Strona Główna » Blogostrefa » Co zrobić, żeby ludzie mnie lubili?

Co zrobić, żeby ludzie mnie lubili?

To zaskakujące, że są ludzie, do których ludzie lgną tak bardzo jak muchy do lepów. I wcale nie muszą starać się o ich uwagę, po prostu ich lubią. Mają przyjemność ze spędzania z nimi czasu, i zabiegają wręcz o ich uwagę. Dlaczego, dzieje się tak tylko w niektórych przypadkach? Podczas, gdy druga część społeczeństwa, stara się w jakiś sposób zjednać sobie ludzi, ale oni i tak od nich stronią. Co zrobić żeby ludzie mnie lubili? Pewnie często zadają sobie wówczas takie pytanie. Od czego to zależy, że się kogoś lubi, albo nie lubi? I jak sprawić, by ludzie lubili cię bardziej? Jak się okazuje, na wszystko są sposoby!

Co zrobić żeby ludzie mnie lubili?

Jak się okazuje, zachowań, które mogą przyciągnąć do ciebie innych ludzi można się naprawdę nauczyć. Oczywiście osoby, które urodziły się z jakimś darem, który pomaga im zjednywać sobie ludzi, mają dużo łatwiej. Co zatem mają zrobić ci, którym brakuje przyjaciół? Jak zadziałać, by ludzie zaczęli ich lubić?

To może wydać się dość banalna rada, ale nie ma lepszej metody na zjednanie sobie ludzi niż szczery, szeroki uśmiech. Ludzie lubią przebywać w pewnym towarzystwie wtedy, gdy mają pewność, że są w tym towarzystwie mile widziani. Dlatego jeżeli będziesz rozmowny, i uśmiechnięty dasz im odczuć, że masz przyjemność ze spędzonego razem czasu, co zaprocentuje w waszych relacjach.

Uśmiech potrafi zdziałać cuda, i to w każdej sytuacji. Nasza twarz, nabiera wówczas pozytywnego wyrazu, ludzie przestają się nas bać, i lgną do nas. Nieważne jak wyglądasz, ile masz lat, czy jakiego jesteś pochodzenia. Uśmiech naprawdę może pomóc tobie w wielu różnych, życiowych tematach, począwszy od znalezienie dobrej pracy, po odnalezienie prawdziwych przyjaciół.

Ale są tez inne sposoby na to, by zjednać sobie ludzi. Jakie?

Jak zjednać sobie ludzi?

  • stosuj tą samą mowę cała, co twój odbiorca – wiadomo nie od dziś, że przyciągają się przeciwieństwa. Jednak jeżeli nawiązujemy z kimś kontakt lubimy wiedzieć, że jest choć w pewnych kwestiach do nas podobny. Dobrze zatem, jeśli w trakcie rozmowy, będziesz naśladować jego mowę ciała albo ton głosu co rzeczywiście sprawi, że ta druga strona prędzej na polubi. To takie trochę psychologiczne zagranie, ale wykorzystane z twojej strony w pełni świadomie, pozwoli osiągnąć cel.
  • komplementuj – to nie jest proste, prawda? Tak samo jak przyjmowanie komplementów, tak ich prawienie może być dość kłopotliwe. Jednakże pamiętaj, że jeśli będzie w czyimś towarzystwie kogoś komplementować, zacznie się nas kojarzyć z pozytywnymi cechami ponieważ wydźwięk naszej wypowiedzi był pozytywny. Oczywiście można też wywołać odwrotny skutek, jeśli w trakcie rozmowy będziesz kogoś obgadywać i mówić o nim źle. Dlatego uważaj na słowa, staraj się być jak najbardziej pozytywny, by wywołać pozytywne emocje.
  • koniecznie bądź w dobrym nastroju. A jak nie jesteś, to sobie go popraw, jeśli właśnie wybierasz się na jakieś spotkanie. Emocje są przekazywane jak jakieś wibracje. Jeśli jest w tobie dużo tych złych, to całe twoje otoczenie je odczuje. Dlatego jeżeli planujesz rozmowę z kimś ważnym, koniecznie przed wyjściem na spotkanie popraw sobie jakoś nastrój. Nawet, jeśli miałabyś zjeść kostkę czekolady – albo i dwie – to zrób to. By tylko przemawiały przez ciebie same pozytywne wibracje.
  • dobre usposobienie – to też podstawa zjednywania sobie ludzi. Tylko co to DOBRE oznacza? Otóż chodzi o to, by być miłym, ciepłym, życzliwym – dzięki takiej postawie wszyscy dookoła mają chęć nam zaufać, a od tego właśnie zaczynają się dobre relacje. Dodatkowo podobno łatwiej jest zaprzyjaźnić się z przyjacielem naszego przyjaciela. W przyjaźni dobieramy się przecież na zasadzie podobieństw, zatem istnieje szansa, że i przyjaciel naszego przyjaciela jest do nas na tyle podobny, że zechce spędzać z nami czas w miłej atmosferze.
  • nie możesz być idealny – i to też dość mocno psychologiczne stwierdzenie, które się sprawdza. Oczywiście dobre emocje są w cenie, i wszystkie pozytywne wydarzenia  również, natomiast okazuje się, że ludzie nie lubią osób, które są zbyt idealne – może wtedy wydają się im mało prawdziwe? Przecież to ludzka rzecz popełniać błędy. Dlatego i ty czasem musisz jakiś popełnić i otwarcie o nim opowiedzieć. Zapewne spotkasz się wtedy ze współczuciem, co też jest oznaką sympatii ze strony innych osób.
  • bądź sobą –  i to chyba jedna z najcenniejszych rad. Nawet jeśli jesteś doskonałym aktorem, kiedyś w końcu wpadniesz. Nie jesteś w sanie udawać kogoś innego przez całe życie, w końcu zaczniesz gubić się w zeznaniach. A ludzie nie lubią krętaczy – nie ufają im. No bo pomyśl, czy ty byś zaufał? Raczej nie. Dlatego jeżeli choćby raz zostanie ci przypięta łatka krętacza i kłamcy, to ciężko będzie tobie pozbyć się jej w późniejszym czasie. Wprawdzie podobno nie ważne jak gadają, ważne, że to robią, ale jeśli ktoś usłyszy o tobie negatywną plotkę, raczej nie będzie chciał zostać twoim przyjacielem.
  • osobiste tematy są ważne – przeprowadzono pewien zaskakujący eksperyment. Poznano ze sobą kilka par. Każda z nich rozmawiała ze sobą w inny sposób. Pierwsza na tematy błahe, druga na bardziej osobiste, trzeba natomiast na tematy nawet intymne. Kiedy po całym badaniu pary zostały zapytane o jakość ich kontaktu oraz o to, na ile się polubiły okazało się, że największa sympatia wytworzyła się między osobami, które rozmawiały najbardziej szczerze, niczego nie ukrywając. Dlatego warto zwierzać się innym, zachowując przy tym oczywiście też zdrowy rozsądek – nie o wszystkim można przecież powiedzieć już w trakcie pierwszego spotkania. Jednakże ważne jest to, by zdobyć zaufanie drugiej osoby, a poprzez dzielenie się z nią swoją historią, będzie łatwiej.

Tak jak wspomnieliśmy, najlepszym sposobem na to, żeby ludzie cię lubili, jest twój uśmiech. Musisz być odbierany pozytywnie, bo ludzie lubią pozytywne wibracje. Jeśli o to zadbasz, bez problemu zjednasz sobie ludzi, i znajdziesz przyjaciół, bo będziesz zwyczajnie lubiany. Zastosuj się do naszych rad, a na pewno nie będziesz miał z tym problemu.

Autor: mamnatosposob-admin
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *