Strona Główna » Dom i Rodzina » Praca dla mam – co może robić mama?

Praca dla mam – co może robić mama?

Większość pracodawców (wciąż), już na starcie skreśla kobiety, które mają dzieci. Tworzy sobie od razu czarne scenariusze mówiące o tym, że przecież dziecko cały czas choruje, i będzie trzeba wolne dawać, szukać kogoś na to miejsce, więc będą tylko kłopoty. A wystarczy spojrzeć na to z nieco innej strony, bo tak naprawdę taka mama, to prawdziwy Robocop. A nawet Superman. Przecież potrafi wszystko zorganizować tak, żeby zająć się dziećmi, zadbać o dom, ugotować ciepły obiad i jeszcze przy tym dobrze wyglądać. Wstaje pierwsza, kładzie się spać ostatnia, a wciąż ma jeszcze siły na to, żeby robić coś więcej. Praca dla mam przestała być tematem tabu, wciąż jednak wielu pracodawców, woli wybierać pracowników bez zobowiązań. Ale co może robić taka mama właśnie?

Praca dla mam – jest, czy jej nie ma?

Wiele kobiet świadomie przeciąga decyzję o posiadaniu dziecka w czasie tak długo, jak tylko się da w obawie przed tym, że po urodzeniu malucha będzie trzeba zamknąć się w domu, i nie uda się już w życiu nic osiągnąć. A tymczasem nawet z dzieckiem, można zająć się karierą, a dodatkowo odkryć w sobie nowe pasje, i zamiłowania, które później da się przerodzić w dobrze prosperujący biznes. Więc jak to jest z tą pracą dla mam? Warto jej szukać? Czy niekoniecznie?

Sama stwórz sobie miejsce pracy!

Jeśli brakuje ci cierpliwości do dziesiątek rozmów o pracę i testów rekrutacyjnych, możesz zwyczajnie sama stworzyć sobie miejsce pracy. A możliwości jest tak wiele, że nawet nie masz pojęcia. Oto niektóre z nich!

  • animator zabaw! Rodzice lubią sprawiać swoim dzieciom przyjemność. Spełniać ich marzenia. Jeżeli zatem ich maluch wymarzy sobie, że chce na urodziny zaprosić klowna, to na pewno jego życzenie zostanie spełnione. A wiesz, że by zostać animatorem wcale nie potrzebujesz specjalistycznego wykształcenia? Wystarczy tylko przyjazne usposobienie, to, że lubisz dzieci, i głowa pełna pomysłów. No i stój – odpowiedni, który możesz sobie uszyć, lub kupić gotowy – nawet używany. W tym przypadku to, że jesteś rodzicem, będzie dla twojego potencjalnego klienta jedną z lepszych rekomendacji. Dodatkowo taką pracę, można nawet czasem wykonywać też z dzieckiem.
  • opiekunka do dziecka – bardzo fajna opcja, która pozwala zabierać do pracy swojego malucha. Coraz więcej osób, które decydują się na powrót do pracy, a jednocześnie nie chcą jeszcze rzucać swojego malucha na głęboką wodę związaną ze żłobkiem, czy przedszkolem, decyduje się na zatrudnienie opiekunki. Jeśli masz swoje dziecko to twój pracodawca ma poniekąd pewność, że jesteś odpowiedzialna, i potrafisz się nim zająć. Takim dzieckiem można się opiekować w jego domu, lub we własnym – po ustaleniu z rodzicami. I jest to o tyle fajne zajęcie, że nie zawsze trzeba zgłaszać taką pracę do ZUSu czy Skarbówki. A kiedy już rozwiniesz skrzydła, i wciąż będziesz miała ochotę na pracę z dzieciakami, możesz założyć domowe przedszkole, lub żłobek – i jeszcze dostać na taką działalność spore dofinansowanie. Fajna perspektywa, prawda?
  • masz lekkie pióro? Jeśli tak, to otwiera się przed tobą cała gama różnych możliwości, jeśli chodzi o pracę. My jesteśmy zdania, że zawsze warto wówczas inwestować we własne projekty. Także założenie portalu, czy bloga, byłoby opcją idealną. Jednakże na tym nie zaczniesz zarabiać tak od razu – choć przy prawdziwych staraniach, po roku, na jednej stronie możesz już wyciągać naprawdę niezłą pensję. Jeżeli natomiast zależy tobie na szybkiej gotówce, to na pisaniu zarobić także od ręki. Wystarczy, że odezwiesz się do agencji reklamowej, która tworzy treści dla swoich klientów, zaprezentujesz swoje umiejętności i zapytasz o etat. Może się okazać, że znajdziesz nie tylko dorywczą pracę, ale również stałą, na normalną umowę, ze wszystkimi składkami, tylko po prostu wykonywaną zdalnie. Czy może być lepsza opcja dla mamy? Pracujesz kiedy chcesz, robisz to, co lubisz, i jeszcze zarabiasz konkretne pieniądze. Jeśli nie lubisz pisać, a język polski był w szkole twoim ulubionym przedmiotem, możesz na przykład przeprowadzać korekty. A dla tych co słowo pisane jednak lubią – jeszcze jedna opcja. Tworzenie prac – licencjat, magisterka. Musisz znać się na budowie takiej pracy, ale na samym temacie niekoniecznie. Wystarczy, że się wczytasz, a powstanie naprawdę dobra praca, którą będzie można obronić na piątkę.
  • grafiki – jeśli nie lubisz czy nie potrafisz pisać, możesz zająć się programowaniem, lub grafikami. To wszystko wcale nie jest takie trudne, na jakie wygląda. Choć wydawać by się mogło, że jest czarną magią. Jeżeli postawisz pierwszą stronę, zaprzyjaźnisz się z wordpressem, i podszkolisz się trochę z umiejętności korzystania z programów graficznych, możesz zapewnić tak zwany full serwis. A jeśli dodatkowo potrafisz jednak pisać, to za jedną taką stronę, z wdrożeniem treść, wykonaniem logotypu i postawieniem jej możesz zażyczyć sobie tyle, że będziesz mogła żyć za to przez cały miesiąc.  12 stron na rok, i godne życie, brzmi całkiem nieźle, prawda? Często kobiety myślą, że to zadanie jedynie dla mężczyzn. NIEPRAWDA!
  • programy mlm – tutaj potrzeba sporo czasu, zaangażowania i cierpliwości. Ale efekty przychodzą dość szybko, jeśli się przyłożysz i tak naprawdę, możesz sobie w ten sposób wypracować dochód pasywny. Jeśli masz swoje strony – tym lepiej. Jeśli nie masz, musisz umieszczać na forach internetowych swoje linki partnerskie. Możesz również wykupić miejsce na link na czyjejś stronie.

Możesz też piec ciasta na zamówienie, wyprowadzać psa, sprzątać mieszkania czy podlewać kwiaty albo gotować komuś obiady czy zajmować się osobą starszą ale tak naprawdę – to możesz wszystko. Również pójść do normalnej pracy. Masz do tego pełne prawo!

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *