Strona Główna » Blogostrefa » Nieudana randka – 6 rzeczy, których nie należy robić na randce

Nieudana randka – 6 rzeczy, których nie należy robić na randce

Ze wszystkich spotkań jakie kobieta odbywa w całym swoim dorosłym życiu, pierwsze têteàtête z mężczyzną, którym jest zainteresowana jest tym, które wspominać będzie do końca życia. Nieudana randka może w najlepszym razie wywołać salwy śmiechu u koleżanek, ale nie jest to zawsze wina partnera. Jest kilka rzeczy, których my – panie – nie powinnyśmy robić.

Wspominki

Jedną z rzeczy, której kobieta zdecydowanie nie powinna robić jest opowiadanie historii o swoim byłym partnerze, szczególnie jeśli stawiają go w pozytywnym świetle. Rozmowa czasem może zejść na drażliwy temat, nieraz trudno go ominąć, dlatego nie warto ukrywać swojej przeszłości na siłę, ale lepiej skierować konserwację na inne tory i zgrabnie przejść do następnego tematu. I niech nie będzie to jego była dziewczyna!

Lepsza połowa

Podczas pierwszego spotkania obie strony są sobie równe, dlatego wychwalanie samej siebie jest nie na miejscu. Oczywiście warto cieszyć się ze swoich sukcesów zawodowych, ciekawych zainteresowań lub osiągnięć, ale nie należy sprawiać, aby druga strona poczuła się gorsza. Kobiety nazywane są „lepszymi połowami” swoich partnerów, ale na to jeszcze przyjdzie czas. To samo dotyczy płacenia za rachunek. Przyjęte jest, że na pierwszym spotkaniu albo to mężczyzna płaci, albo oboje dzielą się nim po połowie. Kobieta, pod żadnym pozorem, nie płaci na pierwszym spotkaniu rachunku. Jeśli on tego od ciebie wymaga – uciekaj, bo świadczy to nie tylko o skąpstwie.

Wielkie plany

Nikt nie chce planować dalekiej przyszłości na pierwszej randce. Jeśli twoim marzeniem jest wielka rodzina z trójką dzieci, psem i kotem, zostaw to na później. Randka to moment, kiedy rozmawia się głównie o sobie nawzajem po to, by zorientować się, czy jest w ogóle sens dalszego widywania się, więc rodzina nie ma tu czego szukać. Ma być zabawnie, lekko i ciekawie.

Na czas

Nieudana randka z reguły zaczyna się od spóźnienia. Jeśli utkwiłaś w tramwaju, bo są korki, zadzwoń od razu, nie pięć minut po czasie. Z drugiej strony, skoro wychodzisz z domu w godzinach szczytu, bo wiesz, że ludzie akurat masowo wracają do domu z pracy i miasto jest zakorkowane, trochę inaczej zaplanuj sobie czas na przygotowania. Na tak zwane eleganckie spóźnienia przyjdzie czas, kiedy nie będziecie umieli bez siebie żyć, a na początku pokaż się z najlepszej strony.

Za bardzo towarzyska

Pod tą ogólną frazą kryje się kilka receptur na nieudaną randkę. Odbieranie telefonów, smsów i odpisywanie, a czasem wręcz trzymanie aparatu przy talerzu jest niewybaczalne i należy do najgorszych przejawów braku savoir-vivre. Jeśli spodziewasz się ważnej informacji, np. o tym czy dostałaś pracę, powiedz o tym partnerowi na samym początku randki, wtedy na pewno zrozumie, że sytuacja jest wyjątkowa. Nie znaczy to jednak, że masz opisywać koleżance albo na social media co robisz.

Używki

Wśród najczęściej wspominanych przez mężczyzn rzeczy, jakich kobieta nie powinna robić na pierwszej randce jest palenie papierosów i nadmierne picie alkoholu. Palenie jest absolutnie wykluczone jeśli twój partner jest niepalący, tym bardziej jeśli oczekujesz pocałunku pod koniec randki. Alkohol natomiast może dziwnie wpłynąć na twoje zachowanie, nawet jeśli uważasz, że doskonale siebie znasz. Odrobina wina do posiłku jest jak najbardziej na miejscu, ale jeśli chcesz mieć pewność, że się nie wygłupisz, zrezygnuj z nadmiernego jego spożycia.

Bywa też tak, że na pierwszej randce wszystko może pójść źle, a i tak skończy się happy endem. Gafy zdarzają się każdemu, a kobieta to też człowiek więc może je popełniać. Jeśli mężczyźnie nie będzie to przeszkadzało, to znaczy, że warto w to wejść. Kto wie, może sam zaproponuje pierwszego wspólnego papierosa?

Autor: Beata Uzarska – Juszkiewicz

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *