Strona Główna » Blogostrefa » Prezenty na święta : pomyśl o nich teraz

Prezenty na święta : pomyśl o nich teraz

Do świąt zimowych mamy jeszcze trzy miesiące. Nie warto jednak zostawiać przygotowań na ostatnią chwilę. Inaczej w natłoku obowiązków stracisz zapał do uroczystości. W planowaniu obowiązków około świątecznych bardzo pomaga odpowiedni harmonogram. Dzięki niemu równomiernie rozłożysz w czasie przygotowywania, niczego nie zapomnisz zrobić ani kupić (zadbasz m.in o prezenty na święta ) a przy tym nie zamęczysz się tak jakbyś robiła to wszystko w ciągu jednego tygodnia. Weź zatem kalendarz i czerwonym kółkiem zaznacz daty, do których musisz wykonać poszczególne zadania.

Parę miesięcy przed świętami

 Październik i listopad – to najlepszy okres na kupowanie prezentów bożonarodzeniowych. W galeriach handlowych jest wówczas duży wybór artykułów, niektóre z nich mają już promocyjne ceny. Unikniesz natomiast tłumów i w spokoju wybierzesz prezent dla bliskiej osoby.

Idealny prezent dla mężczyzny odzwierciedla jego osobowość i zainteresowania. Fotograf ucieszy się z nowego sprzętu albo kursów doszkalających, biegacz – z artykułów lub gadżetów sportowych, artystycznej duszy spodoba się nauka rysowania.

Prezent dla kobiety wybrać jest łatwiej niż dla mężczyzny. Mama, siostra czy przyjaciółka ucieszą się z kosmetyków, kuponu do SPA, biletów na koncert czy do teatru. Ostatnio są również popularne wejściówki na degustację win albo profesjonalną sesję zdjęciową. Niektóre z tych pomysłów, a także inne fajne prezenty można znaleźć na katalogmarzen.pl.

Pozostaje jeszcze znaleźć prezenty świąteczne dla dziecka. I nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale również na 6 grudnia. Co na Mikołaja masz kupić dziecku? Jakiś drobiazg, który w nocy zostanie schowany pod poduchą.

 

Dwa tygodnie przed świętami

 Gdy Mikołajki masz już za sobą, musisz zająć się świątecznym menu. Rozpisz na kartce dania, które Twoja rodzina planuje przyrządzić, a następnie ułóż listę produktów do kupienia. Warto zrobić dwie takie listy – zakupów na teraz (np. składniki ciast, konserwy czy mrożonki) i na potem (jak owoce, świeże warzywa).

Jeśli dekoracje świąteczne w Twojej rodzinie robi się własnoręcznie, to dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, to najlepszy czas na zabranie się za hand made’y.

 

Tydzień przed świętami

W tym okresie najwięcej czasu pochłonie Ci pichcenie. Musisz nastawić bigos i ciasto na piernik, ulepić pierogi, znaleźć karpia, ugotować kompot z suszu. Tydzień przed Bożym Narodzeniem zaczyna się również porządkowanie domu. Porządków świątecznych nie zrobi się szybko, dlatego warto rozplanować sprzątanie tak, by na każde pomieszczenie w domu poświęcić dwa – trzy dni. Koniecznie zaproś do pomocy domowników!

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 2 komentarze

  1. BillieJean napisał(a):

    mój mężczyzna to podróżnik survivalowiec- dziewczyny- jak prezenty to najlepiej związane z pasją, ja mam szczęście, bo mój mężczyzna ma akurat bardzo konkretne hobby. Ja akurat w prezenty związane z survivalem się zaopatruję w cqb, bo fajne promocje można trafić i jest w czym wybierać, więc mój P. zawsze jakiś nowy męski gadżet dostaje 🙂 na święta nie muszę więc się zastanawiać czy krawat, czy koszulę, czy może jakiś sprzęt elektroniczny, bo to Go szczególnie nie kręci

  2. KassiaF napisał(a):

    Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie lekko ale trzeba sie wziac za siebie. Szukalam duzo w internecie i mam juz dobry sposob na odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *