Strona Główna » Dom i Rodzina » Co do picia dla niemowlaka i małego dziecka?

Co do picia dla niemowlaka i małego dziecka?

Zastanawiasz się co dawać dziecku do picia? Odpowiednia ilość napojów jest bardzo istotnym elementem diety dziecka, niezbędnym do jego prawidłowego rozwoju. Niestety wielu rodziców, skuszonych kolorowymi i bajecznymi etykietami napojów dla dzieci, podaje dzieciom soczki, które wcale nie są dla nich odpowiednie. Jaka jest odpowiednia herbata dla dzieci? Co do picia dla niemowlaka i małego dziecka?

Dopajanie niemowlaka

Mniej więcej do szóstego miesiąca życia, dopajanie niemowlęcia nie jest konieczne. Może się jednak zdarzyć, że z powodu choroby lub doskwierających upałów, zapotrzebowanie dziecka na płyny wzrośnie. Co do picia dla niemowlaka? Najlepszym wyjściem zawsze jest woda, o niskiej zawartości minerałów, przegotowana, koniecznie z odpowiednim atestem i adnotacją, iż jest odpowiednia również dla niemowląt.

Gdy dziecko nie chce pić wody

Zdarza się niestety, że dziecko zaczyna odmawiać picia wody. Nic dziwnego, gdy jego dieta zaczyna być rozszerzana, maluch poznaje nowe smaki i sama woda niekoniecznie trafia w jego gusta. W takim przypadku możemy spróbować urozmaicać podawane mu napoje np. podając herbatkę ziołową dla niemowląt np. koperkowej. Pamiętajmy jednak, że urozmaicenie płynów nie oznacza rezygnacji z podawania wody, która jest najlepsza do gaszenia pragnienia.

Starszemu maluchowi możemy zaproponować świeże soki warzywne i owocowe lub owocowe herbatki. Uwaga! Zdecydowana większość kupnych soków i herbatek, jest dosładzana, zawiera też dużo niepotrzebnych dodatków, jak barwniki czy konserwanty. Zwracajmy uwagę na skład, nawet jeśli na opakowaniu napisano „dla dzieci”.

co dawać dziecku do picia

Świetnym przykładem herbatki odpowiedniej dla dzieci są herbatki TEA FOR KIDS. W składzie nie znajdziemy żadnych dodatków, a herbatka, zaparzona z doskonałej jakości suszu jest słodziutka sama w sobie, dzięki czemu prawie nie wymaga dosładzania. Pozwala dziecku zapoznać się z naturalnym, owocowym smakiem, dzięki temu dziecko, nie będzie usilnie domagało się sztucznego dosładzania w przyszłości, a to nieopisana korzyść dla jego zdrowia.

co do picia dla niemowlaka

Tea for kids to idealna herbata dla dzieci, zarówno na przeziębienie, jak i na co dzień. Wyśmienicie smakuje też w czasie upałów, ostudzona, podawana jako chłodny napój. Już malutka łyżeczka wystarczy do zaparzenia smacznej herbatki dzięki czemu opakowanie jest wyjątkowo wydajne.

co do picia dla niemowlaka

Co ciekawe, w tej herbatce nic się nie marnuje, starsze maluchy po wypiciu herbatki z przyjemnością zajadają się owocowym suszem. (I rodzice też!)

co dawać dziecku do picia

To co podajemy dziecku do picia, ma naprawdę ogromne znaczenie dla jego zdrowia, zarówno teraz jak i w przyszłości. Pamiętajmy też, że już teraz, na etapie niemowlęcym, kształtujemy u dziecka nawyki żywieniowe. Serwując dziecku barwione, dosładzane soczki i herbatki, musimy liczyć się z tym, że dziecko może szybko uzależnić się od cukru i przypłacić to licznymi chorobami oraz otyłością. Z rozwagą wybierajmy najlepsze produkty dla naszych dzieci i ZAWSZE dokładnie czytajmy etykiety.

 

Herbatka dla dzieci do kupienia w TEA FOR KIDS.

 

 

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *