Strona Główna » Blogostrefa » Blogerzy » Najlepsze blogi, które mogą Cię zainspirować

Najlepsze blogi, które mogą Cię zainspirować

Nie da się ukryć, że to najlepsze lata Influancerów. Internetowi twórcy podbijają wirtualny świat wszystkimi kanałami. Portale odchodzą powoli w niepamięć, i choć ludzie dalej szukają na nich opinii czy rad, to tak naprawdę dużo bardziej ufają opiniotwórczym, i wpływowym blogerom. A tych nie brakuje. Mnożą się jak grzyby po deszczu, i można wśród nich znaleźć takich naprawdę ciekawych w dosłownie każdej kategorii. Najlepsze blogi przyciągają miesięcznie kilkaset tysięcy czytelników. Takich, którzy czekają na nowy wpis, bo chcą się zainspirować. Liznąć trochę nowej wiedzy, albo podebrać odrobinę pozytywnej energii. Ci lubiani, są zawsze uśmiechnięci, i służą radą, nawet dla konkurencji. Wciąż jest ich wielu, choć większość z nich zaczyna nosić głowę wysoko wtedy, gdy ich działalność internetowa przynosi już konkretnie pieniądze. Na które blogi naprawdę warto zaglądać?

Biznesowe info

Wprawdzie nazwa bloga zmieniła się już na tosieoplaca.pl, ale biznesowego info tam nie zabraknie. Jego autorka, Agnieszka Skupieńska, to prawdziwe guru, jeśli chodzi o tematykę pracy w domu. Od wielu lat tworzy internetową społeczność, najpierw za pomocą najpopularniejszego w Polsce bloga o drinkach, później też dzięki blogowi biznesowemu, który przyciąga ogromną ilość osób rządnych wiedzy, i chcących wymieniać się doświadczeniami.

Dla osób, które od dawna żyją z pracy przez internet i nie muszą wychylać się z domu by zarabiać konkretne, realne pieniądze, może wydawać się dziwne to, że inni ludzie nie znają takich metod zarobkowych. Że nie ufają im, że nie mają pojęcia, w którą stronę pójść. Agnieszka to wykorzystała, i teraz jej główną metodą na zarobek jest tworzenie własnych produktów – takich jak książki, czy internetowe kursy o tym jak zarabiać przez internet. Przeczytaliśmy. Polecamy. I choć dla nas nie była to kopalnia wiedzy, ponieważ nasza wiedza i doświadczenie utrzymują się na podobnym poziomie, to na pewno jej książki stały się inspiracją, i kopem motywacyjnym do dalszych działań.

A na blogu Agnieszki znajdziecie też pomysły na to jaki biznes otworzyć przy małym zakładzie finansowym, jak założyć własną firmę, z jakimi kosztami się to wiąże, oraz poczytacie o tym, ile ona sama zarabia, dzięki różnym kanałom i możliwościom.

Bakusiowo

Wszystkie mamy, krzykną teraz pewnie  – ZNAM! CZYTAM! Bloga tego prowadzi Malwina, mama małego chłopca. Żona, Pani domu. Nie nudna absolutnie. Z milionem pomysłów. Malwina jest postacią tak barwną, że trudno jej nie zauważyć czy nie zapamiętać. A pomiędzy tym wszystkim wnosi tyle pozytywnej energii, że chce się do niej wracać.

Zabawne wpisy na blogu, pisane bardzo lekkim piórem, wzbogacają przepiękne zdjęcia, jak z żurnali. Malwina ma piękny dom, przystojnego męża, jest ładna i inteligentna. Jest więc dla wielu z nas takim niedoścignionym marzeniem, bo może korzystać z drogich sprzętów, i jeździć na wymarzone wakacje. Ale niewiele osób wie, że wszystko to, na co może sobie pozwolić nie jest jedynie zasługą jej męża, ale też jej, samej. Bo skupiła się na rozwijaniu swojego wirtualnego biznesu i doszła do takiego poziomu, że marki płacą jej po kilka tysięcy za jeden wpis. Może żyć, jak pączek w maśle, i choć codziennie spotyka się z hejtem, to ludzie ją kochają. Bo jest naturalna. Taka zwyczajna. Mimo wszystkiego, co posiada. Jest jedną z nas.

Najlepsze blogi? Jason Hunt!

Niekwestionowany król polskiej blogosfery. To od niego, i jego pierwszego bloga, zaczynała większość obecnych, wpływowych Influancerów. To na nim się wzorowano, i chyba nie przesadzimy, jeśli powiemy, że wzoruje się nadal. Bo on pierwszy pokazał, jak wielką moc ma internet. I, że ludzie naprawdę liczą się ze zdaniem osób, które znają z blogów.

Wprawdzie teraz konkurencja jest dużo większa. a i pewnie statystyki dawnego kominka są znacznie gorsze, ale posiadł on taką wiedzę, że głowa mała, i spokojnie może w tej chwili żyć wyłącznie z jej przekazywania. A jako, że jest królem tego wirtualnego świata, to w dalszym ciągu wszyscy chętnie robią sobie z nim zdjęcia, na blogerskich konferencjach.

Czego się od niego nauczymy? Przede wszystkim szczerości, i odwagi. Bo Jason nie zastanawia się, ilu fanów przestanie lubić jego fanpage albo nie zajrzy już na bloga, gdy wypowie się na kontrowersyjny temat. On po prostu jest sobą. Zawsze, i bez wyjątku. A bycie sobą popłaca.

Twoje DIY

Kopalnia wiedzy i pomysłów dla tych, co to uwielbiają ręczne robótki i design jest ich pasją. Kasia Ogórek – właścicielka bloga, ma ogromny talent do tego typu rzeczy a do tego dar, który pomaga jej zjednywać sobie ludzi. Wystarczy, że się do kogoś uśmiechnie, i już jest jej. Wyrazista, charakterna, o dobrym serduchu i kreatywnej głowie dziewczyna, która także napisała swoja książkę. Zaprasza się ją do telewizji, na konferencje i warsztaty. Potrafi zrobić coś z niczego, i to takie coś, że na widok tego czegoś opada szczęka. Kasia jest kolejnym dowodem na to, że internet wręcz kocha ludzi z pozytywną energią.

Ugotowani

Kiedyś, była to też nazwa bloga. Teraz kanał youtube. Blog zmienił nazwę na Mamagerka, i pasuje ona do niego idealnie, bo jego właścicielka jest świetnie zorganizowaną kobietą, która radzi sobie ze wszystkim samodzielnie mimo, iż ma wsparcie rodziny. Piękne zdjęcia, ciekawe przepisy, dużo życiowych tekstów i inspiracji z różnych kategorii. To taki blog, na którym chce się bywać.

Najlepsze blogi znajdują się zwykle na szczycie wyszukiwarek internetowych pod określonymi hasłami. Czytelnicy chętnie komentują posty, udostępniają je na swoich kanałach społecznościowych, a taki bloger, jest w pewnym sensie maszynką do zarabiania pieniędzy, dlatego staje się też łakomym kąskiem dla marek, które chcą się  u niego reklamować. Kilkaset tysięcy aktywnych czytelników jest w stanie przynieść dużo wyższy dochód, aniżeli milionowe zasięgi reklam w telewizji. I często tak też się staje. A Ty.. czytasz blogi? Masz jakieś ulubione?

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *