Strona Główna » Blogostrefa » Gdzie pojechać? Majówka czas start!

Gdzie pojechać? Majówka czas start!

Maj w pełni. Gdzie pojechać, aby w tym roku spędzić majówkę inaczej niż w poprzednim? Oto kilka propozycji miejsc, w których majówka  będzie udana.

  1. Agroturystyka – czar natury

Od kilku lat prężnie funkcjonują agroturystyki. Zyskała one wielu zwolenników. Zainteresowaniem cieszą się każdego roku coraz bardziej. Dlaczego? To idealne miejsce na odpoczynek, aktywne leniuchowanie, a wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody. Natura, rozrywka i ciekawe atrakcje – to na pewno znajdziemy na wybranej przez nas agroturystyce. Jest ona idealnym miejscem dla całej rodziny, a także na wypad w gronie znajomych. A jeśli do tego wszystkiego uda się nam kupić w pobliskiej wiosce mleko prosto od krowy lub świeżo wyrobiony twaróg, doznamy podniebnej uczty. Każda agroturystyka oferuje inne atrakcje. Znajdziemy tam możliwość skorzystania z jazdy konnej, wędkarstwa, sauny, kortów tenisowych, grilla, basenu, wypraw rowerowych, przejażdżek terenowymi samochodami, a nawet obcowania ze zwierzętami w mini Zoo.

 

  1. Holandia i festiwal tulipanów

Gdzie pojechać na majówkę za granicę? Warto wybrać Holandię z festiwalem kwiatowym. I tak oto na początek warto wybrać się 20 kilometrów od Amsterdamu do przepięknego Ogrodu Keukenhof. To urokliwe miejsce jest otwarte tylko przez dwa miesiące w roku. Możemy tam podziwiać 7 milionów tulipanów oraz innych niespotykanych odmian kwiatowych. Ta jedna                 z największych atrakcji Holandii przyciąga miliony turystów. Nigdzie nie spotkamy czegoś tak fantastycznego – 32 hektary różnych odmian tulipanów  w jednym miejscu! Warto też odwiedzić Amsterdam. Gdzie czeka na nas 90 wysp połączonych tysiącem mostów. To właśnie tam kupimy cebulki tulipanów ze słynnego targu kwiatowego. Odwiedzimy wiele sklepów, które specjalizują się  w produkcji serów. Te niepowtarzalne smaki poznamy tylko tam! Zwiedzimy Plac Dam z Pałacem Królewskim, Muzeum Tussaud. Przekonamy się jak to jest z legendarną dzielnicą czerwonych latarni i podróżowaniem holenderskim rowerem. Zabawa, otwartość mieszkańców, moc atrakcji. Tak wygląda majowy czas w Holandii.

  1. Wrocław – atrakcje koncertowe

Warto połączyć zwiedzanie z udanymi inventami muzycznymi. We Wrocławiu będzie co posłuchać i co zobaczyć. Majówka wrocławska to koncerty plenerowe, które trwają dwa dni. Posłuchamy takich gwiazd jak: Kult, Hey, Pidżama Porno, Mela Kotulek, Coma i wielu innych. Prócz koncertowania miasto ma wiele atrakcji. Piesze wycieczki i poszukiwanie ukrytych w całym mieście krasnali. Piękne widoki, most zakochanych z kłódkami, staromiejski rynek oraz podziwianie Panoramy Racławickiej. Majówka we Wrocławiu to dobry czas kunsztu muzycznego w przepięknym pejzażu miejsc wartych zobaczenia.

 

  1. Dania i Legoland

Gdzie pojechać z całą rodziną na majowy weekend? Nic nie cieszy dzieci tak jak klocki Lego. A jeśli mowa o klockach to można je zobaczyć w innej formie niż te do zabawy. Dania posiada największy park na świecie, a jest nim Legoland. Fenomenem tego miejsca jest fakt, że wszystko jest w nim z klocków Lego! Obserwowany z góry po prostu przypomina kolorowe miasteczko. Legoland to miejsce, które zachwyci nie tylko dzieci, ale również rodziców. Krainy tematyczne; możliwość noclegu w Hotelu Legoland; Traffic School – atrakcja dla najmłodszych, którzy mogą nauczyć się podstawowych reguł jazdy autem; Lego Safari; a także „Dark Ride” – całą rodziną można wziąć udział w atrakcji, która polega na przejeździe jeepem i strzelaniem do celu. Prócz Legolandu warto od razu zobaczyć Danię – najmniejsze z państw nordyckich. A tam czekają na nas Ogrody Tivoli – par rozrywki, słynny posąg Małej Syrenki, dawny Zamek Królewski, ciekawe kopenhadzkie Zoo.

 

  1. Wypad do SPA

W majowy wypad może warto zadbać o siebie i bliskich? Gdzie pojechać, aby się zrelaksować? Do SPA można wybrać się z przyjaciółką, mężczyzną lub całą rodziną. Zmęczeni codzienną rutyną, zasłużyliśmy na chwile relaksu. A co znajdziemy w SPA? Baseny, sauny, jacuzzi, hydromasaże, zabiegi dla ciała  i duszy. Warto wybrać SPA w miejscu o dogodnym położeniu geograficznym. Przy sprzyjającej przyrodzie czekają na nas nie tylko zabiegi. To również czas na: rafting, przejażdżki, korzystanie z parków linowych, spływów, jazd konnych, żeglowania, jazdy na rowerze. Zadbani, wypoczęci i dopieszczeni to całkiem niezła wizja wykorzystania majowego weekendu.

 

  1. Domowa majówka

Majówka w domu też może być atrakcyjna. Odpoczynek z ulubioną książką, a może maraton filmowy w kinie lub w zaciszu domowym. Leniuchowanie w łóżku, gry planszowe z całą rodziną i spacer na świeżym powietrzu. Obowiązkowo zorganizuj imprezę przy grillu lub ognisku. W końcu majówka to czas na grillowe przyjemności. Możesz odwiedzić znajomych, których dawno nie widziałeś. Pomysłów wiele, a w zaciszu własnego domu atrakcji na pewno nie zabraknie.

Nie ważne, gdzie z kim i jaka będzie pogoda. Nie ważne za ile, z iloma atrakcjami i w jakich miejscach. Majówka to czas relaksu, przyjemności. Więc pamiętaj, żeby zaopatrzyć się po prostu w uśmiech, radość i optymizm.

Autor: Agata Krawczyk

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *