Strona Główna » Blogostrefa » Jak tworzyć dobre treści seo?

Jak tworzyć dobre treści seo?

Dużo się mówi w różnych źródłach o optymalizacji i pozycjonowaniu, ale często są to pojęcia ogólne. Nikt nie tłumaczy wprost, łatwym językiem, jak powinno się tworzyć treści seo, by faktycznie były lubiane przez wyszukiwarki. Ani z jakich narzędzi korzystać, żeby dowiedzieć się które z naszych branżowych fraz tak naprawdę powinniśmy wykorzystać przy optymalizacji treści. Nieważne czy jesteś blogerem, czy przedsiębiorcą, który marzy o sprzedaży własnych produktów na szeroką skalę. Odpowiednia optymalizacja treści to klucz do sukcesu. A jak tworzyć dobre treści seo? Zaraz się o tym dowiesz!

Google stawia na unikalność

Nie musisz być dobry we wszystkim. Nawet, jeśli chcesz odpowiedzieć swoim czytelnikom o czymś, na temat czego nie wiesz zbyt dużo, możesz to zrobić. ZAWSZE. Przeczytaj wcześniej inne wpisy blogowe, podszkol się, i stwórz własną treść, na podstawie innych ale jednocześnie nigdy, PRZENIGDY nikogo nie kopiuj. Każdy tekst musi być w stu procentach unikalny, i choć byś miał użyć dziesiątek synonimów w jedyny, zasadny sposób przedstawić treść, na której ci zależy, to zrób to. Google to doceni.

Kiedy wybierasz frazy pamiętaj również o tym, by fraza główna (taka sama) przypadała tylko na jeden tekst na danej stronie. Jeśli któraś z nich jest dla ciebie bardzo istotna, możesz ją wplątać zawsze jako frazę poboczną.

Ważny jest tytuł

Bo – po pierwsze- to widać w wyszukiwarce. Dlatego powinien zawierać frazę główną. A  po drugie, chwytliwy tytuł zachęci do zajrzenia na stronę, i przeczytania dane treści. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością znaków. Tytuł, może ich mieć max 70. Wykorzystaj tą liczbę znaków najmądrzej jak się da. I  nie wrzucaj już głównej frazy do opisu.Niech to będzie miejsce na skrót treści, oraz frazy poboczne.

Adres url też jest istotny

I może o tym nie wiesz, ale masz możliwość jego zmiany w edycji treści. Koniecznie to zrób i zadbaj o to, by w adresie znalazła się wybrana przez ciebie fraza główna. To również ma wpływ na pozycję danego tekstu w wyszukiwarce.

A jak z częstotliwością powtarzania fraz? Ta główna, najważniejsza, koniecznie powinna znaleźć się przede wszystkim w tytule treści, i we wstępie. A następnie również ze dwa razy w nagłówkach. I to absolutnie wystarczy.

Treści seo – podział tekstu

Rzecz niezwykle ważna, o której dość często się zapomina. Dobry tekst seo to nie tylko te wszystkie frazy i dbanie o to, żeby pojawiły się w tekście odpowiednią ilość razy. To również dobra budowa tego tekstu.

Google, traktuje tytuł jak pierwszy nagłówek. To też wstęp (ten idealny, ma około 100 słów) powinien być dłuższym akapitem. W kolejnej części tekstu wrzucamy drugi nagłówek. A podsumowanie, traktujemy trzecim nagłówkiem.

Oczywiście treść będzie dla google bardziej sympatyczna, jeśli wzbogacimy ją jakoś dodatkowo. Czyli na przykład dorzucimy myślniki, wypunktowania, a także grafiki czy zdjęcia. I tu równie istotna kwestia, mająca związek z pozycjonowaniem. Nasz główny obrazek, powinien być otagowany naszą główną frazą.

Reszta rysunków czy zdjęć, do umieszczenia w treści,  może być tagowana frazami pobocznymi. Pamiętaj, że ludzie często wyszukują w google za pomocą obrazów. I w ten sposób również można trafić na twój tekst, a grafikami wciąż jest łatwiej się przebić.

Linki wewnętrzne i zewnętrzne

Koniecznie, w każdym swoim tekście, linkuj do innych swoich tekstów. To fajny sposób na to, żeby użytkownik został na twojej stronie trochę dłużej – zaciekawiony tym, co kryje się pod danym linkiem, będzie podążał od tekstu do tekstu – oraz na to, by zmniejszyć jednocześnie współczynnik odrzuceń. Wysoki, nie wygląda dobrze  w statystykach. Choć tak naprawdę osoba, która trafia na twoja stronę i nie przechodzi do innego tekstu ale czyta ten, na który trafiła od deski do deski, jest wartościowym użytkownikiem.

Co jest w tym wszystkim najważniejsze?

Jeśli prowadzisz bloga, czy też produkujesz masowo opisy na strony internetowe dla poszczególnych produktów to musisz przede wszystkim pamiętać o tym, żeby seo nie stanowiło podstawy, która spędza ci sen z powiek. Masz pisać przede wszystkim dla ludzi. Twoje treści mają być chwytliwe i przystępne, a frazami zajmiesz się w drugiej kolejności. Trzymaj się tematu, który sobie obrałeś a zauważysz, że popularne frazy z nim związane i tak się w tym tekście pojawią, i to w naturalny sposób. Także myśl najpierw o swojej publiczności, dopiero później o seo.

A może ktoś zrobi to za ciebie?

Jest wiele agencji,  a także freelancerów, którzy za często dość symboliczną opłatą mogą odwalić za ciebie czarną robotę. Zoptymalizują twoją treść, i jeszcze podlinkują konkretne teksty gdzie trzeba, tym samym nawołując ruch na twojego bloga. Jeżeli masz budżet na takie działania, a na samą myśl o seo masz ciarki na skórze, zainwestuj w profesjonalne działania. Wtedy będziesz mógł swobodnie myśleć tylko o czytelnikach.

Obserwuj statystyki, działaj regularnie, wchodź w interakcje ze swoimi czytelnikami. Rozwijaj profile w mediach społecznościowych i daj się poznać. Pojawiaj się tu i ówdzie. I bądź cierpliwy. Popularność przyjdzie  z czasem.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *