Strona Główna » Dom i Rodzina » Dom » Świąteczne przygotowania

Świąteczne przygotowania

Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich Polaków czas wyjątkowy. Przygotowania do świętowania rozpoczynają się często ponad miesiąc wcześniej. Lista zadań do wykonania jest długa. Żeby się w tym wszystkim nie pogubić i zrobić wszystko na czas, warto rozłożyć wszystkie działania w czasie i zaangażować do pomocy bliskich.

Prezenty

Kupowanie upominków bardzo często zostawiamy na ostatnią chwilę. A kilka dni przed Świętami  centrach handlowych są tłumy, a wybór produktów coraz mniejszy. Dodatkowo dochodzi stres spowodowany tym, że na zastanowienie mamy mało czasu. W efekcie prezenty mogą być przypadkowe, a obdarowywanie bliskich będziemy kojarzyć tylko ze zdenerwowaniem i długimi kolejkami w sklepach. Kupowanie prezentów było łatwe i przyjemne, dlatego warto zrobić sobie listę możliwych prezentów dla każdego członka rodziny dużo wcześniej. Kolejne pomysły można zapisywać systematycznie nawet przez cały rok. Dzięki temu, unikniemy nerwowego chodzenia po sklepach w poszukiwaniu czegokolwiek. Mając taka listę można kupić upominki dużo wcześniej, co często wiąże się z oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

 Jedzenie

Polskie tradycje kulinarne są zróżnicowane w różnych zakątkach naszego kraju. Jest jednak jeden wspólny mianownik: powinno być 12 potraw. Jedzenie w większości trzeba kupować i przygotowywać tuż przed Świętami. Najwygodniej wielkie świąteczne zakupy robić w dużych marketach. Produkty spożywcze, które są tam sprzedawane coraz częściej mają bardzo wysoką jakość. Duże brytyjskie sieci handlowe zobowiązały swoich dostawców żywności do przestrzegania wytycznych dotyczących bezpieczeństwa zawartych w standardzie BRC.  Z kolei markety niemieckie stosują odrębne normy, tzw. system IFS.  Osoby, które chcą uniknąć kilkudniowego siedzenia w kuchni, wiele świątecznych potraw mogą kupić albo część przygotować wcześniej i zamrozić lub zawekować. Wtedy w Święta wystarczy podgrzać dania i cieszyć rodzinnym ucztowaniem.

 Sprzątanie

Ten obowiązek zawsze zostaje na sam koniec. Aby porządkowanie mieszkania poszło sprawnie, warto zaangażować wszystkich członków rodziny. Dzieci, które przeważnie mają więcej wolnego czasu przed Świętami mogą bez problemu włączyć się w świąteczne porządki, a także pomóc w strojeniu choinki.

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *