Strona Główna » Dom i Rodzina » Dom » Jak stylowo ogrzać wnętrze domu?

Jak stylowo ogrzać wnętrze domu?

Popularne powiedzenie mówi, że mój dom jest moją twierdzą. To znaczy, że kojarzy się z bezpieczeństwem i ciepłem. Siedząca przy kominku, piecu kaflowym lub kozie rodzina, babcia opowiadająca wnukom bajki i mruczący kot, który grzeje się w cieple ognia – to sielski obrazek, na myśl o którym każdy uśmiecha się do najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Nowoczesne kominki, stylowy piec kaflowy czy też piece wolnostojące, czyli kozy, sprawią, że każdy dom nabierze przytulności.

Trzaskający ogień

Instalując kominek w domu łatwo odtworzysz te ciele wspomnienia we własnych czterech ścianach. Nowoczesne kominki,, sprawią, że każdy dom nabierze przytulności. W zimowe mroźne wieczory przyjemnie będzie zasiąść całej rodzinie przy takim naturalnym źródle ciepła. Kominek w domu może wyglądać jak niepowtarzalne dzieło sztuki z otwartym lub zamkniętym paleniskiem. Jego wygląd zależy od twojej pomysłowości i  aranżacji domu. Może być nowoczesny, klasyczny lub staroświecki. Na pewno stanie się miejscem, przy którym co wieczór zbierać się będą wszyscy domownicy.

Za piecem

Zamiast kominka, możesz również zbudować piec kaflowy wykonany z pięknie zaprojektowanych kafli. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu służył on jedynie do ogrzewania pomieszczeń. Dziś w dobie centralnego ogrzewania budynków, pełni przede wszystkim rolę dekoracyjną. Łączy w sobie nowoczesną technologię, ale także tradycyjną budowę wiążącą się z rzemieślniczą pracą zdunów. Takie piece zbudowane są z trzech elementów, a ich wykończenie stanowią właśnie dekoracyjne ceramiczne kafle, które nie kumulują ciepła, ale doskonale je przewodzą. Piec kaflowy jest elementem dekoracji wnętrza, a przy tym tanim w eksploatacji źródłem ciepła w domu.

Przyszła koza do domu

Piece wolnostojące, czyli tak zwane kozy stały się w ostatnich latach bardzo modne i powróciły znowu do łask. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim jako element dekoracyjny domu lub mieszkania. Na rynku wybór spośród wielu modeli jest bardzo duży i łatwo dopasować ją do każdego wnętrza. Koza może z powodzeniem zastąpić kominek lub piec kaflowy. Jest to zamknięte palenisko zbudowane z żeliwnych lub metalowych elementów. Są od nich dużo lżejsze, zajmują mniej miejsca, a możliwość ustawienia ich w dowolnym miejscu pomieszczenia jest o wiele większa. Jest łatwa w instalacji, a jedynym warunkiem jest podłączenie jej do własnego komina odprowadzającego sadze na zewnątrz budynku.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *