudzisz w niej zaufanie, i sprawisz, że cię wirtualnie polubi to możesz mieć pewność, że nawet jeśli zaproponujesz jej jakiś produkt z dużą konkurencją, i tak przyjdzie po niego akurat do ciebie.

Nie mogę znaleźć pracy- ciągle powtarzasz? Zastanów się więc jeszcze raz nad tym, czy oby na pewno szukasz jej w odpowiednich miejscach, i w odpowiedni sposób. Jeżeli masz już idealne CV, możesz ruszyć na poszukiwanie wymarzonego stanowiska. Bądź tylko cierpliwy, i się nie zniechęcaj. Powodzenia!

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *