Strona Główna » Blogostrefa » Oszust matrymonialny – jak działa, i jak go rozpoznać?

Oszust matrymonialny – jak działa, i jak go rozpoznać?

Najłatwiej, można na niego trafić w internecie. I choć kiedy myślimy – oszust matrymonialny – mamy od razu na uwadze mężczyznę, to jednak coraz częściej takimi oszustami stają się także kobiety. Na początku wszystko jest idealnie. Znajomość wróży wielką miłość, a właśnie to uczucie jest głównym puntem zaczepienia takiego oszusta. Przecież nikt nie chce być sam. Każdy tęskni za tym, żeby kogoś mieć. Móc przytulić, pogłaskać, o kogoś się zatroszczyć. Tęsknimy też za tym, żeby ktoś troszczył się o nas. I nagle jest – on. Książę, na białym rumaku prawie, który wszystko by dla nas zrobił, włącznie  z wejściem w ogień. Zakochał się? Tak szybko? Czy to w ogóle możliwe? Wszystko jest możliwe – powie. Ale nie łudź się, że myśli tak naprawdę. To tylko element jego gry. Opracowanej dokładnie strategii, a ty wcale nie jesteś wybranką jego serca, a zwykłą ofiarą. Tak właśnie działa oszust matrymonialny!

Oszust matrymonialny – historie zawsze są podobne

Zaczyna się zwykle niewinnie. I to od razu od wielkiej miłości. A najłatwiej jest jest trafić na takiego oszusta na portalu randkowym. Tam znaleźć można przecież wiele złamanych serc i osób, którym do szczęścia potrzebna jest jedynie bliskość drugiej osoby. Niektórzy piszą o tym otwarcie, inni skrywają swoje oczekiwania. Ale to nieistotne bo tak naprawdę ofiarą oszusta matrymonialnego może stać się każdy.

Zwłaszcza osoba, która jest łasa na ciepłe słowa, i komplementy. Z nimi jest zawsze najprościej. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię. Zastanów się teraz, ile razy zastanawiałaś się nad zasadnością jakiejś znajomości? Bo coś jednak tobie w niej nie grało. Coś wydawało się być nie tak.

To ważne, by facet był w stu procentach samodzielny. Jeśli poznajesz kogoś poprzez portal randkowy, i masz ochotę na spontaniczne spotkanie, chcecie razem wypić wino, a on twierdzi, że zostawił w domu kartę kredytową, a gotówki nie ma przy sobie wystarczająco dużo, to już może być podejrzane. 20 zł – za taką sumkę można już kupić na tyle znośne wino, by i wilk był syty, i owca cała. Ale ty jesteś tym gościem na tyle zauroczona, że nie zwracasz uwagi na takie – jak uważasz – drobiazgi.

Czy wiesz, że najbardziej wprawni oszuści matrymonialni, potrafią dowiedzieć się wielu rzeczy o najbogatszych biznesmenach a później sprawdzić, który z nich ma córę, w dodatku wolną? A wszytko tylko po to, by skraść jej serce. Rozkochują w sobie wiele kobiet jednocześnie, nie zważając na to, jakie będą tego skutki. Liczy się tylko tyle, by każda z nich miała jakieś zaplecze finansowe, bądź mogła je dla niego pozyskać.

Częsty scenariusz wygląda mniej więcej tak, że taki oszust przedstawia się jako gość na poziomie. Najczęściej dobrze wygląd a- dba o swoje ciało. Jest gadżeciarzem, więc sprawia wrażenie konkretnego, i eleganckiego faceta godnego uwagi. Kobieta myśli sobie wtedy, że spotkało ją niezwykłe wyróżnienie, bo przecież on mógłby mieć tak naprawdę każdą. No i zaczyna starać się bardziej,  i bardziej, by tylko wywalczyć sobie jego względy i tak naprawdę sam oszust, ma ułatwione zadanie.

Kobieta, oślepiona jego urokiem, nie robi mu wyrzutów o to, że nie zostaje na noc – bo rzekomo na przykład ucieka do jakiejś swojej tajnej pracy. Tak naprawdę, najczęściej ma po prostu żonę, lub nocami rozpuszcza pieniądze, które już udało mu się pozyskać.

Zakochana kobieta uwierzy we wszystko

A oszust matrymonialny doskonale wie co zrobić, by kogoś w sobie rozkochać. Jeśli jesteś kobietą szukającą miłości, której już dawno nikt nie docenił, możesz łatwo stać się ofiarą. Na co powinnaś zwrócić uwagę? Co może być dla ciebie najlepszym znakiem ostrzegawczym?

  • często zaczepiają cię faceci bez zdjęcia? Opis niby jest ok, i tak działa na wyobraźnię, że masz wrażenie, że facet z opisu stoi przed tobą, ale skoro nie ma profilowego zdjęcia, to zapewne coś ukrywa. Przecież każdy wie, jak ważne jest pierwsze wrażenie, i że wygląd jest naprawdę istotny. Zwracaj też uwagę, czy zdjęcie na pewno jest naturalne.
  • ile ukrywa? to bardzo istotne. Chcesz go dobrze poznać, więc zadajesz dużo pytań. Ale nie zawsze uzyskujesz na nie odpowiedź a jeśli już ją otrzymujesz, to jest na tyle lakoniczna, że i tak, dalej nic nie wiesz. To znak, że mogłaś trafić na oszusta matrymonialnego.
  • kłamie  – zazwyczaj, że na przykład coś się stało z internetem, i dawno już nie logował się na konto. Podczas gdy Ty wiesz, bo widzisz, że stale się loguje. Ale on trzyma cię na dystans, nie odpowiada na twoje wiadomości i zaczepki, i potrafi tak działać długo, nawet kilka dni.
  • jakoś tak mieszają mu się fakty – raz mówi jedno, innym razem coś innego, zrzucając jeszcze dodatkowo na kiepską pamięć. Możesz drążyć fakty, masz prawo. A on na pewno wtedy stanie się nerwowy, i będzie chciał wzbudzić w tobie poczucie winy. Nie daj się – jeśli mu się poddasz będzie wiedział, ze ma cię w garści.
  • oszust matrymonialny często działa tylko przez internet. I nawet kiedy ty już jesteś gotowa na pierwsze spotkanie, i bardzo na nie czekasz, on będzie je odwlekał w nieskończoność. Zastanów się już wtedy, czy naprawdę warto ciągnąć taką znajomość. Jakiego faceta szukasz, i w jakim celu.
  • czujesz się z nim jak na przesłuchaniu – pyta cię o rzeczy pozornie nie istotne. Oszust matrymonialny musi przecież wiedzieć wszystko by rozpoznać twoją sytuację. Musi mieć pewność, że będziesz w stanie mu pomóc w jego działaniach, że wyciągnie od ciebie jak najwięcej pieniędzy.

Jeśli padłaś ofiarą oszusta matrymonialnego, koniecznie idź z tą sprawą na policję. Nie możesz pozwolić sobie na ukrywanie tego faktu, bo właśnie przez takie zachowanie on dalej jest na wolności, i oszukuje kolejne osoby. A przecież tego właśnie powinnaś chcieć uniknąć.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *