Strona Główna » Zdrowie i Uroda » Dieta » Najlepsze diety oczyszczające

Najlepsze diety oczyszczające

Ostatnio przeżywamy prawdziwy boom, jeśli chodzi o diety oczyszczające. Powstaje coraz więcej knajp ze zdrowym jedzeniem i takich, które oferują całodzienne żywienie zgodne z zasadą detoksykacji organizmu. Jest to fajna opcja dla osób zabieganych ale przyznać trzeba, że jednocześnie dość kosztowna. Tymczasem tak naprawdę można sobie takie oczyszczenie przeprowadzić samodzielnie, nie spędzając w kuchni wcale zbyt dużo czasu. Małym kosztem. Przedstawiamy wam dziś najlepsze diety oczyszczające, które pomogą pozbyć się z organizmu toksyn, a jednocześnie sprawią, że poczujesz się lekko,  i nabierzesz sił. Taka dieta potrafi oczyścić nie tylko ciało, ale również umysł, warunek jest jeden. Musisz mieć świadomość, że nie możesz jej traktować jak diety odchudzającej. Może ona jedynie stać się wstępem, do zdrowego odżywiania.

Najlepsze diety oczyszczające- dlaczego warto?

Poprawiają nastrój, dodają energii, i przywracają blask naszej skórze. Jeśli ostatnio nie masz ochoty wstawać z łóżka, ciągle narzekasz, i nie czujesz się najlepiej w swojej skórze może to oznaczać, że masz mocno zanieczyszczony organizm. Toksyny, są naszym dużym wrogiem, dlatego trzeba robić wszystko co w naszej mocy, by regularnie się ich pozbywać. Istnieją dziesiątki diet oczyszczających. Są wśród nich takie, w których nie trzeba liczyć kalorii, a wystarczy jedynie zajadać się przez jakiś czas wyłącznie jednym produktem i takie, które wymagają od nas liczenia kalorii ale jednocześnie nie są zbyt restrykcyjne w ograniczaniu przez nas produktów.

Mają jedną, wspólną cechę. Bo nieważne ile dni mają trwać, ani jakie ograniczenia produktowe wnoszą. Istotne jest to, że na czas takiego oczyszczenia mamy obowiązek wyrzucić z jadłospisu wszytko to, co ciężkostrawne, zapomnieć o używkach, i wszystkim co słodkie – oczywiście pomijając owoce.

Najlepsza dieta trwa od 7 do 14 dni i jest w pełni dla nas bezpieczna, jeśli stosujemy się do jej zaleceń.

Najlepsze diety oczyszczające  – nasze ulubione

  • dieta jabłkowa – wysławiana również przez gwiazdy telewizji, które uparcie twierdzą, że pozwala nie tylko oczyścić organizm z toksyn – skutecznie, a pierwsze tego efekty widoczne są już po pierwszym dniu – ale również pozbyć się kilku kilogramów. Dieta ta, ogranicza się do spożywania wyłącznie jabłek, dlatego warto ją stosować nie dłużej, niż przez 3 dni – następnie włączając do diety powoli inne, zdrowe składniki. W trakcie diety jabłkowej należy wypijać minimum 2 litry płynów dziennie – najlepiej by była to woda, sok jabłkowy, lub ciepłe herbaty ziołowe.
  • dieta urozmaicona – to chyba najbardziej odpowiedzialna i bezpieczna z diet oczyszczających. Stosuje się ją przez 14 dni, a wciągu pierwszych trzech je się wyłącznie owoce i warzywa – w nieograniczonej ilości, surowe, lub ugotowane. Bez dodatku tłuszczu. Dodatkowo trzeba też pić duże ilości wody,a także wyciskane samodzielnie, warzywno owocowe soki. W czwartym i piątym dniu, dodatkowo wypijamy pół litra maślanki, lub kefiru. Szósty dzień to czas na kasze, i płatki owsiane. Od ósmego dnia możemy pozwolić sobie na odrobinę chudego twarogu,i ugotowanej na parze ryby. Tak jemy do dnia 12. Na ostatnie dwa dni zamieniamy rybę, na chude mięso z kurczaka, czy indyka – ale wciąż jemy je w niewielkich ilościach. Po takiej diecie, pozostajemy przy zdrowym odżywianiu.
  • post Dąbrowskiej – prawdziwy hit, wśród diet oczyszczających i leczniczych. Można go stosować do 42 dni, aczkolwiek jeśli istnieją wskazania do przedłużenia,, to oczywiście można to zrobić pod opieką lekarza. Jest to dieta dość restrykcyjna, która pozwala na jedzenie wyłącznie wybranych warzyw i owoców. Możemy pozwolić sobie na niewielkie ilości soli, ale zupełnie pozbywamy się z diety nabiału, mięsa, kasz itp. Mniej więcej w 4 dniu wyłącza się tak zwany ośrodek głodu, i organizm zaczyna czerpać energię z odżywiania wewnętrznego. To właśnie dzięki temu zaczyna się oczyszczać, a dodatkowo w organizmie zachodzą ogromne zmiany związane z uzdrowieniami. W trakcie tejże diety,można zrzucić nawet kilkadziesiąt kilogramów – i są to przypadki potwierdzone.
  • same soki – Dieta sokowa jest bardzo popularna. Odpowiednio skomponowanymi sokami zastępujemy 6 posiłków dziennie (czasami 5) Każdy taki sok ma około 250 ml. Ręsztę płynów uzupełniamy wodą.
  • dieta śliwkowa – popularna, i raczej lubiana. Wymaga od nas zrobienia zapasu suszonych śliwek. 10 sztuk, wkładamy przed nocą do szklanki. Zalewamy wrzątkiem i przykrywamy. Rano, na czczo, wypijamy wodę i zjadamy śliwki. Czynność powtarzamy, ale tym razem odkładamy szklankę ze śliwkami do wieczora, i pijemy wszystko przed snem. Taką kurację możemy stosować przez tydzień, lub 10 dni. W trakcie tej diety oczyszczającej, możemy zajadać się dużymi ilościami warzyw, owoców oraz chudym nabiałem.

Diety oczyszczające, powinno się stosować regularnie. Detoks wielodniowy, wystarczy zastosować raz na miesiąc. Przy czym warto się oczyszczać jednodniowymi dietami, raz w tygodniu. Jeżeli decydujesz się na dłuższą dietę, koniecznie skorzystaj z opieki lekarza. Warto również udać się wcześniej do dietetyka, który zaproponuje odpowiednią kurację.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *