Strona Główna » Blogostrefa » 5 powodów, dla których warto się uśmiechać

5 powodów, dla których warto się uśmiechać

Dlaczego warto się uśmiechać? Życie staje się coraz łatwiejsze, a przy tym musisz się więcej napracować, więcej zarobić i więcej osiągnąć. Przychodzi jednak dzień, godzina, minuta kiedy ręce zwyczajnie opadają i nie wiadomo w co je włożyć. Paradoksalnie, pierwszym krokiem nie muszą być suplementy diety lub psychoterapia. Oto dlaczego.

Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie

Gandhi potrafił w prostych słowach zawierać najważniejsze treści. Jeśli ty sama jesteś wiecznie niezadowolona, nie okazujesz życzliwości innym ludziom, w jaki sposób świat miałby ci się odwdzięczyć? Warto się uśmiechać, ponieważ uśmiech wywołuje uczucie życzliwości u innych. Kiedy ty miałaś zły dzień, uśmiech drugiej osoby nieraz na pewno poprawił twoje nastawienie. Warto się odwdzięczyć.

Twoje ciało zareaguje

Uśmiech to taki rodzaj mimiki, na który reaguje mózg. Ten z kolei wysyła synapsami wiadomość rdzeniowi kręgowemu, że oto nadszedł czas wydzielania tych wszystkich wspaniałych hormonów szczęścia, które składają się na nasze poczucie radości i spełnienia. Co ciekawe, nie ma znaczenia czy uśmiech jest szczery, bo w dobrej wierze mózg można bardzo łatwo oszukać.

Uśmiech leczy

Duży stres może wywoływać symptomy podobne do ataku paniki: podwyższone tętno i ciśnienie, przyśpieszony oddech, ból brzucha, nadmierne pocenie. Jednak warto się uśmiechać z powodu hormonów szczęścia, które są wydzielane i które niwelują te oznaki. Dodatkowo, kiedy ciało jest zrelaksowane, system odpornościowy pracuje na swoich najwyższych obrotach, dlatego dodatkowo chroni cię przed sezonowymi dolegliwościami.

Uśmiech nadaje pewności

Kiedy wkraczasz do pokoju pełnego nieznanych ludzi uśmiechnięta, roztaczasz wokół siebie aurę osoby, która nie boi sie wyzwań i jest pewna siebie. Może to być szczególnie przydatne podczas rozmowy o pracę, randki, lub przyjęcia, na którym znasz dosłownie jedną osobę. Uśmiech, jak w reklamie, przyciąga wzrok a twarz wydaje się atrakcyjniejsza.

Uśmiech ratunkiem dla innych

I jest zaraźliwy! Kiedy widzisz na ulicy osobę, która bez oporów się do ciebie uśmiecha, otrzymujesz zastrzyk pozytywnej energii i chętnie się nią dzielisz z innymi. Ten łańcuch radości powoduje, że ogólne samopoczucie jest lepsze, ciało zrelaksowane, a my-zdrowsi. Warto się uśmiechać!

 

Autor: Beata Uzarska- Juszkiewicz

Autor: mamnatosposob
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *