Strona Główna » Dom i Rodzina » Wakacje z dzieckiem – gdzie pojechać?

Wakacje z dzieckiem – gdzie pojechać?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To czas, który spędzamy razem z rodziną. Zdarza się, że jest to też dla rodziców wielka próba – głównie cierpliwości, ale nawet jadąc na wakacje z dzieckiem, można naprawdę wypocząć, trzeba tylko wybrać odpowiednie miejsce. Gdzie możemy pojechać?

Może nad morze?

To zawsze dobra opcja na wakacje z dziećmi. Możemy spacerować całymi dniami brzegiem morza albo wygrzewać się na słońcu przy okazji tworząc niepowtarzalne, piaskowe budowle. Możecie mieć pewność, że w tej sytuacji będzie i wilk syty, i owca cała. Nie wszystkie kurorty nadmorskie nadają się ejdnak na wypoczynek z dziećmi. Jeżeli marzycie o ciszy i spokoju, wybierajcie miejscówki mniej popularne, dzięki czemu na plażdy znajdziecie kawałek wolnego miejsca dla siebie. Jeżeli wybierzecie się w jakieś bardzo popularne miejsce, to będziecie musieli koczować na plaży juz przy okazji wschodu słońca, w innym wypadku nie będziecie w stanie rozstawić parawanu. Wystarczy zabrać tylko trochę plastiskowych zabawek, i dziecko ma zapewnioną zabawę na cały dzień. Nie zapomnijcie o konewce, i o dmuchanej wanience  – łatwo ją przetransportować a po nadmuchaniu pełni funkcję zbiornika wodnego. Woda w morzu nie jest zbyt ciepła, zwłaszcza a pierwszych tytygodniach lata, dlatego opcja wanienki tymbardziej wydaje się być całkiem interesująca. Trzeba też pamiętać o plażowym namiocie, który ochroni dziecko przez największym słońce, i o kosmetykach z filtrami. Gdzie jeszcze można pojechać na wakacje z dzieckiem?

A co z górami?

Jeżeli Wasze dzieci uwielbiają wędrówki to góry będą dla Was idealnym, wakacyjnym kierunkiem. Jeśli jednak są małymi leniuszkami, lepiej zdecydować się na inną formę wypoczynku. W górach jest co robić, ale główną atrakcją są przede wszystkim spacery górskimi szlakami. A czasami trudno jest pokonać jakąś trasę – wówczas przydać się może wózek, jednak trzeba mieć nie mało siły, żeby go upchnąć pod górę zatem jeżeli nie masz pewności, że Twoje dziecko będzie zadowolone z takiej atrakcji, lepiej nie rezerwuj miejscówki na wakacje.

Są jeszce Mazury

Całe mnósto jezior i lasów. Przepiękne widoki, cisza, spokój, śpiewające ptaki. Można bawić się godzinami w podchody i konteplować w ciszy rozkoszując się zapachem leśnego mchu. Ale jak na Mazury, to najfajniej pod namiotem, albo w przyczepie. A to znów opcja dla trochę starszych Łobuziaków.

Te trzy kierunki to najpopularniejsze miejscówki na wyjazdy z dziećmi ale jeżeli nie macie warunków finansowych albo cierpliwości, by wybrać się z dzieckiem w długą podróż, możesz zorganizować mu wiele atrakcji nawet w swoim mieście lub na wsi. Wystarczy tylko trochę dobrych pomysłów i chęci. Wakacje w domu też mogą być udane.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Komentarze 2 komentarze

  1. Malwich napisał(a):

    My z rodziną uwielbiamy morze. Zawsze planujemy sobie wszystko odpowiednio wcześniej, tak żeby każdy był zadowolony z wyjazdu. W tym roku jedziemy do Sopotu, już nawet zarezerwowałam nam apartament na bookaparcie.

  2. Ania napisał(a):

    Ja polecam morze. Dzieci mają zawsze dużo frajdy bawiąc się w piasku. Ostatnio byliśmy na Fuerteventurze i bardzo polecam tą wyspę. Niewielka, piaszczyste plaże, spokojne ośrodki hotelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *