Strona Główna » Dom i Rodzina » Warsztaty teatralne dla dzieci – dlaczego warto je wybrać?

Warsztaty teatralne dla dzieci – dlaczego warto je wybrać?

Coraz więcej rodziców kładzie nacisk na wszechstronny rozwój swoich dzieci. Stąd też wynika tak duża popularność różnego rodzaju zajęć dodatkowych, w tym basenu, baletu, rytmiki czy też zajęć plastycznych. Wśród nich znajdują się także zajęcia poświęcone teatrowi – najczęściej w formie warsztatów teatralnych. To właśnie one są ciekawym wyborem, ponieważ nie tylko zapewniają mnóstwo zabawy swoim małym uczestnikom, ale również niosą ze sobą wiele innych korzyści zarówno pod kątem kształtowania wyobraźni i charakteru dziecka, jak i jego sprawności fizycznej i wiedzy.

Warsztaty teatralne dla dzieci organizowane są obecnie w wielu miastach i miejscowościach w Polsce. Można znaleźć oferty w internecie – głównie są one dostępne w teatrach dla dzieci, na przykład w Warszawie w popularnym Teatrze Małego Widza, jak i również korzystać można z nich w ośrodkach kultury czy też w innych instytucjach.

Zajęcia adresowane są w szczególności do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, gdy chodzi o zabawę i naukę połączone w jedno. Dla starszych dzieci i młodzieży organizowane są już zajęcia teatralne skoncentrowane w dużej mierze na aktorstwie – mogą być wspaniałym wprowadzeniem w świat teatru i być może rozpoczęciem przyszłościowej kariery.

Programy warsztatów są naprawdę zróżnicowane – często polegają one zwykle na odgrywaniu scenek, ale również aktywizują inwencję twórczą dzieci i nakłaniają do kreatywnego myślenia. Pozwalają także na wzbogacenie wiedzy dziecka o teatrze, o nowe słownictwo, poznanie różnych form ekspresji, co pomaga także w mówieniu o własnych problemach, wyrażaniu emocji oraz potrzeb. W programie znajdują się również ćwiczenia ruchowe, oddechowe, dykcji, dlatego też warsztaty niosą ze sobą różnorodne korzyści dla najmłodszych.

Wobec tego warsztaty teatralne dla dzieci to naprawdę atrakcyjny pomysł – warto sprawdzić oferty, aby znaleźć dla dziecka coś interesującego, dopasowanego do jego wieku oraz zainteresowań. To świetna propozycja zarówno dla kilkulatków, jak i dla nastolatków!

Aktualny repertuar: http://www.teatrmalegowidza.pl/pl/repertuar

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *