Strona Główna » Pieniądze » Biznes bez inwestycji – czy to możliwe?

Biznes bez inwestycji – czy to możliwe?

Każdy marzy o własnym biznesie. Zwłaszcza w momentach, gdy widzi sukcesy, które odnosi konkurencja. Wystarczy trafić w niszę, by nawet bez budżetu, lub z naprawdę niskim budżetem można było rozwinąć swój własny interes na taką skalę, by godnie żyć, odłożyć, i zatrudnić nie małą ilość pracowników do pomocy. Czy biznes bez inwestycji jest w ogóle możliwy? Czy można zacząć zarabiać ot tak, z marszu? Czy bez wkładu finansowego da się osiągnąć cokolwiek? Mamy dziś dla ciebie całą listę pomysłów, które możesz wdrożyć w życie praktycznie bezbudżetowo, a w wielu przypadkach również bez udziału żadnych pieniędzy. Sprawdź koniecznie jak zarabiać, bez inwestowania.

Biznes bez inwestycji?

To możliwe. Bo co, jeśli nie masz żadnych oszczędności, ani też nie masz od kogo (lub zwyczajnie nie chcesz) pożyczyć pieniędzy? Oczywiście możesz pomyśleć o tym, by jakoś je zdobyć (podsuwamy kilka pomysłów)

  • zrób wyprzedaż. Na pewno zgromadziłaś w domu mnóstwo rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz, a które mogą być atrakcyjne, i naprawdę przydatne dla kogoś innego. Zrób porządki – przynajmniej będzie okazja, i odłóż wszystko to, co chciałabyś sprzedać. A później wystaw na internetowych aukcjach, lub pokaż potencjalnym klientom podczas wyprzedaży garażowej
  • ograniczaj wydatki i odkładaj. Choć to wcale nie takie proste, bo skoro do tej pory nie udało się odłożyć ani grosika, to pewnie jest jakiś powód zaistniałej sytuacji. Możesz jednak choćby spróbować zacisnąć pasa.
  • znajdź drugi etat- jednak to propozycja dość hardcorowa. Możesz nie mieć na to czasu, albo możliwości  – przecież bywa różnie. Dlatego lepiej skup się na tym, co możesz robić, bez większych inwestycji.

Jak zacząć, bez pieniędzy?

Możliwości jest tak dużo, że pewnie będziesz tym zaskoczony. Ale najprostszą jest chyba sprzedaż w internecie, bez towaru pod ręką. Jak to działa?

Otóż szukasz swojej niszy. Najlepiej, żeby to były produkty nie tanie, które sprzedadzą się w dosłownie kilku, czy kilkunastu sztukach miesięcznie. Powiedzmy, że będzie to wanna. Ciekawa, inna od wszystkich, taka, którą ciężko znaleźć nawet na allegro. Ty ją tam wystawisz. Zrobisz piękną graficznie aukcję, opis, który zachwyci potencjalnego kupca, i sprzedasz tą wannę, chociaż wcale nie będziesz jej miał pod ręką. Gdy otrzymasz pieniądze, pojedziesz po nią do producenta, lub złożysz u niego zamówienie na wysyłkę. Oczywiście zostawisz sobie swoją marżę. Tym sposobem, zdobędziesz pieniądze na inwestycję, lub zwyczajnie zarobisz sobie – choćby  na życie. Bez żadnej inwestycji, bez odłożonych pieniędzy, z marszu.

Świetna jest również opcja biznesu typowo franczyzowego. Które biznesy są najbardziej opłacalne? Na pewno szkoły językowe. I jeśli tylko dobrze znasz się na marketingu, to do twojej szkoły przyjdzie tyle chętnych do nauki, że trudno będzie znaleźć dla nich termin. Ale fajnym biznesem, nie wymagającym inwestycji a dodatkowo dającym możliwość wykonywania zajęcia w domu jest na przykład robienie tłumaczeń. Przy średnich wiatrach, za tysiąc znaków tekstu, przetłumaczonego z polskiego na angielski, możesz zażyczyć sobie nawet 30 zł. Całkiem sporo, prawda? Biorąc pod uwagę, że 1000 znaków, to zaledwie kilka linijek. Jeśli zdobędziesz zlecenia, które umożliwią tobie tłumaczenie strony maszynopisu dziennie, będziesz miała całkiem niezłą dniówkę, poświęcając na jej zarobienie naprawdę niewiele czasu.

Tak samo zarobisz na tekstach -wiele marek szuka osób, które wypełnią im treścią stronę branżową, czasami również bloga firmowego – to naprawdę sporo daje w przypadku pozycjonowania. Takiego zajęcia, najlepiej szukać bezpośrednio u  źródła, zatem u firm, które mają już swoje strony i zależy im na tym, żeby je rozwijać.

Warto też, otworzyć internetowe biuro podróży. Jak się okazuje, nawet 90 procent wycieczek biura podróży sprzedają właśnie drogą internetową. Warto więc wejść w układ z takim biurem, dla którego zrobimy fajne zaplecze, a przy okazji będziemy sprzedawać wycieczki, dzięki czemu będziemy otrzymywać prowizję od każdej transakcji, jednocześnie nie wydając na biznes ani grosza.

A może centrum szkoleniowe? Najbardziej tajemną wiedzą, jaką chciałby posiąść dosłownie każdy, jest info na temat tego jak zarabiać pieniądze. Jeżeli jesteś mistrzem od marketingu – nie tylko internetowego, to pomyśl o stworzeniu własnych kursów, nie tylko internetowych. Kursy i szkolenia sprzedają się dobrze, a tak naprawdę to jedyne co musisz w nie zainwestować, to twój czas, oraz wiedza.

Fajnym pomysłem na biznes, są też usługi różnego rodzaju. Tutaj też nie musisz inwestować. Załóżmy, ze chcesz prasować koszule, taką pracę możesz wykonywać początkowo nawet we własnym domu, i dopiero po jakimś czasie – gdy się rozwiniesz i zdobędziesz stałych klientów- wynająć lokal.

Możesz także zaoferować domowe wypieki – każdy lubi zjeść coś słodkiego w weekend, do niedzielnej kawki czy herbatki z rodziną. Ale nie każdy ma umiejętności, czy czas, żeby coś upiec samodzielnie, a wypieki ze sklepu nigdy nie są takie, jak te domowe. Warto więc zrobić zdjęcia swoich ciast, wrzucić je na portale ogłoszeniowe, i pozwolić, by potencjalni klienci po prostu się zgłosili.

Biznes bez inwestycji naprawdę istnieje. O ile przyjąć, że mówimy wyłącznie o inwestycji pieniędzy. Jeśli mamy na myśli także czas, i umiejętności, to niestety zawsze trzeba będzie je poświęcić. Ale jest to inwestycja, która zwraca się naprawdę szybko!

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *